Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Измазване с Турбозол

Публикувано от zestate 
Re: Измазване с Турбозол
02-07-2010 - 17:56:49
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-03 09:41 от Ivo.NovDom.
Re: Измазване с Турбозол
02-07-2010 - 18:04:44
avatar
Привет!
Точно с Рьофикс не съм работил,но при полимер-циментовата ни Мармокрет 1 определено се получава.....
Пердашиш както на гипсовата и изтегляш ножа и заглаждаш цим.мляко....
При повече опит се получава,но оставаш без ръце......

Чест и почитание
Re: Измазване с Турбозол
02-07-2010 - 18:23:45
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-03 09:42 от Ivo.NovDom.
Re: Измазване с Турбозол
02-07-2010 - 20:51:50
avatar
Уточни въпроса - аз нещо не вдянах....?!
Ти как го правиш ,че аз не мога да те разбера какво ме питаш?!Виждал си или си правил?!

Чест и почитание
Re: Измазване с Турбозол
02-07-2010 - 21:04:49
...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-03 09:40 от Ivo.NovDom.
Re: Измазване с Турбозол
02-07-2010 - 22:11:05
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-03 09:42 от Ivo.NovDom.
Re: Измазване с Турбозол
02-07-2010 - 22:19:05
avatar
Гогол, извинявай, не бях чувал за изомат, че е в бизнеса с мазилките. В едн друга тема един беше много учуден защо в БГ не е популярна ръчната гипсова мазилка? - отговора е много прост, машинната гипсова мазилка направо я пребива и на беден пазар като нашия много рядко има балами да пожелаят по-некачествената и по-скъпата ръчна

Грешиш приятелю това че машинната става по бързо не значи че е по качествена от ръчната , извинявяй колко квадрата гипсова мазилка си направил до сега за да се изказваш толкова убедително по въпроса,не съм против машинната гипсова мазилка но качеството е в полза на ръчната много рядко има майстори с машина които да пускат навсякъде "майки" по нивелация по стени а за тавани да не говорим.

Може ли да обясниш как ще изправиш една крива стена с машинно нанасяне без да пуснеш нивелация и" майки " или да покажеш кои от тези дето имат и работят с машини го прави,ще съм ти много признателен .
Аз мога да ти покажа ръчно нанесена гипсова мазилка и съм сигурен че ще си промениш мнението но ще доидеш да я видиш на живо ,ако искаш разбира се и ако ти е интересно .

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-02 22:34 от MASTERCAM.
Re: Измазване с Турбозол
02-07-2010 - 22:36:13
Quote
gogol
Уточни въпроса - аз нещо не вдянах....?!
Ти как го правиш ,че аз не мога да те разбера какво ме питаш?!Виждал си или си правил?!

без думи...
*beer*

а ти виждал ли си? *pardon*
Re: Измазване с Турбозол
02-07-2010 - 22:47:29
.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2010-07-03 09:43 от Ivo.NovDom.
Re: Измазване с Турбозол
02-07-2010 - 23:09:08
avatar
Quote
Ivo.NovDom
Мастеркам, слагането на майки няма значение към нанасянето на материала на стената. При ръчното нанасяне това става с много по малка сила и съответно състава на смеската е различен, слепващите агенти са малко повече.


При мазилките за ръчно нанасяне отвореното време преди сместа за стегне е по-голямо. Т.е. смеси които са предназначени за машинно нанасяне със шнек, не е редно да се нанасят ръчно (и аз съм ползвал машинни за ръчно нанасяне, поради липса на правилния материал в складовете, ръчните мазилки са архаично нещо...) Всички останали операции са еднакви. Така че вместо да спориш, по-добре вземи една машинка.

Това е обществена тайна за машинният и ръчният материал ,обясни как ще изправиш крива стена която например има отклонение от 2-3 см във височина и същевременно е усукана по дължина без да пуснеш нивелация и майки нанасянето е без значение важното е да си подведеш правилно нивелацията и майките турбозола ти помага единствено да нанесеш по лесно материала,пк ти казвам щом си толква убеден че ръчната мазилка по нивелирани майки е архаична и с по лошо качество от машинната ела до Пловдив ако искаш вземи със себеси и консултантите от Кнауф и го вижте с очите си, иначе става така че се изказваш убедително за работа която не разбираш и не практикуваш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход