Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

А цената на строителството?

Публикувано от Abu 
Abu
Re: А цената на строителството?
19-03-2008 - 10:58:00
"Е точно усъвършенстването в определена дейност е нещо, което е отминало безвъзвратно. Необходима са хора и фирми, които могат да правят готов продукт.
Пример - фасада. Хващаш фирма за топлоизолации, заскеляват, правят топлоизолацията, обаче те не поставят улуци и водосточни тръби - значи тази фирма не прави фасади- не прави нищо всъщност. Ако правиш фасади , то трябва да правиш всико по фасадата.
Ако правиш изолации на покриви не може да не правиш и тенекеджийските работи и обратно.
Всички тясноспециализирани фирми и хора всъщност са тясноспециализирани, защото не искат да поемат отговоронст и са тарикати, които са намерири най-доходоносното от строителния процес."

Нещо бъркаш... Не може една фирма да го прави, щото не е по едно време. Покривът с улуците са на груб строеж. Фасадата - по-после. За тръбите пък трябва да са готови и облицовките на партера (обикновено разни камъни) и настилката около сградата (за нивото). Докато сложат дограмите и завършат всичко това, аз ще гледам и ще си бъркам в носа?!? Или предлагаш и него да поема?
Необходимите хора и оборудване също са много разнородни. Една "комплексна" фирма доста ще се затрудни да уплътнява работното време на работниците си - оттам неоправдано високи цени или това, за което пуснах темата - при ниска ефективност цените растат, а не падат. При малко поръчки - също.
Отделно, от изброените "майсторлък" има само в тенекеджийството - останалото и мангал може да го прави, стига да му висиш на главата...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-19 14:49 от Abu.
Re: А цената на строителството?
19-03-2008 - 16:35:49
И тенекеджийството може без много майсторлък - вече има готови всякакви елементи, безшевни улуци, готови казанчета, под и надулучни поли...
Предлагам да поемеш всичко. Не ми обяснявай, че не можеш да се справишsmiling smiley
Виж, ако този дето ти плаща ти каже "не, аз си имам хора дето ще го направят" - да си троши главата.

Abu
Re: А цената на строителството?
19-03-2008 - 18:12:52
Разбира се че мога, ама не ми е работа. Имам добра производителност и отлично качество в някои дейности. Защо да не оставя другите на някой с по-добра производителност и качество от моите? Ако няма достатъчно работа за това, в което съм добър, ще се принудя да вземам всякаква работа. Там обаче не мога да постигна производителност - печалбата ми намалява. Значи ще трябва още отначало да калкулирам по-висока себестойност, за да не ми намалее доходът... Ако пазарът не позволява по-високи цени, просто ще се занимавам с друго, пък тоя, дето ще дойде на мойто място да се оправя.
И така, докато за инвеститора остане единственият вариант съмнително качество на висока цена от случайни "майстори"...
Или ако някой иска да задържи специалистите в бранша, трябва един вид да ги субсидира, докато трае неблагоприятният период. Почти същото е като твоята болна тема - за да създадеш специалист, трябва да го хрантутиш, докато се научи...
Re: А цената на строителството?
19-03-2008 - 19:37:00
ТИ за себе си си прав, обаче аз пък не мисля да плащам на хора да работят това от което се изкарват най-много пари и да се окаже, че няма кой да върши неблагодарната работа.
Abu
Re: А цената на строителството?
19-03-2008 - 21:34:35
обаче аз пък не мисля да плащам на хора да работят това от което се изкарват най-много пари и да се окаже, че няма кой да върши неблагодарната работа

Че нали аз това ти казвам - ако няма кой да плаща за неблагодарната работа, няма да има и кой да я работи. За добре платената има кандидати. Ама и добре платената като намалее като брой поръчки, ще се преориентират хората и там също ще се усети дефицит на специалисти.
Ти да не си помисли, че АЗ си избирам само далаверката??? Мноого грешиш... Дори вече мога да кандидатствам за социален работник.
Re: А цената на строителството?
20-03-2008 - 08:10:32
Не , предполагам, че ти обираш негативите от това, дето го нищим и съм много изненадан, че спориш по тематаsmiling smiley
Abu
Re: А цената на строителството?
20-03-2008 - 11:12:59
4овек,
аз харесвам кварталните магазинчета. Удобни са ми и гледам дори и с малко да им правя оборот. Ако ще и да са по-скъпи от веригите магазини. Ако няма достатъчно като мен, ще фалират и тогава ща-не ща ще ходя в Метро. А това вече не ме устройва... Тъпо е за едни цигари да бия път до най-близкия хипермаркет.
Същото е при теб - ако не храниш по малко и дребните риби, след време няма да има кой да ти свърши работа "на парче". Хайде представи си, че имаш проблемен участък от покрива 4-5 квадрата. По каква цена ще ти направят ремонта и как въобще ще намериш някой да се занимава с подобна дреболия? Или ще си наемеш Строителна фирма (с главна буква), ще й платиш всичките режийни и ще я чакаш да й се отвори дупка, че да ти свърши работата?
На пръв поглед такова поведение е неоправдано и непазарно. Ама ако мислиш да оставаш по-дълго в бранша, може и да даде положителен резултат. Не твърдя, че трябва, а че може да се помага на закъсалите. Иначе ми е лесно да мина на твоята позиция, да си свърша конкретната работа и повече да не ме интересуват хората. А следващия път като ги потърся и не ги намеря, просто ще си наема други, ако има...
Re: А цената на строителството?
21-03-2008 - 15:13:13
"Иначе ми е лесно да мина на твоята позиция, да си свърша конкретната работа и повече да не ме интересуват хората"
Абу защо реши, че съм на тази позиция. Всъщност съм на точно обратната - предпочитам да не сменям често хората. А тук ставаше въпрос за това - тъй като на едни обект има работа от която се изкарват досат повече отколкото от друга трябва да се разпределят така нещата, че да не остават хора, които да вършат работа, от която не се изкарват добри пари.
Относон покрива - е как така останаха 5кв.м. проблемен покрив, ако нямаше тарикати, които обират леката работа, взимат парите и изчезват?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход