Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на груб строеж

Публикувано от bnm 
Re: Цена на груб строеж
22-07-2008 - 15:32:39
Виж, ако чакаш да си говориш с общака човешки, ти ще си прекарания, вервай ми. Ти разговор с него нямаш, общуваш само с шефа и бригадира и на по-висок глас, държиш на своето. Моят скромен опит ме е научил, че колкото си по-мек и разбран, толкова в техните очи ставаш цел за прекарване. Един е начинът за изразяване на мнение в тоя бизнес (впрочем не само в тоя, но в него мисля е задължителен) - само с икономическа принуда. Аванси не, условия - не, гювеч - не, само гърч и гонка за детайлите, иначе ще ти се качат на главата. И за най-малкото което не ти харесва - удръжка.
Естествено това важи, ако имаш договорка за работа от-до в достатъчен обем. Иначе си вдигат шапката - що да те търпят, като може друг тях да търпи. Затова пари - възможно по-нарядко и по малко.
Ако обаче имаш насреща нормална фирма, нещата са други, но вече са рядкост или много. много скъпи...
Re: Цена на груб строеж
23-07-2008 - 08:13:07
Стефане,радвам се,че се включихте в темата.Като човек извървял пътя до Голгота съветите ви,са много ценни за всички нас които са тръгнали на там от където вие се връщате.Ясно е,че щом става дума за пари няма да има човешки разговор и все ще гледат да ПРЕКАРАТ чорбаджията.Казваш пари по-нарядко.Смятам,че на свършена работа и на етапи е най-разумна да се плаща като това се оточни в началото.
Re: Цена на груб строеж
23-07-2008 - 17:08:43
Да, на свършена работа нАй-добре, не че няма да си направят устата за аванс, за материали и т.н. , но то е според зависи, с кого си говориш, фирма ли е , майстор ли е или двама цигани, викнати да извадят камъните от двора... Ако не ги знаеш и става дума за сериозна и отговорна работа в добър обем - договор със срокове и начин на плащане. Само споменаването му често отказва пишман фирмите, а ако е майстор, там само гледай да е препоръчан, иначе просто така някой си - не е сериозно.
Но пак зависи, няма универсална рецепта.
А пътят е дълъг труден и скъп, та май едва го преполових, изобщо не съм го минал. При това зависи само от теб какви ще са завоите.... Моите са много...
Успех!
Re: Цена на груб строеж
23-07-2008 - 17:23:28
Quote

А пътят е дълъг труден и скъп, та май едва го преполових, изобщо не съм го минал

Стефане, много ги плашиш хората бе. Не е чак такъв зор.
Аз поне не съм с такова впечатление. Пък и щом жена ми се справя в мое отсъствие...
Освен това всички материали си набавям сам, не съм наел фирма.
Втора къща правя за 2 поредна година. Миналата година бе по-трудничко, ама те пътеките сега просто се повтарят. Складовете същите, бригадата е същата , макар и от мургавите братя сме си създали общо взето атмосфера на доверие и нещата вървят. Не че няма трудности.....
Та не е толкова голяма философия стига да знаеш какво искаш и "параметрите" да ти са ясни предварително.
Задължително и технически, който да е "твой човек" а не на бригадата.
Контрол на контрола. Това е.
Re: Цена на груб строеж
23-07-2008 - 17:47:40
avatar
Няма само гяволи в строителството бе хора.....!
Да ви кажа честно и 100 човека да ми сложите на главата,аз ако съм си калпав пак калпаво ще си свърша работата....
Не е въпрос на доверие или недоверие - тук има нещо повече от принципи....!
Не искате да давате аванс - ЩО пък аз да ви върша работата по къщата?И да я градя с мои пари?
Ми това няма да стане никогаж......!Пък ако ще да се прочуя - повярвайте ми.....!
Често пъти се оказва ,че дори и след актуване - не може да си платите сметките....ыа тогава питате ли чии деца остават гладни....?
Или си имате доверие?
Да ама аз честно да си кажа имам доверие на парите пред която и да е била дума....
Щото думи не се ядат, и срещу тях хляб не дават....! moody smiley

Чест и почитание
Re: Цена на груб строеж
23-07-2008 - 18:02:40
Гоголе, прав си.
Обаче и взаимното доверие си има значение.
Ето например мойте майстори сега ще стигнат до покривната плоча и спират до есента щото съм им казал че такива са ми финансовите раз4ети.
Дори ми предложиха без пари да довършат покрива дотогава, само да им осигуря материалите.
Еми ако няма малко доверие, ако не знаеха че съм коректен - нямаше да го направят.
Аз им отказах де, ама само поради единствената причина че искам да съм там когато се прави покрива.
Re: Цена на груб строеж
23-07-2008 - 18:22:21
avatar
Мой съвет ,ако можеш по топлото още да покриваш - за парите ще е лесно щом си имате доверие....
Имах доверие на времето в човек,на който построих къща ,а пари не видях - щото от роднина пари не се вземали - така ми отговориха....И от тогава като се почна една....че до сега....
Влагата е добре да бяга още докато е топло - есента се очакват валежи и т.н. което ще доведе до поява на влага отново там където през лятото си е изсъхнало....
А и нали знаеш - поне 3 години ще си има остатъчна влага от материали и т.н.
Мой съвет затваряй колкото се може по рано покрива.... :]

Чест и почитание
Abu
Re: Цена на груб строеж
23-07-2008 - 18:51:22
Един дърводелец ми даде на пръв поглед странен съвет: да направя покривната конструкция (дървна) и да я оставя за юли и август непокрита да съхне. Според него дървото най-добре съхнело когато е фиксирано. Чак след жегите да мажа с разните импрегнатори и грундове, че да покривам... Не било все тая да оставя материала да съхне както си е от борсата, трябвало да е монтиран.
Много взе да ми допада такава идея, ама кажете за минусите, които пропускам.
Re: Цена на груб строеж
23-07-2008 - 19:23:30
avatar
Нищо фрапиращо - ще има усукване,кривини,но наистина дърводелеца е прав....
Ще стане сухо като барутен погреб.

Чест и почитание
Re: Цена на груб строеж
22-08-2008 - 12:03:13
Само труд 45кв


Емил Радев
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход