Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
24-02-2009 - 20:18:46
камелия, със SKY18 можеш да топлиш реално 200л бойлер, не само на приказки. Аз преди 6 години си сложих система в нас от типа EVO (тогава се водеше HEAT-PIPE) 110литра. Според моите изчисления вече съм си я избил и тя работи за мен. Честно казано, когато човек не го мисли времето си минава доста бързо и тези години почти не ги усетих. Изобщо не съжалявам за инвестицията си. Тук никой не иска да те убеди, че става за отопление. Става за помагане до някаква степен, за намаляне на разходите и ако си прочела внимателно предишния ми пост ще разбереш защо точно се получава така. Избиване има, когато човек знае за какво точно му трябва и си е използва на максимум системата, а не когато се изхвърля само и само за да впечатли някой.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
24-02-2009 - 21:55:09
Rali2000 Написал:
-------------------------------------------------------
...... Всички търсим истината!

Истината от доста време я показваме онлайн, с два немски датчика по 800 лева парчето, а именно колко точно енергия пада от небето.

На адрес; http://integral2005.com/online.html най-долната графика се виждат данните всеки ден. Имайте пред вид 8 % грешка на сензорите, но все пак са си достоверни резултати, при това - все още безплатни.

Във файла от 07.02.2009 се вижда, че по обед се достигат 900 вата на квадратен метър. Декември и Януари бяха най-зле. За всички, които празнуват "коледа" - да гледат филма "Zeitgeist" - прекрасно обяснено къде е слънцето по това време и какво ще се случва до "Велик Ден" (кавичките са изключително уместни).

syncho е прав, че няма 365 слънчеви дни, но не е вярно че не може да се хване повече - ние го хващаме с движение, правилно ориентирани към слънчевите лъчи в преодължение на 8 часа.
Re: Слънчеви колектори
25-02-2009 - 20:12:05
Фокус колко повече хващате с движение, защото като гледам графиката на статичния и подвижния датчик в голяма част от времето статичния дава по-добри резултати, оставяйки ме доста учуден и задавайки си въпроса наистина колко повече и дали изобщо е повече....


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
25-02-2009 - 22:37:11
Ами не си прави генерални изводи при минимум информация. Гледал си един облачен ден. При ниските стойности така правят немските сензори. Честно - не ги харесвам, но така ги дават.
Изтегли си от календара 1-ви и 9-ти Януари 2009-та, там се вижда разликата. Септември миналата година имаме 31% повече от подвижния. Сега разликите са малки, но ги чакаме да се увеличават с нарастването на деня. Средно за година го смятаме 24% повече, благодарение на движението.
Re: Слънчеви колектори
26-02-2009 - 13:14:01
Слънцето изгря и се раздвижиха панелите clap: не смеех да започна пръв аз с мойте обекти ,аз поне съм лесен немците са направили сметките на Висманите *book* .
Re: Слънчеви колектори
26-02-2009 - 22:02:12
Quote

камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> Никъде не видях един панел колко вода може да
> топли....

Провери ли на този сайт:
http://sunenergy.dnsalias.net

Във файла за 30 Януари 2008 година бойлера 160 л с 1.4 м2 вакуумни тръби се загрява от 6 до 34 градуса, като са източени 35 литра през деня.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-28 23:06 от sunenergy.
Re: Слънчеви колектори
12-03-2009 - 21:50:27
В момента съм във Франкфурт на изложението ISH, което не пропускам попринцип и мога да ви кажа, че вече фирмите (дори голяма част от големите) ако преди две години за тях се произвеждаха слънчеви колектори тип HEAT-PIPE с вторичен топлообмен, които са дело на братята китайци, то вече са ги изхвърлили и част от тях дори са ги заменили с така наречения U type, който нашите италианци произвеждат от повече от 10 години насам. Мисля, че това говори само за себе си. Дори разбрах, че Kloben вече произвежда за не малко от тези големци ОЕМ (т.е. произвеждат за други фирми с техните марки). По-щастлив от това не мога да бъда - да получиш световно признание на продуктите, които предлагаш *beer* .

Пожелавам такъв успех и на българските ни производители.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
14-03-2009 - 08:11:53
Аз все си мислих че ,сухите тръби са по рентабилни. *huh*
Re: Слънчеви колектори
15-03-2009 - 16:45:07
filma не се ли убеди толкова време вече, че не са... много проблеми с тях...


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
2v6
Re: Слънчеви колектори
16-03-2009 - 10:49:35
Quote

filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз все си мислих че ,сухите тръби са по
> рентабилни.

Колекторите U type също са със сухи тръби.




Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход