Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем със новия ОУП

Публикувано от goran 
Re: Проблем със новия ОУП
20-05-2007 - 22:06:25
Между другото бях забравил да спомена, че собствениците на въпросонто място също нямаха нотариален акт. Имаше някакъв нотариален протокол за доброволна делба между съсобствениците и ме уверяваха, че това било същото като нотариалния акт. След като съм купил парцела и се вкара в регулация съм щял да имам и нотариален акт за моята част.
Какво ще кажете по въпроса за тези протоколи за доброволна делба. Каква стойност имат?
Re: Проблем със новия ОУП
22-05-2007 - 13:14:21
avatar
Зем. земя е върната с Решение на поземлената комисия,което е вписано.То има силата на нот. акт. Тъй като в него са върнати земите на всичките наследници,за да продават,те или трябва да се разделят и всеки да извади н.а. за това,което притежава,или да продават заедно.При всички случаи,купувачът ще бъде снабден с н.а.,тъй като сделката минава пред нотариус. smiling smiley
Re: Проблем със новия ОУП
24-05-2007 - 10:41:04
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Зем. земя е върната с Решение на поземлената
> комисия,което е вписано.То има силата на нот. акт.
> Тъй като в него са върнати земите на всичките
> наследници,за да продават,те или трябва да се
> разделят и всеки да извади н.а. за това,което
> притежава,или да продават заедно.При всички
> случаи,купувачът ще бъде снабден с н.а.,тъй като
> сделката минава пред нотариус.

Всичко е точно така но в моя случай бях говорил лично с продавачката да си разделят имотите и да си вземе нот.акт чак след това да минеме към зделка.Идеята ми беше,че с един човек мога да се разбера а с 36 наследника просто няма начин да стигнем до консенс. smiling smiley
Re: Проблем със новия ОУП
24-05-2007 - 12:20:59
avatar
Прав си,но има една подробност.Ако нивата е 4дка,а ти искаш да купиш 2,то при делбата всички наследници трябва да се съгласят точно тази нива да получи тя,след което ти ще купиш 1/2 ид.ч..Което трудно ще стане,защото всеки иска да припечели.Т.е. вероятността да се споразумеят при кого да отиде нивата,не е много голяма. Затова, обикновено,всички наследници продават заедно и делят парите на квотен принцип. smiling smiley
Re: Проблем със новия ОУП
31-05-2007 - 17:57:35
Извинявайте, че ще ви върна на темата от началото на форума, но ми е интересно дали ДАГ са отговорили на Горан нещо? Моята молба все още не е разгледана- казаха ми, че нямало законен срок, в който да ми отговорят, а вече изтекоха два месеца и половина... :g:
Re: Проблем със новия ОУП
31-05-2007 - 20:54:17
Към Камелия!
Здравей!Имаш реална преценка за казусите около статута на зем.земи,от твоите обяснения ми станаха по-ясни някои въпроси, но все още не мога да си изясня какво мога да направя с имот на околовръстен път със статут Ссб ,т.е. искам да го продам ,
но с възможност за смяна на статута за в бъдеще. От Брокерска фирма имат интерес и ми казват, че могат да извършат това срещу 50000Е,имота е 16000 кв.м и 30%от тях ще бъдат за строеж . Интересува ме истина ли е това и мога ли сама, без фирма да го продам на цена 30Е на кв.м?
Предварително благодаря![ ]
Re: Проблем със новия ОУП
01-06-2007 - 23:31:04
avatar
Сега аз не разбирам.Ако отвориш ЗУТ,ще видиш точно какъв процент може да се застрои зем.земя,но само с постройка,която обслужва селскостопанската дейност, развивана в имота.Ти провери ли в ДАГ? Какво ще извършат брокерите срещу 50 000Е? confused smiley
Re: Проблем със новия ОУП
02-06-2007 - 22:13:36
Казват ми,че толкова трябва да се плати законова такса, за да се извади земята от земеделския фонд и да се строи на нея.Обаче аз не съм сигурна ,че това е точно така,защото те твърдят,че ние трябва да платим първоначално и после да продаваме на по-висока цена.Според мен те тряба да намерят купувач и той да си поеме смяната на статута.Моят въпрос е има ли начин да си продадем имота като зем.земя ,а този който ще инвестира да си движи процедурите ?
Благодаря.
Re: Проблем със новия ОУП
03-06-2007 - 21:15:35
avatar
Виж сега,не става само да чакаш да получиш пари.Трябва малко да се размърдаш!Ходи ли в ДАГ? Провери ли какво се предвижда? Ако твърдо е Ссб,защо мислиш,че някой ще се затича да ти купи земята,освен ако не смята да сее на нея? Но цената на зем. земя няма нищо общо с тази,на която статута може да бъде променен. Нормалната цена,която специализираните фирми взимат за изваждане от зем. фонд и за регулиране,е 3Е/кв.м. Отделно от това се плаща на Мин. на земеделието такса на декар в зависимост от категорията на земята.Но става само ако по новия план е предвидено.Ако не е, 5г. не може да се променя статута. smiling smiley
Re: Проблем със новия ОУП
04-06-2007 - 11:50:19
Днес чета в новия брой на "Строителство и градът", че ще има корекции по новия ОУП (на стр. 24-25), така че се надявайте... smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход