Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем със новия ОУП

Публикувано от goran 
Re: Проблем със новия ОУП
16-05-2007 - 10:31:00
Благодаря на putsov , но парцела ми не попада в зона на жилищно строителство а е ССБ - земеделска земя без право на строеж. Може ли да и се промени статута или не?
Re: Проблем със новия ОУП
16-05-2007 - 11:17:06
Едва ли е възможно, не знам...
Re: Проблем със новия ОУП
16-05-2007 - 11:40:45
От агенцията за недвижими имоти ми твърдят, че нямало проблем да се промени статута. Или ме лъжат и се опитват да си осъществят сделката или има начин, но... от къде мога да съм сигурен. confused smiley
Re: Проблем със новия ОУП
16-05-2007 - 12:02:00
единствено гл. архитект на общината (или в ДАГ) може да ти каже дали е възможно да стане и самия той да го направи. По принцип (това мисля че е регламентирано по някакъв начин) може да се направи изменение на застроително-регулационния план (ИЗРП) само за терени над 10000 м2, за по-малки парцели не се наемат да го правят, а и вече това много лъсва при положение, че има приет нов ОГП...
Re: Проблем със новия ОУП
16-05-2007 - 15:05:17
В крайна сметка за парцела, който е 4000 кв.м няма да стане така ли ?
И един друг въпрос: Тъй като аз искам да купя половината от парцела т.е. 2000 кв.м ми отговориха, че не могат да го разделят и да ми дадат отделна скица в това положение каквото е сега т.е. земеделска земя. За парцели под 3000 кв.м не давали скица confused smiley
Re: Проблем със новия ОУП
16-05-2007 - 15:08:28
avatar
Отиди в ДАГ-стая 308- със скица на имота.Те ще ти кажат.Можеш и да запиташ писмено/забравих на кое гище се подаваше/ какво е предвидено за съответния имот.Трябва да ти отговорят до 1месец. Приемат понеделник и четвъртък от 14 до 17ч. smiling smiley
Re: Проблем със новия ОУП
16-05-2007 - 15:22:46
Благодаря на камелия smiling smiley
Това и ще направя
Re: Проблем със новия ОУП
16-05-2007 - 18:20:06
avatar
Законът забранява зем.земя да се дроби,за нивите-под 3 дка.Затова можеш да купиш 2-та дка само като идеална част.Ако ти позволят смяна на статута, регулацията ще го оформи в реални граници.Което ще ти позволи да се разделите със съсобствениците по живо-по здраво. smiling smiley
Re: Проблем със новия ОУП
16-05-2007 - 22:11:10
Много съм благодарен за всички съвети, но за съжаление сделката пропадна. Искаха бързо да се подпише предварителен договор, да се остави капарото и не желаеха да ми дадат още време да си направя съответните проверки за имота. Какво да се прави sad smiley , а парцела беше много хубав, слънчев и с чудна панорама.
Е търсенето продължава. Явно това не е бил нашия парцел winking smiley
Re: Проблем със новия ОУП
18-05-2007 - 21:38:46
Сам си направи извода защо са искали бързо да подписвате предварителния договор и са те уверявали,че няма да имаш проблеми със смяна на статута и прочие.Моя съвет е да бягаш от тази агенция а и да внимаваш със другите едничката им мисъл е да приключат сделката и да си приберат процента.Повярвай ми,че никой освен теб не мисли за твоя интерес.На мен ми искаха да подпишеме предварителен договор и да дам капаро за имота без собсвеника да има натурален акт :crazy: clap: тъй като не се бяха разделили и прочие подробности.Измях им се и им теглих една....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход