Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Затягане на коланите...

Публикувано от rage_against 
Затягане на коланите...
19-03-2008 - 14:12:49
аз вяра на парцали нямам, макар че Дневник не е сред парцалите, но всичките ни медии целокупно обслужват главно бизнес, корпоративни и политически интереси (ерго олигарсите)... така, че и "добрите новини" подлагам на дисекция, когато имам повече време и желание...

ето и новината:
[dnevnik.bg]

моля, забележете:
Quote

Паркс на 36г. боядисва пътната настилка на магистралите в Атланта. Тя е закупила къща през 2006г. за нея и трите си дъщери в предградията на Ривърдейл, но е изостанала с изплащането на ипотечния си кредит в размер на $669 месечно. Собственикът на ипотеката се е съгласил на разсрочено плащане миналия септември, като е наложил $188 допълнителна лихва до юни 2008г.

[maps.google.com].

завалийката... изпитва затруднения с изплащането на месечна вноска от порядъка на 800-840 лв. и то за очевидно не малка къща и в предградие на Атланта...

не виждам колко време ще издържат тукашните глупаци в София, които вземат между 1500 и 2000 лв. нетно на месец и плащат 20 годишни ипотеки от порядъка на 8-900 до 1100-1200 лв?!?

тая държава, икономиката й и човешките отношения са пълен парадокс...
смятам, че България може да глътне една черна дупка и черната дупка да изчезне...
Re: Затягане на коланите...
19-03-2008 - 22:35:38
Ипотеката която цитираш 1100-1200 лева плащат хора които са построили или купили къщи и далеч не взимат 1500-2000 лева.

Преди месец един от моите работници си взе апартамент, ипотеката му е 550 лева.
Същото се отнася и за други МОИ познати.Натъртвам на думата защото визирам конкретни хора.

Хора, като не живеем в щатите не ядем доматите с колците все пак smiling smiley

Българина за разлика от американеца има малко мозък - що се отнася да не се мине.
Re: Затягане на коланите...
19-03-2008 - 22:40:42
Ако има апартаменти, които ги дават за ипотека за 550лв. в София, да питаш служителя и аз да си купя някой. :}
Re: Затягане на коланите...
19-03-2008 - 23:06:21
Ипотеката му е 550 лева,щото е продал нещо друго, я кравите на село,я някой декар нивица и просто е доплатил разликата.Ние тия с тези ипотеки ги знаем,ти кажи за тези с пълна ипотека! confused smiley :}
Re: Затягане на коланите...
20-03-2008 - 11:17:07
avatar
Constantine Написал:
-------------------------------------------------------
> Ипотеката му е 550 лева,щото е продал нещо друго,
> я кравите на село,я някой декар нивица и просто е
> доплатил разликата.Ние тия с тези ипотеки ги
> знаем,ти кажи за тези с пълна ипотека!

Всъщност,пишеш пълни глупости и нищо не знаеш. И в банка не си влизал,така-от любопитство поне,за да разбереш какви са им условията всъщност.
В твоите представи,всички които взимат кредит,трябва да нямат пукната стотинка,но не е така. Каквото и да е продал,важното е,че е постигнал такава вноска. smiling smiley
Re: Затягане на коланите...
20-03-2008 - 11:54:50
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Всъщност,пишеш пълни глупости и нищо не знаеш. И в
> банка не си влизал,така-от любопитство поне,за да
> разбереш какви са им условията всъщност.
> В твоите представи,всички които взимат
> кредит,трябва да нямат пукната стотинка,но не е
> така. Каквото и да е продал,важното е,че е
> постигнал такава вноска.
>


Айде пак дезинформации и манипулации за баламурниците!Никой в случая не говори за хора,които разполагат с някакви допълнителни средства,за да постигнат определена по-ниска месечна вноска,а дали масово голяма част от работещите могат да си позволят да си купят жилище,разчитайки изцяло на финансиране чрез кредит!Каква е тази ипотека за 550 лева,къде и кога и как?Въпросът не е в това какви пари някой си е събрал за да постигне тази вноска,а дали може да се купи апартамент с пълна ипотека,тоест без да се налага клиента да финансира част от сделката с лични средства!А колкото до условията на банките,те са ми ясни.Страхотен ипотечен заем за панелна гарсониера-коптор някъде в крайните квартали на София срещу 350 евро на месец за срок от 30 години! eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley
Re: Затягане на коланите...
20-03-2008 - 12:21:20
avatar
Constantine Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Айде пак дезинформации и манипулации за
> баламурниците!Никой в случая не говори за
> хора,които разполагат с някакви допълнителни
> средства,за да постигнат определена по-ниска
> месечна вноска,а дали масово голяма част от
> работещите могат да си позволят да си купят
> жилище,разчитайки изцяло на финансиране чрез
> кредит!Каква е тази ипотека за 550 лева,къде и
> кога и как?Въпросът не е в това какви пари някой
> си е събрал за да постигне тази вноска,а дали може
> да се купи апартамент с пълна ипотека,тоест без да
> се налага клиента да финансира част от сделката с
> лични средства!А колкото до условията на
> банките,те са ми ясни.Страхотен ипотечен заем за
> панелна гарсониера-коптор някъде в крайните
> квартали на София срещу 350 евро на месец за срок
> от 30 години!

Пак се изказваш неподготвен! Никъде по света банките не отпускат масово кредит на 100%. Кой е казал,че всички трябва да могат да си позволят кредит? И ако малко попрегледаш цените,ще видиш че така наречените от теб "коптори" не са по-евтини, само дето при тях плащаш за реална квадратура,а не за виртуална като в новото строителство. confused smiley

пп Панелките са преживели и земетресения,и са оцелели. Не ми се ще да мисля,как би се "държало" новото строителство в такава ситуация.... smoking smiley
Re: Затягане на коланите...
20-03-2008 - 12:38:20
Пак се изказваш неподготвен! Никъде по света банките не отпускат масово кредит на 100%. Кой е казал,че всички трябва да могат да си позволят кредит? И ако малко попрегледаш цените,ще видиш че така наречените от теб "коптори" не са по-евтини, само дето при тях плащаш за реална квадратура,а не за виртуална като в новото строителство.

пп Панелките са преживели и земетресения,и са оцелели. Не ми се ще да мисля,как би се "държало" новото строителство в такава ситуация....


Незнам кой е неподготвен в случая,ето ти оферта на Булбанк:
Максимално финансиране LTV - описание :
Процента на максимално финансиране зависи от това какъв е и къде се намира имота:
- За градовете София, Пловдив, Варна,Бургас, Русе, Плевен, Стара Загора, Благоевград и Велико Търново:
* монолитно строителство, панел, ЕПК - до 100%

* офис, магазин или гараж - до 80%
* земя или друго - до 90%
- За останалите население места
* монолитно строителство, панел, ЕПК - до 90%
* офис, магазин или гараж - до 70%
* земя или друго - до 80%
Re: Затягане на коланите...
20-03-2008 - 12:39:11
При 25 години срок. Вноска от 550 лева е за 42000 евро

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома
Re: Затягане на коланите...
20-03-2008 - 13:13:26
Малко новини!!!!

"Бългериан дриймс" е изключена от британска асоциация заради заблуда на клиентиОплакванията са от забавяне на строежи и липса на информация
/
!

Ето така се прави по белия свят, а не разни ганьовци да твърдят, че пазарът просто е устроен така и балъците ядат дървото. Докато не се зароди силно гражданско общество и нетърпимост към подобни явления ще продължат аномалиите.

Пореден силен спад на българската борса След новините за силния спад на Уолстрийт и нервното начало в Азия всички индекси на БФБ започнаха деня на червено....

Хайде сега продължавайте да твърдите, че България е имунизирана срещу пазарните и икономически закони :!: :]
Туй от мен. Продължавам с работата, щото далаверите са до едно време.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход