Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Построяване на НЕО - Възрожденска къща

Публикувано от Geto 
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
20-06-2010 - 15:35:40
А защо да не се сложи обикновен иглолистен масив? При правилен подбор на дървения материал, добра изработка и подходяща подръжка, не виждам какъв е проблема.
Аз си сложих смърчова, двукатна, със стъклопакет на всеки кат, съвсем обикновен обков за 195лв/м2. С доставка и монтаж. Уговорих се с фирмата месеци преди да дойде момента, хората ми избраха материала още тогава, съхраняваха си го. Досега вече повече от 6 месеца, след тази водна зима, нямам нито един прозорец, който да създава проблем. Освен това от фирмата си имат подръжка за две години, едно от механизъмчетата заяждаше, дойдоха и си го смениха хората.
При 53м2 спестеното си е цифра, ако след време се окаже, че не съм направил удачен избор... ми ще си призная. Въпросът е, че си го избрах защото така исках, не за да е по-ефтино. Всъщност не знам дали е по-ефтино, не съм проверявал цените на пвц или алуминиева дограма. Единствено се чудих за онези тройно слепени профили, варени буци и т.н. Но там е малко непосилно за мен.
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
20-06-2010 - 18:06:59
Това е връзка към една скица на оградата която съм изпратил като идея на архитекта. Какво мислите? Идеи, забележки?

[baigeto.snimka.bg]

Поздрав,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-06-20 18:09 от Geto.
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
30-08-2010 - 16:22:03
Отново за оградата. Проекта е на финала в общината.
Бихте ли ми казали каква е процедурата за издаване на разрешителното? Казаха ми че трябва да се издаде строителен карнет от геодезическата фирма??? Какво е това "Карнет"? Аз си мислех че викам земемера, набива колчетата за оградна линия и толкоз???
Моля за малко разяснения, че съм надалеко и нямам пряк достъп до общинските служби.

Поздрав,*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
30-08-2010 - 16:44:21
Нарича се "дворищно - трасировъчен карнет", и представлява чертеж на парцела с размери, ъгли и връзка с осовите точки на кръстовищата на уличната мрежа (или други трайно маркирани регулачни репери). По този начин измерването се осъществява от някакво общо координатно начало (а не всеки да мери от оградата на съседа си), и не се натрупват грешки. По принцип изработката на тези карнети си е задължение на онзи, който прави регулационния план, и следва да ги имат в общината. В началото на демокрацията обаче, по една или друга причина, спряха да ги правят, и сега всеки се спасява поединично.
И така - геодезистът (земемерът) прави карнет, забива колчетата на място, и издава протокол за трасиране на имот (или за определяне на строителна линия за ограда - както повече Ви харесва). Като представите карнета в общината, получавате разрешението за строеж. После строите, като спазвате забитите от земемера колчета. Като построите оградата, пак го викнете - да заснеме и да провери дали всичко си е на мястото - в случай, че някой комшия започне да мрънка.
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
30-08-2010 - 16:54:19
Бонус...те почти никога не отговарят на действителните размери на парцела и отстояния спрямо улици,особено асфалтирани по селата.Там преди е имало черен път,всеки си е пускал оградата на плюс-минус метър-два спрямо пътя,после е асфалтирано и грашката си остава докато не се замери парцела.
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
31-08-2010 - 14:49:12
Благодаря момчета, вече ми е ясно.*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
27-07-2011 - 20:47:56
Привет на всички,

Моят строителен сезон 2011 приключи*drunk*

Ето що свърших за малко повече от месец и половина:
1. Полагане на топлоизолация и мазилка - Неопор 10 см. и ситна силиконова мазилка на Баумит
2. Градеж на огради и дувари - близо 40 куб. бетон и бая желязо.

Доволен съм от свършената работа, но дувара ме расипа финансово. Къщето стана доста хубаво, за мен smiling smiley
Опит да кача снимките: [baigeto.snimka.bg]

Бъдете живи и здрави, и успех на всики*drink1*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-07-27 20:52 от Geto.
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
27-07-2011 - 21:09:45
Опитът успешен
Добре се е получила къщурката.
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
28-07-2011 - 15:18:07
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
31-07-2011 - 14:04:26
Благодаря Любо*drink1*

На лични получих запитване относно мазилката и ТИ която правих, но рекох да отговоря тук за да е от полза и на други.

Първоначално имах предложение за каменна вата 8 см. и мазаилка на Баумит на цена 56 лв./кв.м. но се спрях на Неопор 10 см. със същата мазилка. Стиснахме си ръцете на 42 лв./кв.м. на завършена работа. Обръщането на прозорците е с фибран 2,5 см. и дърво (доставено от мен) което е включено в общата квадратура. Работих с бригада турчета от които останах изключително доволен. Плащането беше на 3 етапа. Изключително коректни и отзивчиви работеха от изгрев до залез слънце, няма делник, няма празник. Наеха си ново скеле и точно за 24 дни бяха готови, изядохме 2 агнета и кой от къде е. Даваха ми професионални съвети, но решенията взимах аз. Фирмата която ми строи грубата част пренасяха вода от 9 кладенеца за да ми се наложат и учат кое как се прави и кое е красивоwinking smiley
Желая на всички успех и здраве*drink1*

С поздрав,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход