Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
20-03-2008 - 19:16:37
Механизъм за въртене със стойка и електроника се предлага. Много хора питат от сайта, казват че имат закупени различни статични модели. Ние им казваме да си дадат размерите и това е.

Файла от 18.02.2008 започва от -10 градуса, измерени на входа на Панел 1. На 12.02.2008 до 11 часа температурите са отрицателни. По-ниска температура не се случи тази зима.

Елементи които не сте видели, малко не е редно да коментирате като градински маркуч.
LKK
Re: Слънчеви колектори
20-03-2008 - 19:54:17
Fokus_42 Написал:
-------------------------------------------------------
> Механизъм за въртене със стойка и електроника се
> предлага. Много хора питат от сайта, казват че
> имат закупени различни статични модели. Ние им
> казваме да си дадат размерите и това е.
Всичко това е прекрасно, но питането ми е за цена и размери на стандартното Ви изпълнение, това което използвате за Вашите панели. Посочете размерите и примерна цена, така както сте посочили такива за комплект механизъм с панелите. Благодаря Ви предварително. smiling smiley

> Елементи които не сте видели, малко не е редно да
> коментирате като градински маркуч.
Коментара ми е един вид провокация. Нееднократно повдигах въпроса, но без отговор. Мен лично този тип връзка доста ме интересува и смятам, че бихте могли да го коментирате, а също така да дадете и някакви цени. Разбира се последното нещо, с което бих го направил е градински маркуч, но ако е за опитна установка до която имам свободен достъп и това става - ще работи известно време.
smoking smiley smoking smiley smoking smiley
Re: Слънчеви колектори
21-03-2008 - 08:54:31
Къде по близо до Бургас има монтирана такава система да ида дая видя .
Re: Слънчеви колектори
21-03-2008 - 15:54:13
До кога ще ви надигаме акциите - покажете ни това което искаме и да мирясаме , нали разбирате че сте смешни с това да криете нещо - щом мога да си платя за такава система , но преди да го направя бих желал да се запозная по подробно поне визуално с нея .ще се молим като деца тука - дай да видя тръбите , дай да видя връзките - снимай те ги и покажете . Или са тайна разработка от НАСА . :}
Re: Слънчеви колектори
21-03-2008 - 22:23:09
avatar
LKK Написал:
-------------------------------------------------------


> Коментара ми е един вид провокация. Нееднократно
> повдигах въпроса, но без отговор. Мен лично този
> тип връзка доста ме интересува и смятам, че бихте
> могли да го коментирате, а също така да дадете и
> някакви цени. Разбира се последното нещо, с което
> бих го направил е градински маркуч, но ако е за
> опитна установка до която имам свободен достъп и
> това става - ще работи известно време.

>


Едно само не мога да се начудя,нещо като "фирмена тайна"- поне като термин, да ти е известно? На фирма топло бих задала същия въпрос.
Дали няма да сте най-доволни,ако ви изпратят подробни чертежи,барабар с майстори, дето безплатно да ви изработят първите бройки. Пък после,да продължите вие от ваше име.
Мързи ви дори да отидете на място,че да "вземете терк"........... smoking smiley
LKK
Re: Слънчеви колектори
21-03-2008 - 23:15:20
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Едно само не мога да се начудя,нещо като "фирмена
> тайна"- поне като термин, да ти е известно? На
> фирма топло бих задала същия въпрос.
> Дали няма да сте най-доволни,ако ви изпратят
> подробни чертежи,барабар с майстори, дето
> безплатно да ви изработят първите бройки. Пък
> после,да продължите вие от ваше име.
> Мързи ви дори да отидете на място,че да "вземете
> терк"...........
Каква "фирмена тайна", какви "пет лева". smiling smiley
Колектора и механизма за насочване са си тяхна разработка и са в правото си да пазят информация относно технологията на изработка, но са длъжни при изказани някакви съмнения за работоспособността на системата аргументирано да ги оборят. В противен случай остава съмнението, че нещо не е читаво.
Безплатно вече заявих, че такава система не ми трябва. Не търгувам с такива системи, но от опит знам, че като искаш да продадеш нещо е по-добре ти да отидеш при потенциалните клиенти, а не да чакаш те да ти кацнат.
Ами то и аз не мога да се начудя.... каква ли "фирмена тайна" представлява цената на механизма за следене на слънцето в стандартно изпълнение и някакви ориентировъчни размери, за да може всеки да прецени дали може да го използва за друг тип слънчеви колектори?
smoking smiley smoking smiley smoking smiley
Re: Слънчеви колектори
22-03-2008 - 02:42:07
LKK, не си ли противоречиш?!
От една страна твърдиш: "Коментара ми е един вид провокация. Нееднократно повдигах въпроса, но без отговор. "
Което показва явен интерес, а от друга страна - " Безплатно вече заявих, че такава система не ми трябва. "
Нещо не се връзва логиката winking smiley

Това, което каза Камелия:
" Дали няма да сте най-доволни,ако ви изпратят подробни чертежи..., Пък после,да продължите вие от ваше име."
звучи малко силно казано, но го споделям, защото е логичен извод, който и на мен ми се беше натрапил, като гледах колко настойчиво и многократно се задават едни и същи въпроси, звучащи понякога като провокация и некоректно, за съжаление sad smiley, но предпочитах да приема, че е желание за обмен на професионална информация за трупане на опит.

"но са длъжни при изказани някакви съмнения за работоспособността на системата аргументирано да ги оборят. В противен случай остава съмнението, че нещо не е читаво."
Че защо пък да са длъжни?! А и какво съмнение за читавост или пък за желание да крият какво и как са направили, след като толкова пъти са писали, че канят всеки, който иска, да отиде да види системата им на място?!

"от опит знам, че като искаш да продадеш нещо е по-добре ти да отидеш при потенциалните клиенти, а не да чакаш те да ти кацнат."
Това нещо не го разбрах winking smiley Че как ще стане - да си пренесат цялата система ли winking smiley

Абе хора, не може ли да се спрат тези драченки, които се появяват от време на време и да се гледа по-позитивно и градивно?

"каква ли "фирмена тайна" представлява цената на механизма за следене на слънцето в стандартно изпълнение и някакви ориентировъчни размери, за да може всеки да прецени дали може да го използва за друг тип слънчеви колектори? "
Е, това наистина е хубав въпрос, който и за мен, а сигурно и за други хора е интересенр въпреки че не съм сигурен, дали все пак силата на системата им не е точно в комбинацията с техните колектори?

Лека нощ на всички, да посрещнем новия ден с ведро настроение и Успех! smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-22 02:55 от dimonen.
Re: Слънчеви колектори
22-03-2008 - 08:17:49
Така кефите ли се вече Фокус -42 че, ние се караме по между си заради вашата измишльотина която е преоразмерена от панели и дава такива резултати без кунсумация .
LKK
Re: Слънчеви колектори
22-03-2008 - 16:18:31
dimonen Написал:
-------------------------------------------------------
> LKK, не си ли противоречиш?!
> От една страна твърдиш: "Коментара ми е един вид
> провокация. Нееднократно повдигах въпроса, но без отговор. "
> Което показва явен интерес, а от друга страна - "
> Безплатно вече заявих, че такава система не ми трябва. "
> Нещо не се връзва логиката
Логиката е елементарна: Бях писал, че според мен, такъв механизъм за следене на слънцето с вакуумно-тръбен колектор би бил "върхът на сладоледа", а за да работи надеждно трябва надеждна гъвкава връзка, която да може да се топлоизолира с 4-5 см гъвкава топлоизолация и да издържи безаварийно поне 10 г. работа. Питам не за да се заяждам, а за да съм наясно реална ли е такава система.
А безплатно сирене знам че има само в капана за мишки. smiling smiley

> "но са длъжни при изказани някакви съмнения за
> работоспособността на системата аргументирано да
> ги оборят. В противен случай остава съмнението, че нещо не е читаво."
> Че защо пък да са длъжни?! А и какво съмнение за
> читавост или пък за желание да крият какво и как
> са направили, след като толкова пъти са писали, че
> канят всеки, който иска, да отиде да види
> системата им на място?!
заобикалят неудобните за тях въпроси, често срещана практика при търговци, които държат на всяка цена да продадат точно своя продукт.

> "от опит знам, че като искаш да продадеш нещо е
> по-добре ти да отидеш при потенциалните клиенти, а не да чакаш те да ти кацнат."
> Това нещо не го разбрах Че как ще стане - да си пренесат цялата система ли
В случая искам елементарни подробности, които да ме убедят че има смисъл да си напълня резервоара и да замина за Тервел. Ама като гледам колко са отзивчиви нищо чудно като дойда на място и ги попитам нещо да ми отговорят нещо от рода "Ами ти очи немаш ли? Гледай и си прави изводи."
Първият елемент от "ходенето при клиента" е предоставянето на пълна и изчерпателна информация за продукта. А след като искат да продават естествено ще трябва да си донесат и системата на някое изложение, където има потенциални клиенти.

> Абе хора, не може ли да се спрат тези драченки,
> които се появяват от време на време и да се гледа по-позитивно и градивно?
Съжалявам, ако повдигнатите въпроси са прозвучали като заяждане и спирам да питам. Смятах, че можем да си ги изясним взаимно, за да е наясно всеки от нас "какво и как да го направи". Те хората са казали че "в спора се ражда истината", но тук и диалог не се получава.
> "каква ли "фирмена тайна" представлява цената на
> механизма за следене на слънцето в стандартно
> изпълнение и някакви ориентировъчни размери, за да
> може всеки да прецени дали може да го използва за
> друг тип слънчеви колектори? "
> Е, това наистина е хубав въпрос, който и за мен, а
> сигурно и за други хора е интересен, въпреки че не
> съм сигурен, дали все пак силата на системата им
> не е точно в комбинацията с техните колектори?
Нека кажат за механизма, а всеки да преценя за себе си в комбинация с какви колектори ще го използва.
> Лека нощ на всички, да посрещнем новия ден с ведро
> настроение и Успех!
И аз Ви желая отлично настроение, на търговците добри продажби, а на клиентите сполучлив избор. Успех на Всички.
smoking smiley smoking smiley smoking smiley
Re: Слънчеви колектори
22-03-2008 - 18:36:26
Сърдечни поздрави на потребител LKK за градивната критика.
Ето какво става (вече) при първото придвижване в студена сутрин - главния модул проверява показанията на датчиците на входовете на всеки колектор. Той го прави непрекъснато, но ако в 09:15 те са под нулата - Главния решава да пусне помпата. До 09:30 топла течнст от бойлера ще се придвижи по трасето до входовете на колекторите. Те си измерват 2-те температури всяка секунда, а Главния ги пита през 10 секунди. В момента на първото им придвижване в 09:35 вече имамаме стоплени гъвкави връзки, изолацията я има, а големи огъвания при ниски температури няма. Като резултат малко топло от бойлера ще се заноса, но живота на механиката се удължава.
Понеже това до сега го нямаше като вграден алгоритъм и се роди в спора, смятам че ти дължа една бутилка със згряваща течнос.
Пожелавам на останалите потребители за се въоръжат със същата доза търпение, с която ние чакаме някои държавни институции за някои важни документи. После ще има и снимки и чережи.

http://integral2005.com/webcam/online.html
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход