Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

На опашката сме и по цени на имоти

Публикувано от Продавач 
Re: На опашката сме и по цени на имоти
25-02-2008 - 12:38:56
> >
> > Парцали като “Труд” са под нивото ми.
>
> М,да! И ти си от ония,кривите,дето всичко им
> пречи. Докато рИвеш,живота ти ще мине. Поне да
> имаше куража да излезеш навън,пък то и това не
> смееш. Щото няма кой да те дондурка........
>


Много е трудно човек да поддърже елементарна душевна чистоплътност, когато всеки тарикат го очерня и дърпа за да не си личи много какви нечистоплътни душици са всъщност.
Така де, мръсотията изпъква много повече когато стои до нещо чисто.

всички са маскари - бай ганю.

Re: На опашката сме и по цени на имоти
25-02-2008 - 13:43:28
От брокерите искам само съвет как да сравняваме цените. Нали темата е за това.

Камелия, към теб имах конкретен въпрос. Ако искам да си купя апартамент в Младост, ще ми кажеш ли, че в квартала няма нито един вход без обрани апартаменти? Това не е ли определящо за цените? Останалите излияния си ги запази за пред огледалото, защото и аз мога да нареждам глупотевини от сорта на “Докато пишеш по форуми (рИвеш),живота ти ще мине”.

Ако нещо/ някой ти е крив, сложи си и ти като Компас розови очила. Затваряй си очите или продължавай да си четеш "Труд", все същото е.

И още – навън смея да излизам доста често, с повод и без повод, за разлика от тебе. На това до голяма степен се дължи обективния ми поглед. Ааа, и на това, че не чета “Труд”, също.

Драги ми partzalev, метафорите явно не са ти сила. Учи се от javor.
Re: На опашката сме и по цени на имоти
25-02-2008 - 15:31:32
avatar
74ydur Написал:
-------------------------------------------------------

> Камелия, към теб имах конкретен въпрос. Ако искам
> да си купя апартамент в Младост, ще ми кажеш ли,
> че в квартала няма нито един вход без обрани
> апартаменти? Това не е ли определящо за цените?

И защо да ти кажа нещо,което не е така? Бих добавила и друго-навсякъде има ограбени апартаменти. Онзи ден,в Павлово,в сграда с портиер,ограбиха два апартамента на втория етаж. Щурмували са блока отстрани. Да коментирам ли цените?


> Ако нещо/ някой ти е крив, сложи си и ти като
> Компас розови очила. Затваряй си очите или
> продължавай да си четеш "Труд", все същото е.

Никой и за нищо не ми е крив.Ако нещо не съм постигнала,то причината е в мен. Изумявате ме няколко мъже в този форум,които непрекъснато си търсите някой и нещо от което да се оплаквате.

> И още – навън смея да излизам доста често, с повод
> и без повод, за разлика от тебе. На това до голяма
> степен се дължи обективния ми поглед. Ааа, и на
> това, че не чета “Труд”, също.

Ми,хубаво. Това предполага,че си добре финансово. Или имаш добри доходи,или мама и тате снасят.
Пак не мога да разбера,защо непрекъснато ревеш?



Re: На опашката сме и по цени на имоти
25-02-2008 - 15:37:36

>
> Ми,хубаво. Това предполага,че си добре финансово.
> Или имаш добри доходи,или мама и тате снасят.
> Пак не мога да разбера,защо непрекъснато ревеш?
>
>
Ти защо не дадеш една основателна причина, защо човек трябва да си трае когато нещо не му харесва?
Ти мазохистка ли си?

Ти се радвай, че само във форума го правят а не са като гърците да излизат и да палят банки и учреждения както миналата година.
Re: На опашката сме и по цени на имоти
25-02-2008 - 16:21:55
Добре де, не можем ли да сравним наистина къде сме като цени, като сравняваме еднакви неща. Нека който е по-запознат с имотите в чужбина да каже там има ли предаване на "шпакловка и замазка" и инсталации до тапа. Според мен това е българско животно.
Ако другаде това са цени с настилки и оборудвана баня и тоалетна, трябва усреднена цена на настилки +цени на бани /средна хубост/ да се прибави към квадратурата.
След това цената да се раздели на полезната площ и тогава да се сравнява.
Аз направих нещо подобно с 2-3 апартамента в Лозенец и Стрелбище /без Изток, жълти павета/ и получих цена около 3816 долара на м2 /както е по графиката от наблюдател/. Като не съм добавяла и долар на м2 за настилки и др.
Ако се добави и това ЗАСТИГАМЕ ДУБАЙ И СМЕ СРЕД 20-25-ТЕ ГРАДА СНАЙ-СКЪПИ ИМОТИ в СВЕТА!
Това е смешноо! С ниските таванчета , калните улички и спални с размер на тоалетни..Шарени евтинджос мазилки, евтинджос дограма - дето така е тънено, че на хол 30 м2 ти се отваря само балконската врата и може да изпукаш лятото...тънките стенички, през които чуваш кога се карат и кога ... се сдобряват съседите...

Някой ако може да направи подобна сметка, възможно е да греша...
Re: На опашката сме и по цени на имоти
25-02-2008 - 18:04:46
Цитат:
Много правилно...само при нас се смятат така общите площи...това е АБСУРДНО!!!При обявена площ 80м2 реално ползваш 60м2 и общи площи 20м2...сами си сметнете реално с колко се повишава цената спрямо европейските държави...и къде ще сме в класацията!Сигурно е, че поне следващите 5-6 години цените ще се повишават...дано и заплатите почнат да се повишават с такъв темп ....

Някога имаше правила за ценообразуване и избени и тавански помещения се ценообразувах според това дали са осветени или неосветени с 30% или 40% от кадратурите им за избените помещения, а за таванските помещения с 80% и 90 % и се изчисляваше повърхността за мансардните етажи от мястото където височината на помещението става 1,50м а не от най-ниската част и така в крайния сбор на РЗП тези помещения участват с по- малък дял, от там и цената за жилището се намалява. Идеалните части също имаха правила за изчисляване.... сега правила за някаква нормална печалба няма и щом няма защо да нее 200-300%... нали всичко диктува пазара и щом се продава значи това е цената.... докато се спука балона, а той непременно ще се спука! :g:
Re: На опашката сме и по цени на имоти
25-02-2008 - 18:06:49
Камелия написала:
“Изумявате ме няколко мъже в този форум,които непрекъснато си търсите някой и нещо от което да се оплаквате.”

Що реши пък, че съм мъж? Някъде да видя мъжки род в писанията ми? Жена съм и не разчитам на родители за доходите си.

Изумява ме как като нямат обективни доводи, безхаберниците винаги опират до заяждания на тема пол. Затова реших да си направя такъв експеримент - да не използвам граматичен род и бях сигурна, че въпреки това, ще се стигне дотам да получа нападки заради пола си. Видя ли се сега колко струваш и кой е този, който непрекъснато си търси някой и нещо от което да се оплаква?

И друго - писала си, че навсякъде има ограбени апартаменти. Такава висока престъпност обикновено има в гетата, искаш да кажеш, че цяла София е едно гето? Ами тогава трябва да сравняваме цените тук с тези в гетата, а не с “топ локейшъните”.

Мindi, права си, "шпакловка и замазка" и инсталации до тапа са българско животно. И сравненията са ти вярни. Наблюдател и Продавач какво ще кажат по въпроса? Дано този пък поне опитат да са обективни!
Re: На опашката сме и по цени на имоти
25-02-2008 - 18:18:49
В Дрезден, в не особенно скъп квартал можеш да си купиш апартамент само за 840Евро/кв.м на не-последен етаж, с чудесна настилка от добър гранитогрес в проходните коридори и санитарните възли( отделни и с вана и много добри водни батерии), добър ламиниран паркет, много съвременни кухненски шкафове и вградена бяла техника и най-накрая разкошна околоблокова гпадина с рекичка и мостчета, цветя и на покрива телевизионните антени :loveu:
Re: На опашката сме и по цени на имоти
25-02-2008 - 18:43:51
avatar
74ydur Написал:
-------------------------------------------------------

> Що реши пък, че съм мъж? Някъде да видя мъжки род
> в писанията ми? Жена съм и не разчитам на родители
> за доходите си.
>
> Изумява ме как като нямат обективни доводи,
> безхаберниците винаги опират до заяждания на тема
> пол. Затова реших да си направя такъв експеримент
> - да не използвам граматичен род и бях сигурна, че
> въпреки това, ще се стигне дотам да получа нападки
> заради пола си. Видя ли се сега колко струваш и
> кой е този, който непрекъснато си търси някой и
> нещо от което да се оплаква?
>
> И друго - писала си, че навсякъде има ограбени
> апартаменти. Такава висока престъпност обикновено
> има в гетата, искаш да кажеш, че цяла София е едно
> гето? Ами тогава трябва да сравняваме цените тук с
> тези в гетата, а не с “топ локейшъните”.

По-добре да не беше казвала,че си жена,щото последните ти писания ще налеят вода във воденицата на мъжете........
Спомняш ли си въобще за какво беше темата?

winking smiley
Re: На опашката сме и по цени на имоти
25-02-2008 - 18:59:31
Непрекъснато я напомням и чакам отговор от брокери – как сравнявате цените? Щото казвате, че сме били на опашката. На опашката ли сме по цени, кажете и вие инвеститори, възложители, строители, журналисти, дето пишат небивалици? Давайте обективни отговори, моля!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход