Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
29-09-2008 - 08:18:34
2,50 на 2 метра
Re: Слънчеви колектори
29-09-2008 - 10:45:44
топло, звънни един телефон като идваш в София, искам да си кажеш тежката дума по къщата ми, че тоя моя "майстор" ми иде да го разстрелям... Че и се скри накрая, направо се виждам в чудо. А пичовете в баните си затварят със стенички хоризонталните щрангове, чепят си плочките и ако нещо, не дай си боже тече, че има къртене.. оставих ревизии, ама колкото да се въртят етажните кранове.. Те са цели тръби, бакър, но пак имат снадки на всеки етаж, а проба така и не е направил, нямало радиатори.. Ми кви радиатори да му сложа, като не е измазано още по стаите, да си сложи кранове... Кретен ти казвам, ама от най- безнадеждните, дано поне да са му здрави спойките....
Re: Слънчеви колектори
29-09-2008 - 14:32:52
heliotech Написал:
-------------------------------------------------------
> 300 литра ,.. каква квадратура заема на покрива
> ????


2.85м на 1.60м с нашите колектори


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
29-09-2008 - 19:03:44
300 литра ,.. каква квадратура заема на покрива ????[/b
Ако е водоравен покрив 160/260 за стойката.Ако е наклонен трябва мет. конструкция със същите размери. Системата е под налягане и не е необходимо да се монтира на покрива. Аз лично имам 2 монтажа към стена. Предварително правя от профил 50х25х2 стойки г образни и ги хващам с шпилки през стената. Стоиката е с 6 крачета за закрепване ляга добре и се пести много от тръбна разводка.И на наклонен покрив съм правил мет конструкции но задължително ги прикрепям към трегери с анкерни болтове. Страхувам се от дървени греди много дървояди и други гадини има не може да се разчита.
Re: Слънчеви колектори
29-09-2008 - 19:09:28
Ето един човек който минава по моя път. smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
29-09-2008 - 20:23:55
3 броя Фокус-42 ако ще се ползва целегодишно.
2 броя Фокус-42 ако е само за летния сезон.
2 метра от стойка до стойка, останалите размери са на адрес: http://integral2005.com/products_focus_42_c.html
Re: Слънчеви колектори
30-09-2008 - 09:11:05
Ако някой качи вакумен панел на въртящата стойка какво ще стане.
Re: Слънчеви колектори
30-09-2008 - 10:41:00
Ще си плати разработка на стойка по негово задание.
И ще получи около 30% повече енергия от слънцето.
Re: Слънчеви колектори
30-09-2008 - 13:10:55
Всичко си зависи от типа вакуумно-тръбен, но въпреки това не вярвам да качи 30%, понеже това не са плоски колектори и при тях през повечето време слънцето ги грее в оптимално положение, точно заради кръглата им форма. Мое лично мнение е, че ще качи някъде около 15%, не повече.



www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
30-09-2008 - 16:33:51
От както сме сложили новата следяща система с фотоволтаични колектори, всеки ден регистрираме 27-30 % повече - малко над очакваните 24% по сметки.

От ежедневните записи на Фокус-42, чиято стойка е със същата геометрия, има записани безоблачни дни, в които мощността е линейна в продължение на 5 часа и 40 минути, от общо 8 часа движение за перпеникулярна ориентация към слънцето.

Който и да е колектор на нашата стойка ще даде повече от собствените си резултати, сложен статично.

Наблюдавай онлайн
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход