Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем с алуминиева козирка

Публикувано от LKK 
LKK
Проблем с алуминиева козирка
15-08-2008 - 19:28:25
Здравейте,
От известно време чета форума и намирам редица интересни теми и полезни съвети, за което съм Ви много благодарен.
Ето, че и при мен неочаквано изникна проблем, който не мога да разреша. Ще съм Ви благодарен за всякакви мнения и препоръки.
Проблема се състои в това, че при слагането на топлоизолация на апартамента си монтирах алуминиева козирка над неостъклен балкона тип лоджия, за да се предпазя от подащи отгоре предмети. Козирката е хваната яко под чучура на горният балкон, като мястото на захващането е под топлоизолацията, а тя стърчи 10-12 см. Проблема се появи миналата събота като преваля в София. Вместо обикновено почукване от дъждовните капки се чуваше даста неприятен шум, все една че някои точи маркуч върху козирката. Оказа се, че над горната тераса също има козирка и всичката вода, която се събира от нея вече като струя пада точно по средата на монтираната от мен козирка. Направо ми идва да хвана флекса и да .... на козирката. Горната козирка също е под топлоизолацията и е проблем да се махне.
Дайте съвет по какъв начин да приглушим шума от падащата вода в поносими граници. Достъпът до козирката си е затруднен, но до понеделник алпинистите са още на обекта.
:cry:
Abu
Re: Проблем с алуминиева козирка
15-08-2008 - 19:52:09
Нещо http://www.izolacii.eu/php_pix/products/1071/224745d2d9e1cbc9fef3686a610cd52c.jpg]такова[/url] отгоре дали ще помогне?
LKK
Re: Проблем с алуминиева козирка
15-08-2008 - 20:52:33
Благодаря ти Abu,
И на мен нещо такова ми се върти в главата, но по скоро парче битумна хидроизолация с минерална посипка. Страхувам се че ще има проблемация при закрепването.
Гледам майсторите ги фиксират с горелки с пропан-бутан, а при мен няма как, иначе отиде топлоизолацията. Мисля си дали ще е достатъчен течен битум, който се използва при монтажа на същата мембрана на проблемни участъци или ще трябва да му мисля и за механично фиксиране с винтове или поп-нитове?
А дали ще е достатъчна шумоизолация или ще трябва да сложа XPS с дебелина 1 см между мембраната и козирката и как да ги захващам? През деня яко напича, пък и вятъра понякога си е доста силничък. smiling smiley
Abu
Re: Проблем с алуминиева козирка
16-08-2008 - 18:05:58
Битумна изолация и горелка - на алпинистите малко ще им е трудно да я направят.

Тази самозалепваща лента е достатъчно здрава като става дума за пек и вятър, но иначе е мека на пипане и алуминиевото фолио никак не е дебело. Във Варна гларусите много обичат да я кълват, гаргите също я човъркат - там са ми притесненията... Но пък ако е само за убиване шума от падащата вода, дори и да се пробие тук-там, няма страшно. Ако можеш от долната страна на козирката да залепиш вата (или монтажна пяна), ефектът ще е много по-добър. В смисъл, ако уплътниш козирката отдолу и някак я оребриш, ще намалиш доста кънтенето.

Аз бих заложил на по-дебело или два пласта фолио, но не съм много сигурен в резултата. Ама ми се вижда най-лесно изпълнимо, та ако не стане така, тогава бих мислил за друго.

Така и не каза колко голяма е козирката, т.е. струва ли си да се търси по-евтин материал или са 1-2 м2?
LKK
Re: Проблем с алуминиева козирка
17-08-2008 - 13:04:56
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз бих заложил на по-дебело или два пласта фолио,
> но не съм много сигурен в резултата. Ама ми се
> вижда най-лесно изпълнимо, та ако не стане така,
> тогава бих мислил за друго.
>
> Така и не каза колко голяма е козирката, т.е.
> струва ли си да се търси по-евтин материал или са
> 1-2 м2?

Козирката е дълга 280 см и е широка 16 см, от които 5 см са под поставената топлоизолация. В случая цената на материала не е от същественно значение, а най-важното е лесното изпълнение.
Смятам за начало да пробам как ще стане с два пласта фолио. Ако не е достатъчно ще мисля за оребряване отдолу.
Благодаря ти Abu и със здраве.
smiling smiley
Re: Проблем с алуминиева козирка
17-08-2008 - 20:15:19
малко грунд.. после хидро газопламъчно и си ти smiling smiley почти няма да се чува . Ще се внимава да не се нарани изолацията и готово. Това е често срещан проблем

На алпинистите няма да им е трудно... те си знаят работата.. smiling smiley като е дълъг маркуча на горелката и общака като помага на Мастора на въжетата няма проблеми особени smiling smiley
Случвало ни се е точно като твоя проблем да оправяме.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-17 20:18 от kalinski.
Abu
Re: Проблем с алуминиева козирка
17-08-2008 - 21:57:51
С горелка на въже?! - Ако ви види Масларова, ще ви скъса ушите!!!
LKK
Re: Проблем с алуминиева козирка
17-08-2008 - 22:08:27
kalinski Написал:
-------------------------------------------------------
> Случвало ни се е точно като твоя проблем да
> оправяме.
kalinski, ама ти и на въже ли си висял??? confused smiley
Мерси за съвета.
Re: Проблем с алуминиева козирка
19-08-2008 - 12:39:22
Абу какъв е проблема ? общака даржи въпросната газова бутилка на терасата ( споменаха по горе че не е остъклена което е голям + ) ... и подава на мастора горелката и после я прибира за да залепи хидрото докато е нагрято smiling smiley и тнт. докато се свърши работата. Ест. опасно е .. трябва да се внимава много smiling smiley а и след като сме преценили че няма др по олекотен и безопасен вариант.. имаме ли избор? Не можеж да кажеж на клиента аз не мога да ти го направя търси си други.

Пък за Масларова - некаsmiling smiley ще я опърля с горелката като прасе преди коледа smiling smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-08-19 12:45 от kalinski.
LKK
Re: Проблем с алуминиева козирка
25-09-2008 - 18:47:39
Още веднъж искам да благодаря на всички взели участие в темата.
clap: clap: clap: clap: clap:
Проблема с козирката го реших, като монтирах отгоре ивица от битумна хидроизолация с посипка. За да си гарантирам адхезията и към козирката, хидроизолационната ивица намазах с течен битум, а за да предотвратя свличането и при слънце през 60 см я фиксирах с болтчета ф4 с широка декоративна глава през ал. козирка. От известно време дойдоха дъждовете и засега всичко е перфектно. Шумът от падащата вода е много мек и приспивен.
Желая Ви успех! clap:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход