Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

дървена дограма стъклопакет

Публикувано от hrisvas 
Re: дървена дограма стъклопакет
08-02-2008 - 17:56:38
avatar
Ако е бял бор значи е богат на смола.
Re: дървена дограма стъклопакет
08-02-2008 - 18:27:14
Напротив черният бор е богат на смола, а белият има много малко. Невиждам какъв е проблема в смолата тя пази дървото и му удължава живота. Съвремените лакове са микропорести и позволяват на смолата да премине през тях без да наруши лаковият слой. Просто се забърсват след като се са появили капчици смола върху дограмата и това е.
Re: дървена дограма стъклопакет
08-02-2008 - 18:41:24
avatar
Факт е че в черния бор има повече, но не това беше въпроса. Смолата пази дървото, когато е живо. Когато е в отсечено състояние му е все едно. Но наистина единственото неприятно на смолата е когато някоя смолна торбичка избие навън. Мене например не ме кефи...
Re: дървена дограма стъклопакет
08-02-2008 - 20:52:56
Наистина не е приято когато избият капчици смола по дограмата, но не е болка за умиране. Бих го нарекъл просто козметичен проблем winking smiley
Re: дървена дограма стъклопакет
08-02-2008 - 21:26:24
avatar
Може и така да се каже.
Re: дървена дограма стъклопакет
09-02-2008 - 20:36:58
Иначе има едно по добро решение казва се - Сибирска лиственица. Това е перфекното дърво за дограма и конструкции изложени на атмосферни влияния.
Re: дървена дограма стъклопакет
09-02-2008 - 22:30:23
avatar
Разбира се! Нали от нея правят къщите по Сибир и въобще по Русията... Едно време се внасяше интензивно в България, даже и по моята вила има доста детайли, особено по покрива, ама вилата ми е на 28 години....
Re: дървена дограма стъклопакет
10-02-2008 - 13:37:09
Аз бих казал, че и най-скъпата алуминиева или PVC дограма не е по хубава от дори и засмолена дървена дограма. Все пак PVC-то е направено да е евтино не да е хубаво и качествено. Наскоро бях в Чехия, в един малък град Табор и видях само две или три къщи с различна от дървена дограма.
Re: дървена дограма стъклопакет
10-02-2008 - 15:20:32
Напълно съм съгласен с тебе все пак дървото като шумо, топло изолация и якост не може да се сравни с никое PVC или алуминии.
Re: дървена дограма стъклопакет
25-09-2008 - 11:27:08
Ako желаете имам добра дограма стъклопакет ще се спазарим за цената стига да ви виърши работа! имам снимки!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход