Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проектиране строителство цени

Публикувано от роко 
riko
Re: проектиране строителство цени
02-12-2005 - 10:01:06
Благодаря!
Re: проектиране строителство цени
02-12-2005 - 10:40:30
Имам такива въпроси. Ако решиш да строиш за някой друг който иска:
1. Гаранции за строителните работи.
2. Всички разпхлащания трябва да са по банков път. Озночаво, че ще се плащат данъци.
3. Неустойки за забавяне на срока.
4. Неразплащане за отклонения в стандарта по БДС.
5. Инвеститорът държи на твърда цена без допълнителни заплащания, независимо дали материалите скачат или не.
6. Поемаш отговорност за всички глоби по време на строежа. ЗА работници без трудов договор, за неизпълнени мерки по безопасност....
Един вид ако си сериозна фирма. Такива дето твърдя, че нямаsmiling smiley
Или друг въпрос - за колко би продал къщата дето си построил за да кажеш, че си заслужава да строиш и да продавашsmiling smiley
Иначе цените са така на пръв поглед - освен транспорта на бетона и не си споменал за бетон помпа. И доколкото разбирам нямаш плоча над втория етаж.
kwk
Re: проектиране строителство цени
02-12-2005 - 11:40:31
До 4ovek:

Здравей виж сега относно транспорта на бетона наистина съм в грешка 80ст/м3/км
-бетон помпа 37м-160лв
Да нямам плоча над втория етаж защото сметнах че няма нужда пък и са излишни средства
Съгласен съм че сериозна фирма няма, но трябва да се избира между много несериозна и малко несериозна.
Работих в строителна фирма докато следвах първо като зидаро-кофражист после и като техник(имах такова образование) и имам наблюдения кое как става .
А относно цените на една фирма да определено ще са по-високи понеже тя освен всичко си калкулира и всички рискове.Но и друго, една фирма винаги ама винаги може да те метне ако иска, не искам да обидя никой.
Относно гаранции винаги ми е било смешно като дадат гаранция 1-2 години, което ще рече че единствено гаранция би ти потрябвало ако ти потече покрива или пък да си такъв карък че да си попаднал на най-некадърната фирма или строители.
А относно тази точка " Неразплащане за отклонения в стандарта по БДС" несъм чувал за такива отклонения по-скоро бих казал "Неразплащане за отклонения от проекта" защото щом е минал този проект значи той отговаря на всички стандарти или поне така трябва дае smiling smiley
А иначе всичко е в договора строителя се стреми да нае.. собственика, а собственика се стреми и той да го и някаде посредата се срещат и така.
А относно колко бих я продал несъм се замислял но ако се замисля определено няма да съм назагуба winking smiley
Re: проектиране строителство цени
02-12-2005 - 11:56:05
Значи 4лв. на километър за бетоновоз 5 кубика - ставаsmiling smiley
Ама се измъквашsmiling smiley
Е то си е нормалоа двете страни да се стараят да извлекат максимума - това е в основата на отношенията.
Под отклонения имах предвид - некачествено изпълнение - примерно отклонение в зидарията извън стандарта. Щото като си е твое и решаваш, че с мазилката ще го изправиш, а като си фирма може да се наложи да го буташsmiling smiley
Значи си работил като технически ръководите все пак и имаш някаква квалификация и опитsmiling smiley Това малко се различава от това всеки сам да си строиsmiling smiley
kwk
Re: проектиране строителство цени
02-12-2005 - 12:13:01
Здравей 4ovek не се измъквам просто не ги помня вече всички цени транспорта на бетона верно излиза 4лв/км ама в едната посока или 2лв/км отиването и връщането.
В интерес на истината вече почти всички фирми строят качествено иначе няма да оцелеят.
И никога не съм казвал всеки да строи сам"Истината е че ако не си се занимавал със строителство по-добре си намери друг който се е занимавал защото понякога да некажа доста често в процеса на строителство възникват проблеми които трябва да се решат на място т.е. веднага и няма време да се търси проектант и т.н"

Айде чао засега..
Стефан
Re: проектиране строителство цени
02-12-2005 - 12:36:45
4овече, ако греша, поправи ме, но с малкото опит, който имам, а той е по-скоро в довършителните работи (през1996 станахме с жена ми щастливи собственици на новопостроено жилище на шпакловка и замазка, в което влязохме едва след 1 година тотално преправяне на всичко вътре - от нова шпакловка до нови вече прави, а не криви стени - знаеш как се строеше масово тогава...) та по онова време аз се нагърбих да се занимавам с майстори и бригади. Е, аз ли все така случвах, но рядко някой ми правеше впечатление с особени познания, напротив, масово лично им превеждах - тогава нямаше задължително изискване за инструкции на български -как да работят с Кнауф например, системи за изолации, силиконова фуга, пластични пълнители минерални мазилки и т.н. все нови за онова време неща, повечето искаха да работят с безир за грунд и водно стъкло за изолация. Така че, ако изходя от това, не считам че квалификацията на техниците е, или поне беше особено на ниво, освен ако не са седнали да се образоват, което ме съмнява. Виж, за опита си абсолютно прав, но единствената гаранция че бригадата, която съм хванал може нещо трябва да ми е предишните им обекти, иначе всеки ти сваля звезди....
Пак казвам, това са ми впечатленията оттогава, дано сега хората са по-навити и съвестни, все пак минаха години от онова време.
Re: проектиране строителство цени
02-12-2005 - 12:59:54
Е нали и аз това обяснявам - не е толкова лесно да се свърши работаsmiling smiley
За да организираш строителството трябва да имаш умения, опит, трябва време - точно защото положението не е само да сключиш договори и наемеш работници.
Относно Кнауфа - сега положението е по-добре, ама по принцип не може да разчиташ на това, че обекта сам ще си върви.
Идеята ми е точно, че обикновено в калкулацията се забравя най-важното освен труд+материали трябва някой левsmiling smiley и за организацията и ръководенето на обекта. Точно това е най-скъпото и ако имаш уменията да го организираш не означава, че друг ще ти го направи без париsmiling smiley
Не знам защо в България се е наложила практиката да се гледа колко е бетонът в бетонов център и защо е по-скъп като вложен в конструкция. Ами нали там се калкулира организирането на 5 алкохолици да го положат правилноsmiling smiley
Re: проектиране строителство цени
02-12-2005 - 21:23:37
kwk, а тази къща къде е строена - в София или някъде в провинцията?
Georgi
Re: проектиране строителство цени
03-12-2005 - 00:51:14
Kato zapo4na da stroia shte vi informiram etap po etap kak vurvi stroeja.Dnes polushih ofertata na brigadira,4iato brigada shte mi stroi kushtata.Poglednah pone 10-na kushti ,koito sa postroili i v momenta nabludavam edna ,koito zahvanaha predi mesec.Po 30-40 min sum na stroeja(edin priatel ia stroi)Za rabota do pokriv sumata e 12 100 lv.Taka she edva li shte mi izleze pove4e ot 45-48 000 lv kushtata.Nikoga ne sum se zanimaval sys stroitelstvo,no ne mislia she tova shte e pre4ka.Remonti sum pravil mnogo i pravia po4ti vsiaka godina.Eto naprimer restoranta mi :

[www.scorpiovista.hit.bg]

Tova pomeshtenie zakupih s goli steni ot beton ,pod podlojen beton.Vsi4ko po dizaina,razpolojenie,steni sum si izmislil sam i sum se ugovarial s maistori i brigadi za izpulnenie na ideite mi.Mnogo hora sa me pitali posle ,koi mi e pravil dizaina i koia firma e izpulnitel.Kakva li cifra pak shtiaha da mi kajat ,ako biah minal po tozi put!?Taka she i kushtata shte si napravia sam.Nikoga po vreme na remontite ne sum hvashtal lopata,kleshti,otverka ili 4etka(a i da hvana znam she rezultata shte e pla4even)Stefane zabravih da ti kaja ,she ofertite na firmite ,koito pisah onzi den bili i bez DDS.Moje li niakoi da mi kaje prishina za da platia za kushtata si 2-na cena,pri polojenie she priema ofertata im?!
kwk
Re: проектиране строителство цени
05-12-2005 - 09:10:15
До Boby къщата е около София на 14-15км то НДК
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход