Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Почнах покрива и...

Публикувано от dakoni 
Почнах покрива и...
13-11-2007 - 17:14:49
Почнах покрива и сега ми е много чудно каква изолация да наслагам.Бетонен е и мисля ли мисля та ако някой метне мнение ще съм много доволен. Идеята е отгоре да сложа 1 сантиметър пенополиетилен което е 2 лева на квадрат после гредите, вата минимум 5-ца и отгоре дъските. Обаче ми е малко несигурно и се чудя дали има смисъл а и къде да бухна фибран и след това битумите на ИКО. Приемам всякакви съвети. Щях да го прсъскам с пяна обаче времето няма да позволи за съжаление.
Re: Почнах покрива и...
13-11-2007 - 18:54:17
Доколкото разбирам имаш бетонна плоча = наклонена? или само в някои участъци? Изобщо плосък ли ти е покрива или скатен? Също споменаваш за някакви греди = сигурно имаш предвид че конструкцията на покрива ще бъде дървен скатен.

Какво е това чудо пенополиетилен и то 1 см? Може би имаш предвид полиетилен върху бетона за пароизолация? Дървените греди е добре да стъпват върху бетона или най-много през тънък полиетилен, а не през нещо 1см.

Имаш ли изобщо нужда от топлоизолация = помещението отдолу отопляемо ли е? Топлоизолация на покрив от само 5см вата ми се вижда малко. Това "къде да бухна фибран?" ми напомня за филмчето с тримата глупаци, които сглабяха кола и след, като им останаха части просто отвориха капака и ги бухнаха. И ватата и фибранът са топлоизолационни материали = избери единия.

Отгоре дъските, но не забравяй, че топлоизолацията трябва да има въздух над себе си за да може да диша, но без да се мокри от валежите.

Битумите са отделен въпрос за дискусия.

С каква пяна и кое си щял да пръскаш?

Абе вие нямате ли си архитект, строителен инженер или по-грамотен технически да ви ги обяснява тия работи, че питате във форума толкова фундаментални неща?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход