Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
15-09-2008 - 20:42:19
На коя дата започва че от работа до обед и плажове следобед до вчера ми обягна нещо, с едно парно се занимавам на терсене място гледам да го свърша че ме хвана коустрофобия - 2,50 на 1,80 вътре да се побере котел Атмос-40 комби и 2 бойлера по 150 литра над него закачени с 2 серпентини .3 помпи - котелна , слънчева и ре циркулационна за 3 бани , трипътен термовентил , 50 литра затворен съд и 18 л съд за слънчевата .Това за 5 дни цял ден на лабпа , отделно там лири , радиатори и вентил комвектори , преди замазката и водно подово - абе маниак е човека , а забравих и юпиесите и акумулаторите - стана като подводница с тръби и кранове. smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
16-09-2008 - 12:36:16
хахаха това звучи доста интересно. Пусни някакви снимки да се види.

М/у другото панаира почва на 29-ти и е до 4-ти октомври


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
22-09-2008 - 12:12:39
Една година безотказна работа на следящата система - стойка, колектор и електроника



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-23 21:39 от Fokus_42.
Re: Слънчеви колектори
24-09-2008 - 21:17:12
Здравейте колеги. Виждам че всички във форума са познавачи на термалните слънчеви системи. КАК БИХТЕ КОМЕНТИРАЛИ СИСТЕМА ТЕРМОСИФОН 330 ЛИТРА ПОД НАЛЯГАНЕ (СЪС СЕРПЕНТИНА ВЪВ ТАНКА) С 30 ВАКУУМ ТРЪБИ Ф58/1800 . ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ
ИВАН ПАРУШЕВ БОЛГРАДОВ

Re: Слънчеви колектори
24-09-2008 - 23:22:54
Какво точно да и коментираме?

Ако е за типа системи, ако е качествено произведена, направена и монтирана, аз лично ги предпочитам като вариянт за битова топла вода, защото са по-евтини, а като ефективност са си също така добри, като и другите.

Това, че е под налягане (разбирай на ВиК мрежата) е само плюс, дори бих казал, че е задължително. За вакуумните тръби също съм положително настроен спрямо плоските.

Ако имаш някакъв по-конкретен въпрос питай, защото иначе пак ще почнем да приказваме какви ли не работи и накрая няма да се получи нужния резултат.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
25-09-2008 - 08:53:09
По размера и брой тръбите съдя че е Китайско производство , нерръждавейка с медна серпентина .
Re: Слънчеви колектори
25-09-2008 - 20:04:47
Благодаря за коментара.
Наистина е китайска система. Аз също се занимавам със слънчеви бойлери от две години, имам наблюдения за системата общо 19 монтажа. Свързвам ги с pex-al-pex ф20 и изолация изогоматерм ф22/19 облепена с алуминиево тиксо. Което прави цялата система 330 литра атрактивна като цена за клиента и подръжка за инсталатора. До сега да чукам на дърво нямам никакви проблеми. При нас (аз съм от Ямбол ) водата е много варовита и за това внасям системи с медни серпентини, по този начин тръбите остават чисти от варовик и корозия. Една тръба Ф58/1800 е 14 лева на дребно аз така ги продавам, но досега няма счупена.Това е основната пречка пред клиентите предрасъдъка че един град и после нали ги няма в магазините по един лев. Иначи всички са на мнение че са по ефективни. Няколко клиента дори си направиха предпазни решетки от рабицова мрежа за всеки случай.Това е единствения проблем страха от вандализъм или природно бедствие което да строши тръбите и после да ги плащат златни. До колкото до китайците работя с тях от юли миналата година продават в цял свят и непрекъснато вдигат цените. Повече за мен на www.ecologistica.bg
Форумът е много специализиран и това много ми харева, прегледах го внимателно. Смятам че може да се обменя опит и информация -полезна отворен съм за сътрудничество. Ямбол има потенциал.
Re: Слънчеви колектори
26-09-2008 - 08:26:38
Иване само вакумни панели продаваш ли , дай някаква цена .Примерно на този 58-180 -30 тръби .
Re: Слънчеви колектори
26-09-2008 - 20:27:10

Иване само вакумни панели продаваш ли , дай някаква цена .Примерно на този 58-180 -30 тръби


Не само колектори не продавам..Аз продавам цялостна термосифонна система под налягане 330 литра хром никел и медна серпентина свързва се на 1/2 pex-al-pex изолация изогоматерм 22/19 предварително облепена с ал фолио край. Всяка инсталация предполага подръжка. Висман стиебел и др са го решили само тяхна окомплектовка високи цени високи гаранции оторизиран монтаж и т.н. Вакуум тръбите са уязвими при прегряване побеляват в долния край и си губят вакума. То всеки си лепи стикера на колектора , на помпата, контролера, разширителя и т.н. ама като стане нещо търсят инсталатора. Напазара се предлагат най-различни колектори и до там, цената цената цената накрая всичко при инсталатора. Те търговците не монтират гледат да купят евтино и да продадат скъпо. Те клиентите тях не ги търсят, търсят нас. За цена мога да дам само на това което имам а то са само тези модели 330 литра 30 тръби Ф58/1800 но нека да не е в форума. Аз ги и монтирам много е различно съгласен си нали?
Re: Слънчеви колектори
29-09-2008 - 00:46:37
300 литра ,.. каква квадратура заема на покрива ????
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход