Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

цена за труд?

Публикувано от ivan78 
Re: цена за труд?
08-11-2007 - 16:54:48
Moя покрив го правиха преди 7 месеца, почнаха го през февруари ако не бъркам и завършиха през май и то защото керемидите не дойдоха навреме, греди връщах, че не ми харесаха, сам си купувах и карах изолацията - ватата, а я нямаше на склад и т.н.
280 квадрата, дървена конструкция 27 градуса над последната плоча, "студен покрив" като само над няколко стаи върви върху бетонна плоча, останалото си е класическо - на попове с надзиди по скосяванията, реално след време образувалият се мансарден етаж който в момента е студено таванско помещение може да се изолира по ребрата и да се превърне в обитаемо - поставих велукс с такава перспектива , носещи греди 10/10 12/12, с пароизолация, топлоизолация и хидроизолация, после летви за керемидите на скара с вентилация, многоскатен, сложен, както се изразиха от Брамак. Правих сметка, че ми е излязъл около 25000 лв всичко - материали и труд, като сложих керемиди Брамак и улами поли и улуци от безшевна ламарина с пластмасово покритие.
Трудът беше по 30 лв/квадрат., останалото беше материалите, като ватата е 20 см - 4*5 см Изовер Рио.
Ще кажете поскъпнало е през лятото. Е, добре, но 150 процента....
Re: цена за труд?
08-11-2007 - 17:01:44
avatar
--- Цитат: ---
ivan78 : ... в цената влиза само коването на греди в/у бетона и осб плоскости в/у тях? Съвсем отделно си е поставянето на изолация и монтаж на керемидите?
--- край на цитата ---

--- Цитат: ---
SHL: ... Тези хора ще направят, такъв покрив за около 20 дни. Стандартния срок за изпълнение на покрив е 30 работни дни. ...
--- край на цитата ---

Не смятам, че "само коването на греди в/у бетона и осб плоскости в/у тях" на 170м2 се прави за 20 дни срещу 13 175 лева. Правилно прочетохте - тринадесет хиляди сто седемдесет и пет лева!

--- Цитат: ---
SHL: ... на пазара цените за труд и материали варират в диапазона 50 - 115 лв. в зависимост от материалите и вида на покрива. Ориентирай се към средна или малко по-висока цена от нея.
--- край на цитата ---

Точно така. Това са цени "за труд и материали". При това за цяла покривна конструкция.
А, тук се търси "само коване на греди в/у бетона и осб плоскости в/у тях". Като въобще не се иска оферта за труд за изолация, керемиди и никакви материали не се включват в цената.
SHL
Re: цена за труд?
08-11-2007 - 20:12:52
Quote

Правих сметка, че ми е излязъл около 25000 лв всичко - материали и труд, като сложих керемиди Брамак и улами поли и улуци от безшевна ламарина с пластмасово покритие.

Защо да е 150 % отгоре поскъпването? По твойта сметка не се ли връзват труд и материали, общо 89 лева ? Това е малко над средната цена.
Междо другото диапазона от цени го формирам по собствените си наблюдения на пазара. Различни колеги ( от майстори до фирми ) ми искат тези пари, като подизпълнители на мой обекти. Налага се да ползвам колеги, когато имам повече работа, иначе си правя покривите с мой майстори-специалисти.

SHL - Строителство и ремонт

[www.bgremonti.com]

[www.otpushvane.com]

[www.dom.start.bg]
Re: цена за труд?
09-11-2007 - 00:12:01
>
> Здравейте,
> искам да кажа, че когато плочата е 170 м2 ,
> покрива е около 200-220м2 в зависимост какъв е
> наклона. Предполагам, че ivan78 е предвидил това в
> сметката.

не самият покрив е към 170 м2 плочата под него е 108....а друга тема е как е сметнал че са 170м2...защото са 170 по негови сметки
Re: цена за труд?
09-11-2007 - 00:37:29
Очевидно е, че при последна хоризонтална плоча 108 м2 и наклон на покрива 38%, покривът не е 170 м2.
Експертно: площта на покривът ви е около 135 м2.

Разкарайте този изпълнител-разбойник.

Колко скатен е покривът?
Колко се наддават стрехите над външните стени?
Re: цена за труд?
09-11-2007 - 08:57:20
Ужасно висока цена.
Въпреки че, полагането на гредите ще отнеме време - те трябва да се нивелират и много важно да са в една равнина. Общо взето това е майсторлъкът. Коването на ОSB е детска игра. Струва ми се че, ако си намериш един читав майстор на добра надница - 50 - 60 лв. ще ти излезе доста по-тънко.
Re: цена за труд?
09-11-2007 - 10:08:33
SHL, 150 % са 30 лв/кв за труд, срещу сумата, която искат от човека, пак за труд, поне аз така разбирам от поста му. За 89 лв./квадрат аз имам готов покрив с цената на всичко вътре, а на него му искат 75 ли беше само за труд.... По тази логика, с тази цена на труда моята цена би била 134 лв, като обаче труда за поставяне на обшивките-олуците, уламите и полите, както и цената им като материал трябва да се смятат отделно, а в моя случай, повтарям за около 90 лв аз получих готов покрив, с всичко направено, единствено сачака не наковаха, макар да бе купен и стойността му да влиза тук - държаха да правят гипсфазер под стрехите, а аз не исках и така и не се разбрахме... Сега го правя на части...
Re: цена за труд?
09-11-2007 - 10:32:41
jij047 Написал:
-------------------------------------------------------
> Очевидно е, че при последна хоризонтална плоча 108
> м2 и наклон на покрива 38%, покривът не е 170 м2.
> Експертно: площта на покривът ви е около 135 м2.
>
> Разкарайте този изпълнител-разбойник.
>
> Колко скатен е покривът?
> Колко се наддават стрехите над външните стени?


4 скатен е покривът. Стрехите излизат 85 см. на едно място илизат 1.5м което е с дължина към 5м. и Над една тераса излизат 1м която е с дължина 6м. Също има 2 капандури и там стрехата припокрива покрива с 20см. което едва ли качва повече от 1-2кв.м.

Незнам колко оскъпява но щял да ги хваща с дюбели гредите за бетона.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-09 12:13 от ivan78.
SHL
Re: цена за труд?
09-11-2007 - 13:39:06
StefanB Написал:
-------------------------------------------------------
> SHL, 150 % са 30 лв/кв за труд, срещу сумата,
> която искат от човека, пак за труд, поне аз така
> разбирам от поста му. За 89 лв./квадрат аз имам
> готов покрив с цената на всичко вътре, а на него
> му искат 75 ли беше само за труд.... По тази
> логика, с тази цена на труда моята цена би била
> 134 лв, като обаче труда за поставяне на
> обшивките-олуците, уламите и полите, както и
> цената им като материал трябва да се смятат
> отделно, а в моя случай, повтарям за около 90 лв
> аз получих готов покрив, с всичко направено,
> единствено сачака не наковаха, макар да бе купен и
> стойността му да влиза тук - държаха да правят
> гипсфазер под стрехите, а аз не исках и така и не
> се разбрахме... Сега го правя на части...


Напълно съм съгласен с това. Ако цената му е подадена, само за труд е висока. Цените, които обявих са за труд, материали, доставка на материали и извозване на строителен отпадък.




SHL - Строителство и ремонт

[www.bgremonti.com]

[www.otpushvane.com]

[www.dom.start.bg]
Re: цена за труд?
09-11-2007 - 23:24:46
Стрехите са малко по-дълги и площта става около 150 м2.

Дюбелите са материали. Разходете се из магазините и вижте цените...

Няма дюбели, които да правят цената за труд от 20 на 77,50 лв./м2.

Предполам, че слагат около 2 дюбела на м2 или общо 300 броя за покрива.
Това е работа за 3 дни на един човек.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход