Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

На опашката сме и по цени на имоти

Публикувано от Продавач 
Re: На опашката сме и по цени на имоти
23-02-2008 - 15:16:42
Наблюдател, сърцето ми се къса за тебе. Къде си побаднал???То по-зле от Сомалия.
Re: На опашката сме и по цени на имоти
23-02-2008 - 16:28:15
Наблюдател Написал:
-------------------------------------------------------
> kuku Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > София е село, махала в сравнение с Торонто а
> > Торонто е село в сравнение с Ню Йорк, Париж
> и
> > Лондон.
> >
> > Разликата между София и един уреден западен
> град е
> > светлинни години, не може да един бордей да
> сложиш
> > надписа европейска столица и да искаш цени
> като на
> > пъпа на света, то може ама хората ще ти се
> > усмихват снизходително (по-търпеливите),
> > по-нетърпеливите ще ти кажат че си мръднал и
> се
> > нуждаеш от професионална психиатрична
> помощ...
>
> Куку, не съм ходил до Торонто, но ти съвсем ме
> отказа. Тук ти поствам някои снимки от Манхатън, и
> да ти кажа честно хич не съм очарован. Разгледай
> ги внимателно......,щото ако на тебе ти харесва
> мръсотията, на мен хич не ми харесва, представям
> си какво ще е в Торонто.....
>
>
>

Наскоро като минавах покрай обеля има едно кварталче, до самия път се разхождат свободно прасета и се зауства отходните води на мивките от близките къщи.
Много е цивилизовано и чисто. За всяко прасе разбира се.
Даваха преди месеци сходен случай - свинарник между няколко софийски блока. Поне беше ограден и закрит. Миризмата обаче я усещат всички горди собственици на апартаменти от по 50-100 000 еуро
Re: На опашката сме и по цени на имоти
23-02-2008 - 20:15:02
В Торонто има доста англичани който кой знае защо зарязват Англия и идват в Канада. Познавам лично англичани който са си продали къщите в Лондон и са се изместили в Торонто.

Имам колега от швейцария (този съвсем сериозно го питах защо е напуснал швейцария) както и германец.

За източно европейците няма да говоря.

И в най-добре уредения град може да намериш снимка на боклуци по улицата. Въпросът е може ли в София да немериш място без боклуци.

И не съжалявай 'нещастниците' от Манахтън, тази година само коледните им бонуси бяха няколко пъти брутния продукт на България.
Re: На опашката сме и по цени на имоти
23-02-2008 - 22:42:33
И тук в Австрия си имаме няколко на сто,които откакто са дошли(17г),все си тръгват за Бг,но....уви.
В началото искаха да направят по 1 кола и да напуснат тукашната мизерия.После удължиха периода,че им трябвало и жилище в Бг.После дойде и за вила на морето и.т.н.
Интересно защо все мрънкат,като нито са докарани насила,нито пък някои ги задържа.Като бай Тошко,никoй не го е търсил,но той се криел за да отчита дейност явно!
А че всяка монета има две страни,то е ясно,но и различна стойност!!!
Re: На опашката сме и по цени на имоти
23-02-2008 - 23:58:28
Наблюдател написал:
"поствам някои снимки от Манхатън, и да ти кажа честно хич не съм очарован. Разгледай ги внимателно......,щото ако на тебе ти харесва мръсотията, на мен хич не ми харесва"

Леле, Наблюдател, ти от това ако не си очарован, като дойдеш в София сигурно ще си сложиш въжето още на летището! Специално слагам линкове към няколко снимчици, за да си припомниш софийската реалност. Някой път ще снимам и зеещите шахти на Централна гара, щото там пострадах лично и се съмнявам да са ги оправили.
[www.obichamsofia.com]

[www.obichamsofia.com]

[www.obichamsofia.com]

[pazara.kirkovs.com]

[www.eenk.com]

[velqn.com]

[www.segabg.com]

[bgtransport.blogspot.com]

[www.zagrada.bg]

[zagrada.bg]

[www.zagrada.bg]

[www.zagrada.bg]

[www.zagrada.bg]

[zagrada.bg]

[www.zagrada.bg]
Re: На опашката сме и по цени на имоти
24-02-2008 - 00:35:32
74udor,забелязвам доста реална романтика по линковете, които си дал и особено много ми допадна"Малък лунен пейзаж в центъра на столицата ",където можеш да се почувстваш,като"Алиса в страната на чудесата",но всичко е въпрос на вкус разбира се.
Re: На опашката сме и по цени на имоти
24-02-2008 - 01:05:04
Е, ние живеем в София, защото сме романтици, то е ясно. Мръсничко ни е доста, калничко ни е, задръстенко, а понякога лунно (откъм пейзажи по улиците), но намираме романтиката в тези неща. А други, понеже и така си им е романтично, не ги забелязват изобщо. Аз за Наблюдател се притесних, че той комай не е от тази порода и като се върне тук, ще му е проблем реалната романтика.
Re: На опашката сме и по цени на имоти
24-02-2008 - 01:51:06
Ето, сега като се присещам за онази шахта на Централна гара и ми става едно милно, чак сладко ме наболяват контузените места. Паднах там преди половин година, в приповдигнато настроение, на път за концерт в съседна страна (щото тук романтика колкото щеш, ама свестни концерти няма много). Като се върнах, първата ми работа беше, макар и на куц крак, да отида да съзерцая романтично дупката. На светло обаче се оказа, че са поне 30 и не можах да си различа моята. Оттогава се каня да отида някой ден на гарата и да им направя една романтична фотосесия. Ще я сложа тук, за всички романтични души, за Наблюдател и за онези, които в заблуда смятат, че през последните години София е станала по-малко романтичен град.
Re: На опашката сме и по цени на имоти
24-02-2008 - 08:06:09
По-горе прочетох: Торонто е село в сравнение с Париж. Съгласен съм и допълвам:
Село в най-добрия смисъл на думата. Градската управа там очевидно е далеч от вижданията на Софийския общински съвет за съвременно градоустройство.
Гъсто застроената част е само в центъра,като всеки голям град. Останалата част е застроена с фамилни къщи(тухла, не дърво) със задължителните градинки пред тях и което ме впечатли невероятно-свободно играещи си катерички по двора. Където има изградени блокове, задължително са оставени достатъчно зелени площи между тях .
Как е възможна тази идилия?-ще попита някой.
Ами, с желание и разум, толерантност и малко страх от Бога.
Защото ако се опитате да си обясните зловещо-абсурдно-смешните цени и апокалиптичния вид на столицата ни, ще стигнете до извода че не само предприемачите са виновни за това. Широкия център на София е застроен предимно от къщички върху 200-400 кв.м. терени. Това са районите на запад от бул. Христо Ботев, района около гарата, Подуене,Редута,прословутия Лозенец, който вече не е такъв. На мястото на всяко къщенце изниква сграда, която трябва да осигури отделни апартаменти за собственика на парцела, за децата му , за внучето, задължителния магазин и непременно два гаража. От тук натам строителя започва да формира печалбата. Като прибавим към това и алчността на строителя, и цените отиват в небето. А....щях да забравя още един фактор-безумието на клиентите да купуват на всяка цена. А сега към Европа. В момента в Будапеща има голям застой в търговията с НИ , при това на цени по-ниски от София. При положение че унгарците са около два пъти по-платени от българите и са атакувани непрекъснато от банките с оферти за ипотеки. Отворете сайта Real estate Budapest и ще видите за какво става дума. Монолитни сгради с красиви фасади , с 0.5 м стени и 4 м тавани в централната част се предлагат за 1 300 евро/м.
Камелия, ако ще ми се скараш пак , дължа да те информирам че съм бил доста време и на двете места.
Re: На опашката сме и по цени на имоти
24-02-2008 - 16:09:14
avatar
74ydur Написал:
-------------------------------------------------------
> Ето, сега като се присещам за онази шахта на
> Централна гара и ми става едно милно, чак сладко
> ме наболяват контузените места. Паднах там преди
> половин година, в приповдигнато настроение, на път
> за концерт в съседна страна (щото тук романтика
> колкото щеш, ама свестни концерти няма много).
> Като се върнах, първата ми работа беше, макар и на
> куц крак, да отида да съзерцая романтично дупката.
> На светло обаче се оказа, че са поне 30 и не можах
> да си различа моята. Оттогава се каня да отида
> някой ден на гарата и да им направя една
> романтична фотосесия. Ще я сложа тук, за всички
> романтични души, за Наблюдател и за онези, които в
> заблуда смятат, че през последните години София е
> станала по-малко романтичен град.


Мисля, че тази година ще има 3-4 "свестни концерта" като този на Металика, Кис, Лени Кравиц (той може и да е минал) Бон Джоуви и други такива групички ще акостират наистина не само в София, но все пак да кажем, че тук свестни концерти няма... Мейдън забиха в кв.Надежда миналата година, а Металика идват за втори път в България...winking smiley Това беше лирично отклонение по въпроса с романтиката, а иначе темата съм я пуснал за по въпроса с колко сме настигнали "топ локейшъните" winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-24 20:27 от Продавач.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход