Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем с адвокат

Публикувано от i52 
i52
Проблем с адвокат
10-04-2008 - 20:43:15
Преди 4-5 месеца имах проблеми със съсед и се наложи да потърся помощта на адвокат.
Платих исканата сума за нотариална покана.Казано ми беше,че е изпратена на съседа и
ще чакаме резултат.Такъв нямаше и адвоката ме посъветва да преминем към дело.Платих
изканата сума,като ми се каза да чакаме насрочване на делото.Това беше средата на януари.2008.След седмица,две му се обадих по телефона и той ми каза:да,делото е насрочено за 6 март-обади ми се ден по рано.На 5 март се разбрахме да се видим 15-20
минути преди делото.На 6-ти адвоката ме чакаше пред съда и ми каза,че делото се отлага,поради представен болничен от ответника.След 3-4 дни му се обадих пак и отговора беше,че същото е насрочено за 10 април.На 8-ми се обадих отново и се разбрахме на 10-ти да се чакаме в кантората му,30 мин.преди часа.Отивам в уреченото време и секретарката ми казва,че делото е отложено пак,защото трябвало да внеса още
25лв. в съда-според новите изисквания.Оставих парите и си тръгнах.Но нещо ме накара
да мина покрай съда.В деловодството ми извадиха преписката и учудени казаха,че няма как на 10.04. да има дело,след като исковата молба е заведена в съда на 08.04.,т.е.преди
два дена.Подписах се на разписка,че трябва да довнеса 25лв.,иначе преписката ще бъде
прекратена.Оказа се,че съм лъган отдавна.Не е завеждано дело,не е представян никакъв
болничен,не е имало първо и второ отлагане,не съм виждал с очите си и нотариална покана-ако такава е правена изобщо.И ако навреме е било заведено делото,нямаше да се налага да доплащам-колкото и малка да е сумата,тъй като съм платил 1.5 месеца преди увеличението.Да не пиша колко неудобства ми създаваше отсъствието от работа заради лъжовнете срещи за уточнявания около "насрочените и отлагани"дела.
Какво да правя?От кого да търся помощ и съвет-щом адвоката ми ме лъже?
Re: Проблем с адвокат
10-04-2008 - 21:20:59
Невероятно!

Попитаите във forum.lex.bg - може някои да ви даде компетентен съвет.
Re: Проблем с адвокат
11-04-2008 - 08:53:08
Напишете оплакване до Висшия адвокатски съвет, с ясно изложение на случая, плюс -доказателствата, които имате за платените суми. Проверихте ли, дали лицето изобщо има адвокатски права? Ако няма такива, обърнете се към прокуратурата.
Re: Проблем с адвокат
11-04-2008 - 18:40:02
Къде са сега някои форумски специалисти с изказвания от рода на: "Не разчитайте на съвети от форума, обърнете се към адвокат, той най-добре ще защити интересите ви, само той има необходимата квалификация да тълкува закона..."?
i52
Re: Проблем с адвокат
11-04-2008 - 18:45:02
Адвоката е с над 20г.стаж и мнението за него е че е добър.Като допълнение към горе-изложеното,той,разбирайки че съм го хванал в лъжи,ми се обади по телефона да ми се извини,като предложи да ми върне парите,ако реша да си наема друг.Допуснал грешка,очаквал бързо развитие на нещата,имал много дела,семейни проблеми и т.н.Според мен той е протаквал нещата,очаквайки повишението на таксите от 01март,за да изка още пари и не е предполагал,че аз ще тръгна да проверявам и да се стигне до този скандал.А аз проявих наивност и сляпо му вярвах.Но нали на адвокат и на доктор трябва да се вярва?Иначе на къде вървиме?
Re: Проблем с адвокат
11-04-2008 - 19:11:31
Което ми напомня дилемата: При избор на адвокат големият стаж ли е предимство или някой млад неопитен адвокат е за предпочитане?
Re: Проблем с адвокат
11-04-2008 - 20:52:25
avatar
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Което ми напомня дилемата: При избор на адвокат
> големият стаж ли е предимство или някой млад
> неопитен адвокат е за предпочитане?


Нито едното- нито другото!
Професионализмът и чувството за отговорност!
Освен това- да се образова и клиента- да знае какво иска да се постигне,да настоява да му се опишат стъпките,необходими за получаване на резултата,да следи какво става- не да чака..........Годо! smiling smiley
Re: Проблем с адвокат
11-04-2008 - 21:25:57
Тва ясно, но то често пъти не се разбира от пръв поглед. Естествено, че има много критерии за избор на адвокат. Въпросът ми е специално по критерия възраст/стаж кое е за предпочитане?

Има и виц на тази тема:
Млад току-що завършил адвокат към баща си адвокат:
- Тате, спечелих делото, което ти толкова години водеше! Горд ли си с мен?
- Не! Нищо не си научил в университета. Аз с това дело те отгледах и те изучих, а ти да вземеш да го спечелиш...?!
Re: Проблем с адвокат
12-04-2008 - 13:36:58
i52,
хич не му се хващаи на обясненията.
Попитаи го как ще си компенсира ,,грешката",за да не му се увеличат ,,проблемите"
i52
Re: Проблем с адвокат
12-04-2008 - 17:27:52
Попитах го какво ще правим оттук нататък.Отговори ми,че вариянтите са два-или да си намеря друг адвокат,или да продължим,тъй и тъй вече делото е тръгнало и след като съм доплатил,ще му се даде ход.Междувременно се консултирах и с друг-ако наема него,ще трябва да платя три пъти по голяма сума от вече платената,тъй като от въпросният 01.03.2008г.таксите и хонорарите вече били европейски.Иначе делото не е било трудно,само дето трудно щял съм да си взема парите от ответника.Не ги разбирам тези работи,но аз работя в производството и ми плащат само за свършена докрай и качественно, работа,а тук съм сякаш в омагьосан кръг-уж съм наел адвокат да ми движи делата,пък аз трябва да се образовам и да контролирам процеса-до трудното приключване на всичко.Или аз съм много глупав и ме будалкат,или системата е толкоз объркана. А що се отнася за "стъпките" до края-много докачливи са вече хората,как да ги попиташ,обидчиви са,те си знаели работата...Деликатна работа...
За "конпенсации"не съм питал-може би ще иска по нататък да му дам още пари,ще видим.А за "проблемите му"-нямам никаква идея.За сега само моите са се увеличили.Трети ден не съм на себе си,загдето няколко месеца подло и откровенно съм лъган-аз и цялото ми семейство.
Благодаря на всички,които се включиха и безкористно ме съветват и помагат!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход