Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
07-08-2008 - 18:27:08
офф... тва се превърна в чисто заяждане. Вместо това дайте да намерим някое място, където да сложим по един малък панел да грее, за да видим прилики и разлики и кой какво дава. Трябва да се измисли и как да се направи, защото все пак ще си глътне и материали и труд/време (по-труно осъществимата част) тая проба. Аз казах преди време, че мога да отделя един Sky8 (8 тръбен) вакуумен колектор. Той е предвиден по принцип за около 100-тина литра да ги топли. Така, че ако искате дайте идеи дали това изобщо е възможно да стане и ако е възможно то как може да стане.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-11 21:16 от syncho.
2v6
Re: Слънчеви колектори
07-08-2008 - 18:54:06
Quote

vasilnikolov Написал:
-------------------------------------------------------
> КАКВО ЩЕ КАЖЕТЕ ЗА ТУРСКИТЕ КОЛЕКТОРИ?

Вече 6-та година ми греят и нямам оплаквания.


Re: Слънчеви колектори
07-08-2008 - 20:16:53
vladilen Написал:
-------------------------------------------------------
> фокусе, хайде да видим най накрая най-добрия от всичките 3 панела?!?

Най-добрия си го слагаме на клиенти, питай ги - ще ти кажат. Те преди да станат клиенти дойдоха и се убедиха.
Не съм против теста, казах че не сме в базата, ама бързате да пишете.

Ще ги изтупаме 3-те модела пред камерата, всеки с по 100 литра бойлер и тогава каквото сабя покаже.

Не ви казах, но имаме клиент, който ни моли да свалим неговия плосък и да сложим Фокус-42. Предложихме да вземем плоския и да направим точно този тест, но клиента замина на почивка.

Писал съм и преди - какъвто и да е резулатата, аз ще се съглася с него. Но и вие ще трябва да се съгласите, едно и също слънце ще ги грее.



Re: Слънчеви колектори
08-08-2008 - 14:32:40
Фокус май малко сте се блъскали в бранша , сега се радвате на 4-5 монтажа с по 3-4 панела - кога ще станат 1000 че да дойде време да подменяте помпи,тръби ,панели и раждясали стойки ,а пък като започнат да се пробиват бойлерите - един компонент да се прецака и името на системата отива на кино нищо че панела примерно е здрав. Проблем при нас е Август да стига топлата вода , дори бойлери включени само на ток не успяват да смогнат консумацията на българите - къпане и пране .Така че който не се е сблъсквал с реалната действителност да не ми хвали панели - да за вила стил хоби за уикенда водата за къпане стига ,но за хотел -не. Това със моленето за вашата проба взе да ми прилича на дете което не желае да пие мляко сутрин , много добре знам че панела не е ядрен реактор . smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
08-08-2008 - 20:38:12
avatar
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Фокус май малко сте се блъскали в бранша , сега се
> радвате на 4-5 монтажа с по 3-4 панела - кога ще
> станат 1000 че да дойде време да подменяте
> помпи,тръби ,панели и раждясали стойки ,а пък като
> започнат да се пробиват бойлерите - един компонент
> да се прецака и името на системата отива на кино
> нищо че панела примерно е здрав. Проблем при нас
> е Август да стига топлата вода , дори бойлери
> включени само на ток не успяват да смогнат
> консумацията на българите - къпане и пране .Така
> че който не се е сблъсквал с реалната
> действителност да не ми хвали панели - да за вила
> стил хоби за уикенда водата за къпане стига ,но за
> хотел -не. Това със моленето за вашата проба взе
> да ми прилича на дете което не желае да пие мляко
> сутрин , много добре знам че панела не е ядрен
> реактор .

Моля ти се, не се заяждай! Човекът ти обяснява кротко и нищо не е отказал. Почвам да си мисля, че се опитваш да го засегнеш, белким се откаже от експеримента...... sad smiley

Re: Слънчеви колектори
08-08-2008 - 21:38:06
Не да се откаже ,в негова полза е да го проведе.Той и снимки не щеше да показва после му хареса .Мене някой даме предизвика smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
08-08-2008 - 23:00:24
filmatoplo, заяждаш се като малко дете!
Намирам се на два пъти повече разтояние от базата от колкото ти от нея.
Мога да рестартирам компютъра от тук, но не мога да завъртя крана.
Предизвиквам те сам да отидеш и да си направиш снимки.
Дръж се като специалист - чети числата и смятай.
Нито един запис не си изтеглил от календара, камо ли да поразсъждаваш преди да напишеш нещо.
Re: Слънчеви колектори
09-08-2008 - 13:39:37
38 години детско ли е smiling smiley на 40 половината ми живот ще бъде с монтаж на слънчеви инсталации.От 90та съм започнал след войниклъка , първо на един държавен къмпинг до Арапя (вече е неознаваем),после на водните пързалки топлехме водата ,на ресторант Нистинарка Царево (дали стои не знам) и на почивните станции черноморка и др в Китен.Всичко (тръбите)се заваряваше от черна безшевна метална тръба с оксижен и електрожен по късно - панелите бяха от черен метал (някой издържаха 10 години ) проблем беше само тяхното не източване зимата (понеже бяха с вода -отворена система ) подръжката ако перне 2 ракии и забрави източването. Вярно ставаха яки системи ,големи помпи (малко шумни ) много рязане и заварки ,абе искаше се майсторлък - сега вече нее така кой може кой не може прави системи .Та мене мие пределно ясно дали 1 панел може да стопли 100 литра или не може - само исках при положение че го има като макет и записващ модул да се направи опит и да изтреля вашия панел нагоре - никога няма това да убие плоския панел или вакумния . Мерцедеса коя кола уби - ще кажете всичките smiling smiley Какво правим сега .......
Re: Слънчеви колектори
09-08-2008 - 18:46:30
аз бих се съгласил вече и бих обещал да врътна крана като се прибера... smiling smiley
Re: Слънчеви колектори
09-08-2008 - 20:50:26
Quote

syncho Написал:
-------------------------------------------------------
> офф... тва се превърна в чисто заяждане. Вместо
> това дайте да намерим някое място, където да
> сложим по един малък панел да грее, за да видим
> прилики и разлики и кой какво дава. Трябва да се
> измисли и как да се направи, защото все пак ще си
> глътне и материали и труд/време (по-труно
> осъществимата част) тая проба. Аз казах преди
> време, че мога да отделя един Sky8 (8 тръбен)
> вакуумен колектор. Той е предвиден по принцип за
> около 100-тина литра да ги топли. Така, че ако
> искате дайте идеи дали това изобщо е възможно да
> стане и ако е възможно то как може да стане.
>
>
> www.multiterm.org

Предлагам да се направи следната система:


SC1 - сльнчев колектор 1
SC2 - слънчев колектор 2
Tin - температура на топлоносителя на вход колектори
T1out - температура на изход колектор 1
T2out - температура на изход колектор 2
F1 - разход топлоносител колектор 1
F2 - разход топлоносител колектор 2
CP - циркулационна помпа
HE - топлообменник
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход