Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

цена за труд?

Публикувано от ivan78 
цена за труд?
07-11-2007 - 19:15:02
Зравейте,

Ситуацията е следната. Имам излят бетонов покрив. За следните дойности: монтаж на греди 8х5 м/у които ще се постави топло изолация и монтаж на ОСБ плоскости в/у гредите ми искат по 77.50лв на квадратен метър. Нещо ми се вижда много.

Бихте ли споделили каква е нормалната цена за труд?
Re: цена за труд?
07-11-2007 - 19:41:24
Зависи...

Къде се намира сградата, в центъра на София или в някое затънтено селце?
Колко е висока?
Каква е площта на покрива?
Какъв е наклона на стоманобетонната плоча?
През какви разстояния са ребрата (гредите)?
Къде са материалите (на земята или на подпокривната плоча)?
...

Вероятно е възможно неблагоприятно сумиране на ценообразуващите фактори и трудът да си струва 77,50 лв./м2...

Нормалната цена за труд при нормални условия е около 3-4 пъти по-ниска.
Re: цена за труд?
07-11-2007 - 20:17:18
София, Бояна с перфектен достъп
2 етажа
170м2
Наклон на плочата 38%
през 60 см
материалите ще са на земята



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-07 20:19 от ivan78.
Re: цена за труд?
08-11-2007 - 06:14:15
3-4 пъти по-ниска ?!
за сф мисля, че е нормална цената, като се има в предвид почти зимните условия
в пров. върви м-у 30 и 45 лв
обикновенно цената на труд за покрива е толкова колкото е на квадрат за груубо строителство
Re: цена за труд?
08-11-2007 - 08:22:33
gateff Написал:
-------------------------------------------------------
> 3-4 пъти по-ниска ?!
> за сф мисля, че е нормална цената, като се има в
> предвид почти зимните условия
> в пров. върви м-у 30 и 45 лв
> обикновенно цената на труд за покрива е толкова
> колкото е на квадрат за груубо строителство


Взимаш ли под внимание че самият бетонов покрив е отлят и в цената влиза само коването на греди в/у бетона и осб плоскости в/у тях? Съвсем отделно си е поставянето на изолация и монтаж на керемидите?
Re: цена за труд?
08-11-2007 - 09:15:49
Според мен цената е страшно висока, а това можеш да го свършиш и сам или да намериш някого на надница да ти го свърши за няколко дни.
Re: цена за труд?
08-11-2007 - 11:57:50
avatar
Сметката, която направих, е следната:
170м2 х 77.50лв. = 13 175 лв.
А това е работа на 2-3 работници (1 що годе разбиращ и 2-ма общаци) за ден-два-три.
Излиза, че ще им платиш по 2000 лева надница на човек на ден, само за да ковнат 20-ина бичмета?!?!?!?

Моля те, може ли и аз да дойда да им помагам?
Даже ще ти взема по 77.40лв./м2. А? Става ли пазарлъкът? winking smiley
SHL
Re: цена за труд?
08-11-2007 - 14:32:24
gandonov Написал:
-------------------------------------------------------
> Сметката, която направих, е следната:
> 170м2 х 77.50лв. = 13 175 лв.
> А това е работа на 2-3 работници (1 що годе
> разбиращ и 2-ма общаци) за ден-два-три.
> Излиза, че ще им платиш по 2000 лева надница на
> човек на ден, само за да ковнат 20-ина
> бичмета?!?!?!?
>
> Моля те, може ли и аз да дойда да им помагам?
> Даже ще ти взема по 77.40лв./м2. А? Става ли
> пазарлъкът?

Здравейте,
искам да кажа, че когато плочата е 170 м2 , покрива е около 200-220м2 в зависимост какъв е наклона. Предполагам, че ivan78 е предвидил това в сметката.
gandonov, дълбоко бъркаш, ако мислиш, че това е работа за 1-2-3 дни, голяма грешка. Прав си, че един майстор е достатъчен но не и за срока. С един майстор времето за работа се удължава. Трябва да са двама и около тях да има 3-4 помошници. Тези хора ще направят, такъв покрив за около 20 дни. Стандартния срок за изпълнение на покрив е 30 работни дни.
Главния въпрос, обаче е, че тук чета единствено за бързина на работата и колко скъпо се взима от майсторите ! Никъде не прочетох въпрос или мнение за изпълнението, като качество !!! Масово инвеститори патят от такъв начин на мислене. Наемат хора подали най-ниската оферта, после наемат други за да ремонтират новия си покрив. Да не говоря за номерата, които въртят над 60% от тези така наречени майстори.
Ето и моя съвет към ivan78: на пазара цените за труд и материали варират в диапазона 50 - 115 лв. в зависимост от материалите и вида на покрива. Ориентирай се към средна или малко по-висока цена от нея.
И Иване покрива е сериозна работа !!! По коментарите тук виждам, че си мислите, че е шега работа. Не се подвеждай по това. Търси си сериозна фирма, която да ти предостави нормален договор за изпълнение. Подписването на договор е задължително ! Трябва да имаш някаква сигорност за личното си спокойствие. Много често не се изпълняват поети поръчки или се оставя работата по средата. В други случай направо те изнудват за допълнителни пари и т.н.
Та не търсете бърза и евтина работа, а средна цена, качество на изпълнение и ДОГОВОР С легитимна фирма !

ivan78, това е от мен smiling smiley Пожелавам ти успехи в начинанието.

SHL - Строителство и ремонт

[www.bgremonti.com]

[www.otpushvane.com]

[www.dom.start.bg]
Re: цена за труд?
08-11-2007 - 14:38:16
Изпратено от: ivan78 (IP съхранено)
Дата: November 7, 2007 07:15PM

Зравейте,

Ситуацията е следната. Имам излят бетонов покрив. За следните дойности: монтаж на греди 8х5 м/у които ще се постави топло изолация и монтаж на ОСБ плоскости в/у гредите ми искат по 77.50лв на квадратен метър. Нещо ми се вижда много.

Бихте ли споделили каква е нормалната цена за труд?

Re: цена за труд?
Изпратено от: ivan78 (IP съхранено)
Дата: November 7, 2007 08:17PM

София, Бояна с перфектен достъп
2 етажа
170м2
Наклон на плочата 38%
през 60 см
материалите ще са на земята


Аз както разбирам не става дума да се прави цяла конструкция на покрив, а покрива е бетонен - като плочата вече е излята под наклон 38% и се иска да се монтират ребрата, изолацията между тях и ОСБ обшивка отгоре. Това е далеч по-просто от цяла дървена конструкция.
teo
Re: цена за труд?
08-11-2007 - 16:36:37
За направа на дървена конструкция покрив (квадратура - 140 кв.м., двускатен на две нива и с доста усложнена архитектура), обшивка с ОСБ, воалит,двойна скара и нареждане на керемиди ми взеха по 40 лв./кв м. труд. Говорим за наистина сериозна работа.

Ако горепосочената цена включва труд и материали за полагане на греди, ОСБ, топло, хидро изолация и съответно крайно покритие (керемиди, ондулин, шиндли и пр.) може цената да е приемлива, но ако е само за труд......скъпо ми се струва, доста скъпо.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход