Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Слънчеви колектори

Публикувано от bnm 
Re: Слънчеви колектори
19-03-2008 - 02:15:32
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Кога ще видим снимки на бойлера и помпата , че и
> на панела отблизо . 3 снимки само . чакаме .


Снимки ли? Ами те Фокус-42 цели филмчета сложили на сайта си:
1.Движението на Колекторите през деня
2. Промяна на Графиката с температурите и помпата


Не знам, но това за снимките не звучи ли малко несериозно?!
Според мен по-ценно е, че на сайтовете си Интеграл 2005 също както и Съненерджи,
показват ежедневно и постоянно "топла" и "свежа" информация за температурата в бойлера!
Поздравления за коректността и на двете фирми, че ни представят всичките си данни в реални условия!

Снимки, схеми - за какво за ми?! Не искам да се обучавам, затова
не ме интересува устройството на даден механизъм или машина!

Предпочитам да се убедя, струва ли си да притежавам съответния продукт!
Затова за мен са най-важни ефектът и резултатите от действието му!

Не ме впечатляват красиви картинки или снимки на излъскани,
като за показ и реклама продукти и компонентите им!
Впечатлява ме това, да ги видя в действие в реални условия!!!
Ето с това привлякоха интереса ми гореспоменатите фирмир
че ни дават възможност редовно да следим работата на системите им!!!

По-добре да не бързам, а да изчакам времето да покаже и докаже кои са по-ефективни,
а и не по-малковажното - кои са по-функционални и по-надеждни във всяко отношение!

Защото не искам да си купувам просто една украса за покрива!!!



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-03-19 09:22 от dimonen.
Re: Слънчеви колектори
19-03-2008 - 23:23:18
Ало адвоката на Фокус- dimonen . Те трябва да са подготвени за всичко и с лекота да покажат по подробни детайли от системата , нима с това затруднявам някой .Покажете ги и прикрипете текст - ние рекламираме панелите а не бойлера , помпата и тръбите , но повярвайте ми клиента изка да види всичко . чакам , и ги покажете най накрая .
Re: Слънчеви колектори
20-03-2008 - 01:00:34
>filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
Ало адвоката на Фокус- dimonen . Те трябва да са
> подготвени за всичко и с лекота да покажат по
> подробни детайли от системата , нима с това
> затруднявам някой .

Изводът ти, filmatoplo, е абсолютно погрешен!
Нямам интерес да защитавам никого! Напротив!

>filmatoploНаписал:
-------------------------------------------------------
Покажете ги и прикрипете текст
> - ние рекламираме панелите а не бойлера , помпата
> и тръбите , но повярвайте ми клиента изка да види
> всичко . чакам , и ги покажете най накрая .

О, не, с риск да се повторя, ще кажа,
аз не съм монтажник и не това ме интерсува!!!

Това, което искам, е да видя, че производителите
от една страна коректно представят продуктите си,
а от друга страна - продуктите им са качествени и ефективни!

Вярно, че Fokus-42 са най-убедителни на този етап, дори и пред Sunenergy,
защото те единствени напълниха сайта си с динамична конкретна информация
за ефекта от действието на системата им.

Това не означава, че съм убеден че Fokus-42 са най-добрите!
Напротив, следя редовно сайта им и сравнявам със Sunenergy, защото виждам,
че Sunenergy са доста опитни и те също са предоставили доста информация на сайта си
(както и много други фирми, но не ги споменавам, защото другите нямат ОНЛАЙН информация).
А iИntegral2005 май са скоро появилите се, но също дават заявка, че са добри в това, което правят.

Само че не бързам да си правя извод, че ги предпочитам пред другите.

Да, вдигат температурите най-високо, което е очевадно!
(Те затова сигурно с охота сложиха и филмчетата на сайта си! )

Според мен това е най-вече, поради факта, че Колекторите им се управляват,
за да следват слънцето и точно благодарение на това успяват да уловят максимално
количество слънчева енергия. Е, това май вече и за неспециалисти стана ясно! winking smiley

Затова, честно казано, се чудя, какво би станало, ако в такава система
се използвт познатите до сега плоски или най-вече вакуумно-тръбни колектори.
Няма ли начин да се направи експеримент с 3 системи, в които разликата е в колекторите,
пък ако ще и само с по 1 колектор всяка?
Ето, това ще покаже наистина кое е най-доброто!

Та това имах предвид, че не снмимките са най-важното доказателство,
а наблщдението на реални устройства!
Хей, някой спец по Колектори няма ли път, минаващ през Тервел,
та да отиде и да види наяве
за какво става въпрос и после да сподели компетентно мнение?
Аз мислех да отида, но едва ли бих бил полезен! Друго си е опитно око да види.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-20 01:09 от dimonen.
Re: Слънчеви колектори
20-03-2008 - 01:31:43
Пропуснах да поздравя Multiterm за новия им сайт.
Поздравления, много свеж дизайн!

И въпреки, че нямате ОНЛАЙН-данни, вие сте вдна от фирмите,
които също показват коректност и отличен профевсионализъм!

п.п. Предварително се извинявам, ако някой го приеме,
че правя защита или реклама на още една фирма.

Аз съм просто един обиакновен и изстрадал потребител,
който от известно време търси информация и доказателство,
че има смисъл да заложи вяра и да вложи пари
в тези така устремно рекламирани възобновяеми източници на енергия,
а в същото време - така силно разочаровали много хора!

Мога смело да заявя, че това е форумът, който ме впечатли с това,
че май тук са събрани най-много специалисти,
готови наистина да обединят усилия, за да направят нещо
наистина полезно за всички!
Re: Слънчеви колектори
20-03-2008 - 10:30:45
Благодаря dimonen. При нас също мислим да пуснем онлайн данни, само че в момента го договаряме с италианските ни партньори как да стане, защото те вече имат такава система изградена за вътрешно ползване. Сега само ги чакам да я пратят насам за да я интегрирам, за съжаление може да отнеме време.

Само да спомена, че съм на страната на филматопло, защото ако ще представяш такава схема на открито не може да я показваш само от части. Или я показваш цялата или изобщо. А тези температури няма как да се знае дали са истински и дали не са манипулирани, просто трябва да се вярва на фирмата.


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-20 10:34 от syncho.
Re: Слънчеви колектори
20-03-2008 - 11:30:51
А като гледате Формула 1, снимки, видео, да не би някой да ви показва какво има под капака? Гледате как се движи колата и си правите изводи какво са свършили инженерите.

Казах като пич - заповядайте на живо, базата е отворена за посещения.
АКО НЯКОЙ НАМЕРИ НЕСЪОТВЕТСТВИЕ между показвани в момента данни и побликуван файл с данни на края на деня - ще му платя бензина по 3 и ще му измия колата с вода от бойлера.

Ако обаче няма грешка - тръгва си пеша, колата му остава при нас, до публичното му извинение за празни приказки без да си е набавил сам информация за анализ.

Отиваш, виждаш, мислиш, чак тогава приказваш. Иначе става плямпане от сорта: Една жена каза на пазара.

Аз да кажа ли какво плямпане става на всеки панаир или изложение - пишман търговци предлагат технически продукт, без да споменават числа?!?! КОЛКО ТОПЛИ ВАШИЯ ПАНЕЛ? Къде са ви данните? Числа ако може за всеки предлаган модел!

Изключително некомпетентно изказване (не веднъж) данните ни били манипулирани, честно! Всеки файл има над 1500 числа, кой ще седне да ги въвежда, че и да изглеждат като истински?

.... ама няма пич насреща да изхаби една кофа бензин. Да си носи фотоапарат и камера, да заповяда!

за филма нищо не казахте, да го гледат в Италия
Re: Слънчеви колектори
20-03-2008 - 12:35:48
Фокус не се засягай, не съм казал че са манипулурани. Казах че няма как да сме сигурни в това и ще трябва да ви вярваме. Аз лично не съм видял нещо, което да е толкова невероятно, че да ме накара да не ви вярвам. Ако имах притеснения в данните ви щях да дойда. Просто ми е любопитно как сте си изпълнили системата. Това е. За едното любопитство не знам дали бих изхабил цял един ден (бензин се купува, време - не).


www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Re: Слънчеви колектори
20-03-2008 - 13:54:01
Здравейте,

според мен съфорумците които правят чисто математически сметки за хотелите ..нещо пропускат.

Моят хотел е с 45 бани + ресторант (бар+кухня). Имам 46 плоски панела с призматично стъкло и селект. поритие. 5 х 1 тона водосъдържатели, от които само 2 с по 36 кв (2 х 18 всеки) нагреватели. Последните разбира се са накрая, така че при необходимост да се осъществи донагряване (сутрин и вечер).
Пластинчат топлообменник с обем 2.5л и друг за басейна (не го знам какъв е).

Фактите са следните: при норм. слънцегреене водата достига 55гр. докъм 11ч. във водосъдържателите без ел. нагревател (които вечер падат до около 20). Въпреки, че вода се черпи постоянно, темературата достига до около 60 и стои така до късния следобед когато почва бавно да пада. Не може да правите сметка за колегата с 6те тона.. за 6 тона на ден и то на нощна тарифа, 1во защото вода се черпи постоянно (сами знаете как човек може да си се кисне под душа с часове като е на хотел), така че не върви сметката като в къщи - 100л. бойлер на баня.. а много повече. т.е. и киловатите и парите са доста повече. Факт е, че нагреваелите не се включват докъм 8-9 вечерта, когато вече овечето които излизат лятото са се изкъпали.
В мн. слънчеви и горещи дни (както миналото лято) и без консумация (например смяна на туристите в целия хотел), се налага да пускам басейна да отнема топлина.
А още по-голямо предимсво е лукса, да си го загрея без пари в началото на лятото и туристите да се радват на топла вода в басейна още като дойдат на 14 май.

По сметки които съм правил в началото (не мога да цитирам точно числа, защото съм го правил преди 4 год.) по ел. енергията която се харчи в дъждовни дни - системата ми се е изплаща за около 5г. Гаранция. Нито съм продавач, нито правя реклама. Лесно е.. засичал съм електромера с и без слънце и оттам са прости сметките.

Важно е системата разбира се системата да е изчислена добре и още по-добре е да е даден аванс.

Поздрави.
Re: Слънчеви колектори
20-03-2008 - 16:37:19
Много изчерпателно, сърдечно благодаря.

http://integral2005.com/
LKK
Re: Слънчеви колектори
20-03-2008 - 18:39:22
Нещо отдавна не съм писал нищо по темата, та рекох да драсна някой и друг ред.

Dimоnеn написал:
>Вярно, че Fokus-42 са най-убедителни на този етап, дори и пред Sunenergy,
>защото те единствени напълниха сайта си с динамична конкретна информация
>за ефекта от действието на системата им.
Ами какво да кажа освен: "ГЛЕДАШ НО НЕ ВИЖДАШ".
То само по показанията на термометрите не може да се определи коя система е по-добра. Трябва си и някоя и друга елементарна сметка да се направи, ама като не ни се занимава след това ще пишеме във форума "каква я мислихме, а тя каква стана"
По въпроса, за това кое как е направено и от какви материали също не си прав да го подминаваш. Иначе рискуваш да станете близки дружки с екипа за поддръжка на соларни инсталации. Хайде нека Фокус-42 да ме убедят, че при -15 градуса, ясно зимно утро, като се врътне техният панел да проследи слънцето, тяхната гъвкава връзка от градински маркуч с оплетка ще се гъне като змийче на слънце. Не случайно преди питах за инфо по въпроса, но явно тази информация е под капака на Ферарито.

smiling smiley Изгледах няколко пъти филмчето с въртящите се панели на Фокус-42. Определено ме кефи това движение. Бяха писали и за Нейно Величество Геометрията, което си е самата истина. Абе има хляб в целият този механизъм, и определено съм му фен. Дали пък няма да го предложат, като самостоятелен модул?

Diomen правилно е отбелязъл, че е хубаво да има онлайн система с такъв механизъм и различни типове слънчеви колектори. За тези, които умеят да смятат може и без такава система.
Лично аз смятам, че следящият механизъм на Фокус-42, в комбинация с Вакуумно-тръбен слънчев колектор биха били супер. Е всичко зависи от стойността на сънтрекера.
smoking smiley smoking smiley smoking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-20 18:41 от LKK.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход