Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
26-01-2009 - 18:46:40
Здравей пожелавам оздравяване , в момента чакам да залепят воалит на покрива , конструкцията е заварена предварително ,бойлерното също чака замазка , До 10 тина дена дано ги оправят - времето се мени постояно - а монтажа над 6-тия етаж ще бъде с кран . Един панел тежи -52 килограма .
Re: Слънчеви колектори
27-01-2009 - 14:15:53
Здравейте,

Миналата година покрихме къщата около Сф с керемиди БРАМАК - покрива стана наистина красив, по нататък ще видим. От Брамак получих предложение за монтаж на техните плоски соларни системи тип Ваненколектор, които един вид се "вграждали ", т.е. не са необходими разни стойки итн.-което от една страна е добре, от друга страна наклона на покрива ми е само 19 гр.р има чист юг. Въпросът ми е някой има ли безпристрастни лични наблюдения за тази соларна система, ефективност и монтаж? Ценово е доста напред..

Успех на всичики *write*
Re: Слънчеви колектори
06-02-2009 - 14:39:00
Zdravei,

po efektivno e da se instalira slan4evi kolektori sas stojki i da se izbira nai-podhodqstiq agal za studenite meseci( esen-zima-prolet).Ako pokriva vie 19 gradusa e dostata4no za lqtniq period,no ne i za zimniq i kato cena sa po-evtini i e po-esteti4no da se integrira v pokriva.
Nie sme montirali slan4evi kolektori na avstriiiska firma Sonnenkraft, edna ot vodestite firmi v Evropa, koqto ima predstavitelstvo b Balgariq na adres: www.agrotechipmex.wordpress.com.Vlezte na tozi adres i ste gi vidite i se davat 5 godini garanciq za panelite.Ako znaete nemski moje i da vleznete na www.sonnenkraft.com.
Re: Слънчеви колектори
11-02-2009 - 13:45:39
Благодаря за отговора,/ сайта sonnekraft е under constr./
За летните месеци-ясно , за тях и от боядисан в черно варел ще излезе топла вода, аз по скоро искам като давам толкова пари да ми се гарантира вода поне 30 гр. от ноември до март. Съгласен съм че вградения панел е по красив. Според виртуалната симулация на БРАМАК , повишаването на ъгъла на панела дори над 30 гр би увеличило ефективността само с 4-5%, та ако наистина е така не знам дали си струва да се повдига панела, пък и и програмката им някаква VALENTIN не знам дали е съобразена точно с нашите условия, по точно Сф? *write* Абе въобще не съм убеден,ама............

Всички търсим истината!
Re: Слънчеви колектори
23-02-2009 - 19:52:13
Вече пуснахме най-накрая онлайн магазина. Който има желание да го разгледа може да намери линка от главната ни страница също.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
LKK
Re: Слънчеви колектори
23-02-2009 - 22:14:24
Е...... цените? *xxx* *xxx* *xxx*
Тия панели требва да са вечни. :] :] :]
По-добре да си купим джипка, да упрат комшиите от мъка. :loveu: :loveu: :loveu:
Re: Слънчеви колектори
24-02-2009 - 09:21:08
LKK е да не са китайски че да са 2 за левче? Плюс това може и да са вечни. Вече има работещи системи на по 15 години без да са имали проблем и без да имат каквото и да било износване. Да не говорим, че и качеството им е в пъти по-добро от китайското, така че цената си има защо да е такава. Немските например са два пъти по-скъпи от нашите, но това при тях вече е необосновано...


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
24-02-2009 - 12:30:20
avatar
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Е...... цените?
> Тия панели требва да са вечни.
> По-добре да си купим джипка, да упрат комшиите от
> мъка.


Никъде не видях един панел колко вода може да топли. Може ли да се върже за парното? Има ли някой, който може да се закълне, че през цялата зима няма да има нужда от допълнително подгряване?
Знам, че не на теб трябва да задам въпросите, но ми се струват риторични, та затова се присъединявам към идеята за джипката......... smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
24-02-2009 - 19:23:45
камелия, ако можеш да ми се закълнеш, че слънцето ще грее с 1000W на квадратен метър минимум целогодишно, то аз мога да ти се закълна, че няма да имаш нужда от доподгряване на водата, но при положение, че зимата слънцето в повечето случаи дава 300-400W на квадратен метър, от които се усвояват в най-добрия случай 70% от колектора, няма начин да искаш от който и да е да ти обещава каквото и да е. Просто научете се, че не всичко зависи от инсталацията. Колкото и да е добра една такава, тя няма от къде да изсмуче тази допълнителна енергия, която слънцето би трябвало да дава!


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
24-02-2009 - 20:12:37
avatar
syncho Написал:
-------------------------------------------------------
> камелия, ако можеш да ми се закълнеш, че слънцето
> ще грее с 1000W на квадратен метър минимум
> целогодишно, то аз мога да ти се закълна, че няма
> да имаш нужда от доподгряване на водата, но при
> положение, че зимата слънцето в повечето случаи
> дава 300-400W на квадратен метър, от които се
> усвояват в най-добрия случай 70% от колектора,
> няма начин да искаш от който и да е да ти обещава
> каквото и да е. Просто научете се, че не всичко
> зависи от инсталацията. Колкото и да е добра една
> такава, тя няма от къде да изсмуче тази
> допълнителна енергия, която слънцето би трябвало
> да дава!

Хубаво , де! Цената е от солена нагоре. При това, не знам с един панел колко вода се топли. Като теглим чертата, рентабилно може да е само за някой с такъв статус, който му позволява да си се отоплява с каквото пожелае, без да мисли за икономии. С ток, например.
Имаш ли представа колко години са необходими , за да излезеш на "печалба"?
Примерно, ако трябва да топлиш 2х100кв.?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход