Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем с адвокат

Публикувано от i52 
Re: Проблем с адвокат
19-10-2008 - 13:28:10
Като адвокат ще ви кажа, че най-доброто за две спорещи страни е споразумението. Адвокатът ви не може да ви гарантира 100% решение във ваша полза. Това е така, защото съдът също е човешко същество. Той отсъжда по вътрешно убеждение, има също добри и лоши дни, дори допуска грешки!
Много погрешно ви влияят американски филми, в които гледате зашеметяващи процеси. В България това не е възможно, просто защото процесът е изграден на други принципи. Истината е, че след март месец е строго формализиран и със закрепено силно писмено начало.
Иначе съвсем професионално ще ви отговоря, че не мога да ви посъветвам защото не познавам нито фактите, нито документите по делото.

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
i52
Re: Проблем с адвокат
19-10-2008 - 21:06:45
Това също е отговор,за което ви благодаря!
Re: Проблем с адвокат
31-10-2008 - 06:24:13
Трябва да намериш друг адвокат - по възможност от по-старото поколение,с голям опит - те имат някакъв морал и съвест, . Много добре прецени към кого да се обърнеш. Ако продължиш с този, ще те натопи още повече.
Re: Проблем с адвокат
01-11-2008 - 00:51:17
Не съм съвсем съгласна, по-възрастните колеги са доста по-захитрели. Отделно, че вече не им се чете, а законодателството в днешно време е много динамично. Опитни да, но сегашната нормативна уредба няма нищо общо с тази, която се прилагаше до преди година.

Екип "МедиЛекс", гр.Варна
Re: Проблем с адвокат
01-11-2008 - 16:48:33
Тея ги оставете. Никой не знае какво ще реши съд и младо момиче. Никаква гаранция няма за нищо. От 6 дела на едно основание с една и съща фирма за различни срокове спечелих 5 на втора инстанция и едно - за най-голямата сума ми го отхвърлиха с напълно противоположна мотивация на решението. И защото бях абсолютно сигурен, че ще го спечеля изпуснах и срока да обжалвам пред ВКС влязло в сила решение. И това е при абсолютно еднопосочна практика на ВКС и ВАС по тези дела. Винаги е по-добре да се споразумееш.
Re: Проблем с адвокат
01-11-2008 - 18:53:52
Фактически трябва човек да има изключително категорични аргументи в своя полза, а адвокатът е този, който трябва да им даде юридическата рамка - да каже кое по кой член може да се защити и да ги поднесе убедително в съда.

Ако чакаш адвокатът да ти обясни какво да правиш и какво да искаш - и това да бъде изцяло в защита на твоя интерес, много рядко можеш да намериш такъв адвокат. Или са некомпетентни / най-често/ или са повърхностни и не вникват в нещата. Добрите адвокати просто са много малко - които са знаещи, имат съвест, етика, отговорност и не на последно място - държат на авторитета на професията.

Човек се научава, когато се опари, но, за съжаление, минава много време.
Ако споразумението не ти е изгодно - защо трябва да се съгласяваш на споразумение. Ако си прав - бори се докрай. Консултирай се и с други адвокати, искай мнения за своята кауза от различни места. Те често се допълват - но ти си този, който трябва да комбинира всичко и да си изясни нещата напълно за себе си.
Колкото и време да ти отнеме - трябва да прецениш, ЦЕЛТА ти оправдава ли средствата /не само пари, но и време, нерви/. Ако си сигурен че си прав -рано или късно истината ще излезе наяве - има толкова инстанции. Даже и Европейски съд.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-11-01 18:57 от general.
Re: Проблем с адвокат
07-11-2008 - 05:07:47
Еее това може да реши проблема
Re: Проблем с адвокат
11-11-2008 - 16:44:25
Аз също имах проблеми с адвокати. Заради некомпетентност на предишните ми адвокати щях да загубя един имот, т.к. ответникът по делото се опитваше да го придобие по давност. Съвсем случайно ми препоръчаха една адвокатка, доста възрастна, но съм много доволна, че попаднах на нея.
По професия съм програмист и за пръв ми се наложи да се занимавам с правни проблеми. Според мен законите ни са изключително несправедливи и в полза на грабители и престъпници въобще. Причината за това е, че половината ни законотворци (депутати) са адвокати. Ако мои колеги програмисти имаха възможността да създават законите, те щяха да бъдат ясни и точни. Но тогава адвокатите щеше да останат без работа.
i52
Re: Проблем с адвокат
03-12-2008 - 20:50:14
Итака-делото мина.Има решение,което ще влезе в сила 14 дни след връчването му на страните-ако няма обжалване.Как ще стане това,ако ответника се покрие и не подпише решението на съдията?Има ли в законите някакъв срок,в който и без подпис на едната страна другата да може да вземе изпълнителен лист?
Re: Проблем с адвокат
04-12-2008 - 21:05:59
Опита и цената нямат нищо общо с личните критерии за отговорност.Това го има в почти всяка професия,адвокатите не са изключение.Няма никаква гаранция,че човека с много опит и знания в края на краищата няма да се окаже просто...безотговорен в някакъв момент.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход