Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Построяване на НЕО - Възрожденска къща

Публикувано от Geto 
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
18-06-2010 - 22:18:39
Не се занимавай с дървото като материал за дограми.Нищо не печелиш от него,а при сегашните цени просто не си заслужава парите.
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
18-06-2010 - 22:32:16
salvador ,Да си чувал кеф цена няма?Някои от мъжете сме странни птици хвърляме луди пари за хобита а пропускаме някои важни неща в живота.Ще те помомоля да дадеш актуална цена на дървената дограма,ако обичаш!Аз поне намерих на доста приемлива цена която дойде и около цената на саламандър!!!Гето,ако имаш интерес пиши ми на лични.
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
18-06-2010 - 23:44:07
Пълна гавра си е на възрожденска къща да сложиш РVС! В Плевен има две фирми, които правят дървена дограма. Едната е на Вълков, а другата на Червенков. Питай чичко Гугъл, той ще ти каже координатите.И в Троян има един колега, дето също не е лош, но тия горните поне за мен са по-добри.
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
18-06-2010 - 23:53:37
slun4o,къщата ми е на възлово место няма да ти казвам какви екземпляри с какви въпроси идват при мен.За това непрекъснато натъртвам в моята тема,че е важно собственика да изясни за себе си какво иска.Ако не правиш разлика между зидан и лепен камък за какво говорим???*sos*:cry:
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
18-06-2010 - 23:57:34
Ми то и на мен ми омръзна да давам акъл без пари:]

Що им обръщаш внимание?!
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
19-06-2010 - 00:07:03
Защото и аз съм тръгнал от нищото и се старая да бъда полезен с каквото мога.Моята тема е създадена пак с идеята да покажа,че е възможно да се направи Възрожденска къща с тухли и бетон и да има излъчването и духа от онова време.Многооооооо малко му трябва на човек и нещата се получават.Иска се сърце и душа както и за всичко с което се занимаваме.*pardon*:loveu:*rose**drink1*
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
19-06-2010 - 21:27:43
Марк или другите предприемачи във форума, интересува ме цялостно изолация и измазване на фасадата на къщата. Моля и за коментари относно материалите и разбира се крайна цена. Благодаря*drink1*
Ето я и количествената сметка:


КОЛИЧЕСТВЕНО - СТОЙНОСТНА СМЕТКА

на СМР на обект: Жилищна сграда Банкя



Наименование на СМР м. Колич. Ед.цена Цена


Част: КОНСТРУКЦИЯ



Част: Архитектура
Хидроизолация 2 пласта - лепена м2 95
Стирофоам "Флормейт" 9 см по под м2 95
Хидроизолационна мембрана м2 57
Стирофоам "Флормейт" 5 см по стени м2 57
Изравн. циментова замазка по под м2 95
Изравн. циментова шпакловка по стени м2 57
Тераколо-цим. шприц по бет. тавани м2 299
Тераколо-цим. шприц по бет.елементи м2 95
Гипсова мазилка по тавани м2 275
Пръскана мазилка по бет. тавани м2 24
Вароциментова мазилка по стени м2 808
Фаянсова облицовка по стени м2 112
Латексова боя бяла по тавани м2 275
Латексова боя цветна по стени м2 696
Перд. циментова замазка 4см м2 279
Перд. циментова замазка 6см м2 24
Перд. циментова замазка 4-8см м2 38
Шлайфана бетонова настилка м2 20
Настилка гранитогрес м2 89
Настилка ламиниран паркет м2 97
Настилка теракотни плочки м2 67
Еластична подова настилка м2 17
Керамични плочи за външна настилка м2 57
Пароизолационна мембрана м2 132
"Стирофоам" 10 см по покрив м2 119
Хидроизолация 1 пласт - лепена м2 207
Дъсчена покривна обшивка м2 207
Покриване с марсилски керемиди м2 207
"Стирофоам" 8 см под еркери м2 21
"Стирофоам" 8 - 10 см по фасадни стени м2 229
Фугирана зидария м2 14
Мрежа стъклотекстил в/у изолация м2 236
Шприц мазилка м2 236
Външна мазилка м2 229
Mазилка по дъна на тераси м2 34
Арм.мрежа под каменна облицовка м2 64
Облицовка каменни плочи м2 64
Фасадно тръбно скеле м2 286
"Стирофоам" 2 см около дограма м 226
Обръщане прозоречни ръбове м 188
Подпрозоречни первази м 39
Подпрозоречни плотове м 39
Парапет от Инокс по тераси м2 22
Доставка и монтаж дървени врати м2 30
Дост. и монт. входни дървени врати бр 1
Дост.и монтаж РVС дограма със стъклопакет м2 57
Дост. и монт. Секционна гаражна врата бр 1
Дост. и монт. метална врата бр 1
Декоративен окачен таван м2 20
Обшивка с поц. ламарина комини м2 3
Водосточни тръби от поц.ламарина м 46
Висящи олуци от поц.ламарина м 56
Водосборни казанчета бр 6

Обща стойност :

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
19-06-2010 - 22:47:33
bezopit ..в момента не знам каква е цената на дървенията.Допускам,че може да има сериозна корекция надолу заради кризата...ама не възкагам големи надежди.Преди година за пвц профил на холния прозорец с К-стъкло,с механизмите и т.н. ми обявиха цена около 750-800 лева.С всичко.Дървото започваше от 1200-1300 без стъклопакета.Някаква дивотия...парен или варен бук...нещо такова беше.Бичело се по не знам си какъв начин,пък не знам си с какво се обработвало...за това и цената му била такава.
Трънки и глогинки ми се видя нещо тая работа.За по-сигурно питах на още едно място...там ми обявиха още по-висока цена и с това като цяло приключих с идеите за дървена дограма.Има смисъл,ако докараш цена колкото най-евтиното пвц или още надолу.Ако ще струва двойно...няма смисъл.Вярно,получаваш външен вид.Ама то външния вид може и с друг материал да се докара,без да е толкова грубо за сметка на функционалноста и трайноста.Няма гаранция.Ако все пак въпреки всичката обработка и т.н. изметне...ко праим?
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
20-06-2010 - 10:57:47
avatar
Quote
salvador
bezopit ..в момента не знам каква е цената на дървенията.Допускам,че може да има сериозна корекция надолу заради кризата...ама не възкагам големи надежди.Преди година за пвц профил на холния прозорец с К-стъкло,с механизмите и т.н. ми обявиха цена около 750-800 лева.С всичко.Дървото започваше от 1200-1300 без стъклопакета.Някаква дивотия...парен или варен бук...нещо такова беше.Бичело се по не знам си какъв начин,пък не знам си с какво се обработвало...за това и цената му била такава.
Трънки и глогинки ми се видя нещо тая работа.За по-сигурно питах на още едно място...там ми обявиха още по-висока цена и с това като цяло приключих с идеите за дървена дограма.Има смисъл,ако докараш цена колкото най-евтиното пвц или още надолу.Ако ще струва двойно...няма смисъл.Вярно,получаваш външен вид.Ама то външния вид може и с друг материал да се докара,без да е толкова грубо за сметка на функционалноста и трайноста.Няма гаранция.Ако все пак въпреки всичката обработка и т.н. изметне...ко праим?

Да ама къде отиде възрожденският дух май тънките сметки го изядоха и на края .................................................. пак същото обикновенна къща лоша иитация на възрожденска.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142
Re: Построяване на НЕО - Възрожденска къща
20-06-2010 - 14:23:34
Ако е подбран добре цветът,наистина трудно се различават.Ще разбереш,че е пвц или алуминий едва като го пипнеш.
Изборът си е негов.Идеята ми беше,че при наличието на добра имитация,не бих се доверил на юнашката дума на дърводелците.Парите не са малко.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход