Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем със новия ОУП

Публикувано от goran 
Re: Проблем със новия ОУП
17-04-2007 - 11:11:57
Тогава (2006), поне в Банкя, изобщо нямаше и знак, че от Януари 2007 ще влиза нов ОУП. А и издаването на виза за строеж не е ли достатъчна индикация за предназначението на един УПИ - виза за сенобер не се издава, нали?
Дори самият главен архитект на Банкя се изненада, че ни е издал виза а сега е дал парцела за люцерна...
Re: Проблем със новия ОУП
18-04-2007 - 09:24:26
Лошото е, че визите, издадени преди влизането на новия ОГП, не важат. Ако имаше разрешение за строеж тогава нямаше да имаш никакъв проблем. А това гл. архитект да не знае за влизане на нов ОГП напражо не мога да го повярвам...
Re: Проблем със новия ОУП
18-04-2007 - 13:15:33
И аз не го вярвам. И немога да го разбера срещу пари би ли направил нещо, дали изобщо нещо може да се направи на местно ниво?
Re: Проблем със новия ОУП
19-04-2007 - 09:48:48
И аз не знам какво може да се направи, много кофти ситуация е... ОГП важи за всички и дори да вземе пари не виждам как може да го промени. Преди беше неясно и се правиха всякакви схеми - смяна на предназначение, частични изменения, ама сега е трудно вече.
Re: Проблем със новия ОУП
19-04-2007 - 10:06:05
Чувал съм за фирми, които се занимават с промяна на статута на земи и парцели, но незнам дали биха имали възможност да действат, съгласно новият закон.
Re: Проблем със новия ОУП
04-05-2007 - 16:30:27
За сега подадох молба в ДАГ с молба да бъде оправена грешката с мотива,че по стария план парцела ми е бил за жилищно строителство а по-новия е ТГО.Ще чакам резултата казаха ми,ч,е нямало срок в който да ми отговорят confused smiley confused smiley confused smiley но една жена от опашката погледна входящия ми номер и каза,че щом е ПО срокът е един месец.
Така,че за сега ще чакам.
Re: Проблем със новия ОУП
10-05-2007 - 10:55:47
Здравейте всички
И ние сме опарени... През януари'07 купихме УПИ с виза в с.Иваняне, общ. Банкя. Разговаряхме с гл.архитект преди да купим и след това. Искахме да променим отстоянието на петното за застрояване от уличната регулация- той каза "няма проблем- подайте си молба". На 19.03 писмено ни информира, че не можем да си променим отстоянието, понеже имало заповед за уличната регулация. В същотото това писмо ни уведомява, че нашия парцел, съгл. новия ОУП, попада в зона Жм2 с плътност 30% и кинт- 1. Сега пък трябваше нашият архитект да пише т.нар. "мотивирано предложение", за да се промени уличната регулация. И това подадохме. Седмица по-късно получихме писмо, че парцелът ни изведнъж е попаднал в зона ССП, т.е. сме си купили малка нива!!! Веднага влязохме при гл.архитект, който каза: "имате късмет, че не е зелена зона, защото тогава вече е много по-сложно". Лично той подготвя списък и щял да го подаде в 6-мес. срок- щял да се бори да се поправят тези грешки, но не се ангажира със срокове. Консултирахме се с адвокат, който написа такава молба- възражение, като твоята, Goran. Когато я подавах в ДАГ, ми казаха: "чакайте, проверявайте, не се знае кога ще има резултат". И така- ние подадохме на 17.04- до сега- нищо. Чу се, че ще има комисия, която ще внесе в Общински Съвет предложение за промяна на ОУП, но това са само слухове и кога ще стане- не е ясно.
След това дълго описание, искам да попитам дали да започнем да си правим проектите, без да сме изчистили казуса ССП? И какво ще стане, ако започнем да строим без строително разрешение? Тук става дума за явна фактологическа грешка- кой ще ми плати разходите, които съм направила и щетите, които търпя всеки ден заради това отлагане?
Благодаря предварително
Re: Проблем със новия ОУП
10-05-2007 - 23:53:14
какво е това ССП?
Re: Проблем със новия ОУП
11-05-2007 - 10:01:43
земя със Селско-Стопанско Предназначение = нива
Re: Проблем със новия ОУП
12-05-2007 - 17:31:26
Значи първо си купувате УПИ с виза за проектиране(така го разбирам),след което се оказа че това е земя със селскостопанско предназначение.Нали така?И как тогава виза за проектиране има?От кога датира тази виза?
В нашия случай от общината ни издадоха виза за проектиране приположение че знаеха ,че под строителното петно се намира огромен колектор и всякакъв вид строителство е невъзможно.След като попитах гл.архитектка-защо гоправите,след като знаете че е невъзможно?-отговора беше:И какво от това?Направете си идеен проект и го подайте за съгласуване във ВиК!!!
Наистина добра инвестиция! :g:
А безхаберието и корупцията се ширят все повече! :ami:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход