Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Построяване на НЕО - Възрожденска къща

Публикувано от Geto 
Re: Построяване на Възрожденска къща
16-10-2009 - 08:00:53
venciev Написал:
-------------------------------------------------------
> Гвоздейков,колко дървен материал отиде за къщата?

Около 15м3. Но материала е лепен и много много качествен и скъп и не е български.
Re: Построяване на Възрожденска къща
16-10-2009 - 08:52:31
gvozdeikov , с каква разгъната площ е всяка от къщите?
Re: Построяване на Възрожденска къща
16-10-2009 - 09:02:35
argonavt Написал:
-------------------------------------------------------
> gvozdeikov , с каква разгъната площ е всяка от
> къщите?


РЗП на къщата е 138м2
Re: Построяване на Възрожденска къща
16-10-2009 - 09:59:55
Струва ми се,че 15 куб.м. е малко.Това с покрива ли?
Кажи какъв е материала,откъде си го вземал и каква е цената му,нали не е тайна? winking smiley
Re: Построяване на Възрожденска къща
16-10-2009 - 12:35:07
От Германия го взех 460еур. кубик. Защо да е малко 15 кубика, даже и съм се презастраховал на места
Re: Построяване на Възрожденска къща
16-10-2009 - 13:01:58
Добре е!Около 100-ина лева излиза само материала на квадрат....
Правя си тука едни сметчици.... winking smiley
Интересно ще бъде,предполагам не само на мен,да споделиш материала по предварителен проект ли е правен,колко ти излезе грубия строеж/труд и материали/,какви са ти впечатленията от вече построената къща/плюсове и минуси/ и защо си се спрял на дървото....!
Наистина много смело начинание,за което те поздравявам clap:
Re: Построяване на Възрожденска къща
16-10-2009 - 14:35:42
Тези къщи си ги строя сам, с доста голяма доза ентусиазъм. По принцип крайната цел на обекта е развитие на селски туризъм в един регион, който вече за нищо друго не става. Материала е сразлични профили, например : 6х10, 10х10, 6х18, 8х12 и др. В България такъв материал май не се използва от строителите на такива къщи, защото е много скъп и много много не им излиза сметката, а качеството тях не ги интересува. Аз не съм строител, а един млад човек който има прилични знания за работа с дърво и много желание за труд и постигане на успехи. Затова разчитам почти на себе си в изпълнението на тези две къщи. Една от причините да се спра на дървото беше тази, но не и най важната. Според мен строителството с дърво е изкуство което дава голяма доза живот на една къща направена от него. А и идеята за възрожденска къща някакси е по близка до този материал. Тези къщи са изключително здрави и могат да живеят много по дълго от всички останали, примери за това дал господ. За труд не съм дал и стотинка , защото няма как да платя на себе си. Вярно е че всичко става много бавно но го изпипвам както трябва. Материала е малко повече усилен от проекта например от 5х10 аз съм използвал 6х10 за вертикалните профили на панелите. Този материал е рендосан и фасониран от всички страни и с влажност 5%, така че който разбира от дърво може да прецени за какво става въпрос. За мен дървената къща е за предпочитане пред останалите ........мое мнение.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-10-16 14:39 от gvozdeikov.
Re: Построяване на Възрожденска къща
16-10-2009 - 16:56:36
Освен поздравления,друго няма какво да кажа clap: clap: clap:
Каза,че материала е слепен.Така си го купил или ти тук на място си го лепил?
С бг дървесина,нямаше ли да излезе по-евтино да постигнеш същите параметри на дървесината.А си имал и транспортни разходи...
Re: Построяване на Възрожденска къща
16-10-2009 - 17:36:33
Така идва материала от там. С БГ дървесина се получава следното:
1. Купуваш материал 300-400 лв. кубик. Лъжат те че е сух, а той все едно от океана.
2. Разходи по разбичване и разкрояване.
3. Фира мин. 25%
4. И накрая спестяваш 10 лв.
Ти си прецени на кой вариянт ще се спреш. И дали въобще си заслужава да се главоболиш с наш материал, не че е лош но просто не могат да го направят като тях!
Re: Построяване на Възрожденска къща
17-10-2009 - 15:32:21
Някой запознат ли е с технологията на полагане на дюшеме? Замазката си е замазка и не са заложени бичмета в/у които да се коват дъските. Някой го лепят по снадките, тук в Канада се кове в/у ОСБ, но какво ако го наредя като паркет без лепене или коване???

Приятна почивка на всички

*drink1*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход