Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Затягане на коланите...

Публикувано от rage_against 
Re: Затягане на коланите...
23-03-2008 - 04:06:18
да не стане заем в евро а лихвен процент 20 процента...
Re: Затягане на коланите...
23-03-2008 - 04:09:08
дано да си изплатиш безпроблемно заема.
ако обаче това дето го пиша се случи (а то ще се случи) как ще ти се отрази липсата на сделки, намалени доходи в лева а плащания в евро, имаш ли някакви резерви?

Аз на твое място бих влагал всичко в заема и бих се огледал за едно 8-10 000 евро резерва (или заем от доверено лице -приятел на когото може да разчиташ) като загрубеят нешата.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-03-23 04:10 от kuku987.
Re: Затягане на коланите...
23-03-2008 - 04:12:32
надявам се и да ти е на хубаво място апартамента, това ще е много важно.
Re: Затягане на коланите...
23-03-2008 - 04:13:13
не искай чак толкова от мен.
Не мога да знам дали може това да стане - 20% лихва за евров кредит. И моите проблеми в този случай за мен ще са най-важни, но в сравнение с проблемите на цялата еврозона, че и на целия свят, при такава ситуация, ще са нищожни. Все пак моят кредит е само 40000



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-23 04:23 от dragula.
Re: Затягане на коланите...
23-03-2008 - 04:20:59
Сделките за имоти са в евро. Дори и договорите за наем. Така че и моите доходи са преобладаващо в евро. Това не значи, че съм застрахован и нищо няма да се промени при мен, ако се промени курса евро/лев, т.е. ако падне борда.
Дали това ще се случи е една много голяма тема, и ние с теб няма да може да решим.
Мислил съм ги тези неща и имам резервни варианти. Работата е такава, че и при възходящ пазар, може един отделен брокер да има моменти без сделки, затова гледам винаги да имам вноските поне за три месеца напред.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-23 04:29 от dragula.
Re: Затягане на коланите...
23-03-2008 - 04:35:50
Аз ще си лягам, че всъщност стана време за ставане.
Куку, за апартамента на брат ти съм суперсериозен за цената. Само да не кажат някои, че брокерите вдигат цените.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-23 04:36 от dragula.
Re: Затягане на коланите...
23-03-2008 - 10:58:03
Кредитът, за който пише драгула всъщност е ипотечен след като е ипотекирал имот за да вземе парите. В България баните предлагат няколко вида ипотечни кредити, т.е. обезпечението по тях е ипотека на имот. Видовете са според това дали можеш да докажеш доход и според това за какво ще се ползват парите. В случаите в които целта на кредита не е покупка, ремонт, строеж или довършителни работи на имот, кредитът се нарича потребителски срещу ипотека. В този случай се казва че банката не я интересува за какво ще ползваш парите и за това се плаща по-висока лихва. Драгула щом лихв. ти процент е плаващ това означава че погасителният ти план не е на анюитетни вноски /т.е не са равни/ - нарича се погасителен план с намаляваща главница. Целият размер на главницата се разделя на броя месеци за периода за който е изтеглен /40 000 евро за 240 месеца/ или 166.67 евро погасяваш всеки месец по главницата и отделно всеки месец плащаш допълнително лихва която ако е плаваща зависи от стойността на 3-месечния юрибор към момента на изчисляване към текущия остатък по кредита. В този случай наистина е трудно да се определи колко ще върнеш като цяло на банката защото не можеш да предвидиш колко ще е юрибора и смятащ на база стойността му в момента и все пак така изчислено тотала за края на периода е по-малък от погасителен план с анюитетни вноски.
Към Асен - дори и в този случай имаш клауза в договора за кредит че банката има право едностранно да промени лихв. процент, който в случая е юрибор+надбавка. Банката може да си промени надбавката. И един въпрос пак към теб ще поясниш ли какво имаш предвид под лихвоточките за които писа, искам да разбера в кой случай банката в САЩ ще намали процента - когато имаш по-голям dоwnpayment или ако погасиш част от current outstanding или така наречения partially repayment of loan. Защото във втория случай при нас имаш такса в някой случай, хем погасяваш по-рано хем плащаш такса. Идеята е уж тази такса да отпадне съвсем.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-23 11:00 от Princess.
Re: Затягане на коланите...
23-03-2008 - 11:27:55
Вноските са ми анюитетни. Лихвата е плаваща за целия период. Ако не се променя лихвата и ако не погасявам предсрочно, от първата до последната вноска сумите са еднакви. Ако променят лихвата, се преизчислява с новата лихва остатъкът от главницата за остатъчният период и се получава новата вноска, която е еднаква от момента на преизчислението до края кредита.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Затягане на коланите...
23-03-2008 - 13:21:19
Абе драгула анюитетни вноски с плаваща лихва няма! Щом лихвата ти е плаваща означава че е вързана към Юрибор или БЛБ /базисен лихвен процент на банката/ т.е. при промяна на този процент и лихвата ти се променя, а тези проценти се менят така - за едномесечните всяка седмица, за тримесечните - всеки месец.
Чисто математически няма как да се изчисли да имаш еднакви вноски всеки месец при положение, че никой не знае колко ще ти е лихвата другия месец.
Вземи си прочети най-сетне договора за кредит и тогава пиши.
И без това по-нагоре го беше писал че не си си чел договора за кредит.
Ей това имат предвид Куку и Асен като казват че българина няма никаква кредитна култура. Напълно съм съгласна с тях.
Re: Затягане на коланите...
23-03-2008 - 15:03:54
Принцес-buying quoter points.
има формулка за изчисление на куотъри на лихва и превръщането им на еднократна вноска при начално вземане на заема.ако искаш можеш и да плащаш 0%лихва за15 или колкото год. ти е заема,но първоначално и еднократно плащаш голяма сума.
което разбира се е същото,все едно да дадеш по голям пеймънт от началото и да плащаш лихвата,но на по-малка главница.
двете неща са абсолютно еднакви,но се изчисляват по различен начин-купуване на куотър поинтс ,със голяма еднократна вноска,или слагане на тези пари за помалка главница.
разлика няма,освен ако не смяташ да връткаш клиента и да го чукнеш с цифрички и препродадеш заема на банка по късно с далавера,за сметка на клиента.
или пък да му покажеш колко голям избор му даваш и даже може да си намали лихвата,ако си плати,вместо да му казваш,че тва е еднотипно с влагане на тези пари в главницата.
или това с 1,5% в бг е хитринка.олихви ги тези пари за 30 години на капитализирана лихва,и ще видиш ква сериозна сума става.

междудругото-анюителни вноски може да има при плаваща лихва-просто се преизчисляват на дневна или месечна основа и се променя амортизационната таблица всеки път.може би искаш да кажеш,че таблицата няма да е верна,защото всеки път ще се променя.
и викаш дори и при юрибор заключена лихва,банката има право да променя заключената лихва?
тва в бг не са банки-тва са бандюги-прават кво си искат.надлъгване+непосилни лихви и вноски=несъстоятелност.отпърво на кредитираните,после на кредиторите
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход