Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем с адвокат

Публикувано от i52 
Re: Проблем с адвокат
15-05-2008 - 14:55:09
Всички плюете адвокатите, но когато опрете до тяхната помощ или съвет пеете друга песен. И след като сте брокери и имате необходимите задължителни за Вашата професия знания защо не си помогнете сами?
i52
Re: Проблем с адвокат
16-10-2008 - 23:17:34
Здравейте отново,
По моят случай нещата се развиха така:Имаше насрочено дело,отложи се поради неявяване на ответника и адвоката му,който имал дело в друг град,съвпаднало и с наше изкане за повисока сума обезщетение,съгласно експертна оценка на щетите от вещо лице,изпратено от съда,ново дело-на което съдията,след като ни разпита надве-натри,се обърна към нас,съветвайки ни да спрем делото и не му губим времето и да извикаме майстор и оправи нещата в апартамента на ответника от които произлизат щетите у дома,тъй като живея отдолу,като си поделим разходите за ремонта у ответника.Аз преди делото правих многократни опити да се разберем човешки,но уви.Дори изпратих нотариална покана за това.След съвет с адвоката се съгласих.Ответника-също.5 минути след това,на излизане от съда го попитах веднага ли ще отидем да оправим нещата или довечера.Отговора беше какъвто и преди делото-апартамента е на майка,ще я изпратя да се оправяте с нея, инвестиции в него няма да влагам.Майката не живее там от по вече от 10 години.Казах му,че към нея претенции нямам,а към него.Държанието му беше нагло и заплашително.Заяви ми,че за тези пари/от иска/ много по вече ще дам.Чудя се дали да не се оплача в полицията или да опитам да кажа това на съдиятя и му загубя още от времето...А въпроса ми е :Ако все пак ответника се съгласи да оправим ремонтите утях,аз как ще си получа парите от иска-които вложих за ремонта у дома след експертизата и снимките от вещото лице,с разрешение на съдията,когато отлагаше делото.
Re: Проблем с адвокат
17-10-2008 - 13:21:26
avatar
i52 Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте отново,
> По моят случай нещата се развиха така:Имаше
> насрочено дело,отложи се поради неявяване на
> ответника и адвоката му,който имал дело в друг
> град,съвпаднало и с наше изкане за повисока сума
> обезщетение,съгласно експертна оценка на щетите от
> вещо лице,изпратено от съда,ново дело-на което
> съдията,след като ни разпита надве-натри,се обърна
> към нас,съветвайки ни да спрем делото и не му
> губим времето и да извикаме майстор и оправи
> нещата в апартамента на ответника от които
> произлизат щетите у дома,тъй като живея
> отдолу,като си поделим разходите за ремонта у
> ответника.Аз преди делото правих многократни опити
> да се разберем човешки,но уви.Дори изпратих
> нотариална покана за това.След съвет с адвоката се
> съгласих.Ответника-също.5 минути след това,на
> излизане от съда го попитах веднага ли ще отидем
> да оправим нещата или довечера.Отговора беше
> какъвто и преди делото-апартамента е на майка,ще я
> изпратя да се оправяте с нея, инвестиции в него
> няма да влагам.Майката не живее там от по вече от
> 10 години.Казах му,че към нея претенции нямам,а
> към него.Държанието му беше нагло и
> заплашително.Заяви ми,че за тези пари/от иска/
> много по вече ще дам.Чудя се дали да не се оплача
> в полицията или да опитам да кажа това на съдиятя
> и му загубя още от времето...А въпроса ми е :Ако
> все пак ответника се съгласи да оправим ремонтите
> утях,аз как ще си получа парите от иска-които
> вложих за ремонта у дома след експертизата и
> снимките от вещото лице,с разрешение на
> съдията,когато отлагаше делото.


Едно не мога да разбера- след като си бил принуден да заведеш дело, защо реши отново да се договаряш с "ответника"?
Интересът на съдията е ясен, интересът на адвоката- също / получил е от теб една " по- кръгла" сума и няма интерес да се разхожда по съдебните зали за едни 30лв. за явяване.
Твоят интерес, обаче, къде е?
Разбира се, че няма да си върнеш парите, които си похарчил ........... sad smiley
i52
Re: Проблем с адвокат
17-10-2008 - 18:12:34
Пропуснал съм да спомена,че съдията остави отворена вратичка,като каза,че до 6 месеца срок всяка от страните може с молба до съда,ако не сме се споразумели,да поиска продължаване на делото.А адвоката ми беше убеден,че всичко е в наша полза-и показания,и заключението на вещото лице,и доказателствата,и всичко.А на делото беше според мен пасивен.Точно той ме посъветва да опитаме още веднъж да се споразумеем,и каза,че разходите ми не се губели.Може би пак ме подведе-не зная законите,но инстинкта ми заговори,че споразумея ли се и се прекрати делото няма да има начин да си получа разходите.А ако откажа споразумение и делото продължи може би ще имам някакви шансове за това?
Re: Проблем с адвокат
17-10-2008 - 20:17:06
avatar
i52 Написал:
-------------------------------------------------------
> Пропуснал съм да спомена,че съдията остави
> отворена вратичка,като каза,че до 6 месеца срок
> всяка от страните може с молба до съда,ако не сме
> се споразумели,да поиска продължаване на делото.А
> адвоката ми беше убеден,че всичко е в наша полза-и
> показания,и заключението на вещото лице,и
> доказателствата,и всичко.А на делото беше според
> мен пасивен.Точно той ме посъветва да опитаме още
> веднъж да се споразумеем,и каза,че разходите ми не
> се губели.Може би пак ме подведе-не зная
> законите,но инстинкта ми заговори,че споразумея ли
> се и се прекрати делото няма да има начин да си
> получа разходите.А ако откажа споразумение и
> делото продължи може би ще имам някакви шансове за
> това?

Адвокатът ти е нечитав отвсякъде. Как ще си върнеш разходите, ако делото се прекрати? Можеш ли да си вземеш парите от вещото лице? А от адвоката?
Нали целта на делото е хем да ти присъдят правото, хем другият да плати разноските.....
i52
Re: Проблем с адвокат
17-10-2008 - 20:57:59
Благодаря ти,Камелия.Как бих желал вие да сте моят адвокат.Но уви!
Реших в понеделник да отида при моя нечитав адвокат и му поставя ултиматум-или да пуска молба за продължаване на делото,или пиша жалба до САК,както по преди ме съветвахте и ще изнеса случая с имена и факти ,за да предпазя други от моите неприятности и лъжи,както тук,така и в"lex.bg",както fabia ме съветваше.Май това време вече дойде.
Re: Проблем с адвокат
17-10-2008 - 22:39:39
avatar
i52 Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря ти,Камелия.Как бих желал вие да сте моят
> адвокат.Но уви!
> Реших в понеделник да отида при моя нечитав
> адвокат и му поставя ултиматум-или да пуска молба
> за продължаване на делото,или пиша жалба до
> САК,както по преди ме съветвахте и ще изнеса
> случая с имена и факти ,за да предпазя други от
> моите неприятности и лъжи,както тук,така и
> в"lex.bg",както fabia ме съветваше.Май това време
> вече дойде.

Не съм юрист, но доста време вече съм в техните среди, пък имам и адвокат вкъщи. Заплахата ще подейства. Не се притеснявай, а се пребори. Успех!
Re: Проблем с адвокат
18-10-2008 - 15:42:30
Е тук точно не сте прав, лошото е, че слушате неюристи! Делото се прекратява с одобряване на постигнатото между вас споразумение закрепено в акт на съда. В него се поставя и въпросът за разноските. Принципно идеята на спогодбата е, чрез взаимни отстъпки да стигнете до общо споразумение.
Не съм чела цялата ви сага във форума, не мисля, че и е редно! Най-много да се жалите до САК, да ви откажат образуване на дисциплинарно п-во и после адвокатът ви да ви съди за вреди. Просто хора с професионални знания и компетентност, т.е. юристи, ще оценяват работата му.

Екип "МедиЛекс", гр.Варна



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-18 15:43 от medilex.
i52
Re: Проблем с адвокат
18-10-2008 - 18:16:41
Може да сте прави вие,но тогава кажете как да постъпя.Кое е правилно според вас.Аз мисля,че споразумение не може да има и не ми остава друго освен молба за продължаване на делото и да настоявам адвоката да свърши работата си,за която съм го наел и съм платил.Вие какво ще ме посъветвате,като безпристрастни юристи,разбира се?
Re: Проблем с адвокат
18-10-2008 - 20:26:42
Като адвокат, а не " безпристрастен юрист ", ще ви осведомя, че за да бъде пасивен адвокатът на делото, си има причина, но форумът не е място за подобно обсъждане.
Това с идеята за САК не е лошо и е вариант, който можа да се обсъжда.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход