Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

проектиране строителство цени

Публикувано от роко 
Georgi
Re: проектиране строителство цени
30-11-2005 - 15:11:59
To4no taka...pazar e ,zatove i ne se syrdia.....a drugoto sa gluposti...kakvo shte otkradne?Shte natovari 2-3 ranici s beton ili shte otkradnat 20-30 kg armatura(pri polojenie she e porushvam 2-3 dni predi da se naliva betona)...na fona na nadcenkite na firmite bylha me uhapala!A za zlopolukata ne sum mislil.....i vse pak az sushto se vodia she rabotia na obekta i sum si izvikal niakolko priateli da mi pomagat...da go priemem she e taka!?
Re: проектиране строителство цени
30-11-2005 - 16:08:47
Е аз няма предвид работницитада крадат. Абе пожелавам ти да не ти се случва ама хич не е приятно да ти натоварят на камион кофража примерноsmiling smiley
Georgi
Re: проектиране строителство цени
30-11-2005 - 16:37:20
V centyra na Pazardjik da vdignat kamion s platna i gredi??!!Ne vijdam kak shte stane,makar she edin pensioner za paza4 bi mi struval 120-130 lv na mesec ....taka she i na tozi problem vijdam reshenie!I kolko spored teb bi struval kufraja ,koito shte otkradnat?smiling smiley))Na fona na drugite cifri ,mai e smeshna rabota!
Стефан
Re: проектиране строителство цени
01-12-2005 - 10:54:31
Виж, Георги, тук говорим за пазара на услугата строителство, услугата, не себестойност на процеса. По дефиниция се предполага, че в обществото всеки индивид се занимава с определена дейност и със средствата които получава заплаща услугите които потребява от други индивиди, също занимаващи се със съответната специална за тях дейност. Ами много ясно, че ако ти си строител и строиш собствения си дом, цената за теб ще е себестойността на материалите плюс труда на наетите от теб твои работници. Тук няма печалба.
Мисля, че прекалено задълбахме и объркахме нещата. 4овек и такива като него професионалисти в строителството произвеждат тази услуга и я продават на цената, която намерят. Защото колко струва една стока - точно толкова, колкото пазарът е склонен да плати, нито повече, нито по-малко и корективът за това е конкуренцията, тоест отново пазарът. Сега у нас, в БГ, най - вече в София и купоптите, морето - търсенето на тази услуга е високо и затова и цените са високи. Мислиш ли, че тобра цимент струва 6 лв примерно, ако стои 30 дни в склада ще падне... Мислиш ли, че барел петрол струва 80 долара и как така, като преди 1 година беше 20? ами да струваше преди няколко месеца, но отказаха да го купуват в един момент на тази цена и тя падна, сега е 50 и там се търгува...
Искам да кажа, че скъпо и евтино е много сложно като понятие, то е съвкупност от доста неща - качество, ангажимент, количество, срокове, и т.н. И ако ти можеш да сложиш каската и да застанеш на обекта, съзнавайки, че с това пестиш повече пари за това време, през което остсъстваш от пряката си специализирана дейност като индивид, с други думи пряката ти работа би ти донесла по-малко като печалба, отколкото ти би спестил от принадената стойност на строителя, е тогава отиваш и почваш да се занимаваш сам. Ако обаче, дори да имаш необходимата квалификация и умения като строител и организатор се занимаваш с търговия и всеки божи ден ти носи примерно 100 единици печалба, а ти хващайки се с обекта пестиш 60 единици, какво излиза тогава - ами че си вътре от цялата работа, не само назад, но и изцапан.
Е, понеже в момента навсякъде инвеститори са хора, които вадят повече, отколкото плащат на фирмите, от една страна, а и продава с доста голяма надценка готовите продукти и дори след като се разплатят с фирмите строителки по справедливите според пазара на даденото населено място, пак им остава достатъчно като печалба, затова и цените на строителството са високи. Когато инвеститорите спрат да плащат тези цени, а това ще стане, когато крайният купувач спре да поема постоянните повишения (ерго търсенето намалее) тогава и цените ще се успокоят.
Отново операме до покупателната способност на бедния уж БГ народ и митичните инвеститори, според мен до възможностите за кражби в държавата и машината за изпиране.
Така че, ето затова смятам, че няма смисъл да сравняваш цените на една фирма със себестойността на строителството - все едно сравняваш чаша и крокодил...
Georgi
Re: проектиране строителство цени
01-12-2005 - 12:56:53
Stefane ,pisah ti na maila po podrobno.Ne mislia she shte mi se naloji da sloja kaskasmiling smiley)Pisah she imam priatel ,koito zapo4na kushtata si predi mesec.I na men mi se struvaha she glavoboliata shte sa golemi i cialoto stroitelstvo mi se vijdashe trudna rabota.Sega imam preki nabludenia i vijdam she vsi4ko si e dosta prosti4ko.Nujni sa 1-2 4asa na obekta i niakolko telefonni obajdania.Ima nashin i bez tova daje.Dori i firma da ti stroi ,mislia she pak shte otedeliash po chas-dva za da vidish kak vurvi rabotata,taka she az trugvam smelo napredsmiling smiley
Re: проектиране строителство цени
01-12-2005 - 13:42:55
Става с 1-2 часа само ако имаш късмет да попаднеш на съвестни и знаещи работници. Е дано намериш такива за малко париsmiling smiley
Иначе Стефан е напълно прав - щом преценяваш, че ще ти излезе по-евтино ти да си организираш нещата е естествено да не неамаш фирма. Даже още повече - след като си построиш твоята къща ще почнеш и ти да оферираш на други. Защо не - ако видиш, че печалбата е добра. Това е правилния начин на действие.
kwk
Re: проектиране строителство цени
01-12-2005 - 14:47:01
Здравейте реших да споделя и мойта гледна точка повъпроса относно строителството. Истината е че ако не си се занимавал със строителство по-добре си намери друг който се е занимавал защото понякога да некажа доста често в процеса на строителство възникват проблеми които трябва да се решат на място т.е. веднага и няма време да се търси проектант и т.н. А иначе наистина строителството не кой знае колко сложно нешто.И наистина разликата в цената е голяма ама наистина голяма ако си я строиш ти и ако фирма.Това го знам със сигорност защото това лято си построих къща около 270м2. стана за около 2.5месеца при това в най-големите дъждове а те ни ........... мамата.Къщата си я строих аз ,бащата и на жената бащата.Относно материалите правите една обиколка на скалдовете пазариш се наистина като "циганин" но наистина дава резултат до -20% също така ако не ви трябват фактури махат и ДДС или поне половината.И като ти трябва нещо само дигаш телефона и си го поръчваш веднага ти го доставят(веднъж ми свършиха тухлите и му се обаждам на пича в склада това беше към 19-19.30h на сутринта към 6.45 камиона беше пред обекта като аз несъм разтоварил една тухла) А една фирма си слага на всеки материал доставни и складови което дапълнително надува цената.
Така че ако имате познати .Така че ако имате някой да сложите да отговаря за всичко дай му една заплата хубава и несе занимавайте с фирми.
Айде чао засега ако някой го интересува нещо да пита бих се радвал да помогна...
Georgi
Re: проектиране строителство цени
01-12-2005 - 17:03:41
Kaji kato ceni otdelnite etaji kak izleznaha?Spodeli kakva izolacia sloji,pokriv ,otoplenie....inashe i sam razbrah za skupotiite na firmitesmiling smiley
Re: проектиране строителство цени
01-12-2005 - 17:34:33
Възможно ли е по-подробна информация защото моето ходене по мъките започва сега Благодаря
kwk
Re: проектиране строителство цени
02-12-2005 - 09:56:57
Значи като цени ми струваше следното но без труда защото аз и бащами си бяхме майсторите дятото и аз общаци, аз съм си проектанта и техника а бе в общи линии аз си бях всичко включително и салатите правих smiling smiley , но това го оставям настрани.Значи по същество:
Не съм я смятал колко ми струва поотделно но като цяло около 35-40хил лв за
-мазе 60м2 изцяло в земята
-първи етаж-90 м2
-втори етаж-120м2-със скосявания като най-ниската част е 2.15м
- Стените съм ги зидал с тухли четворки 53ст с транпорта и разтоварването
- Бетона 71лв/м3 транспорта за бетоновоза забравих колко беше но ми се върти 1.20лв/км
- Армировка ~4т по 1.18лв/кг със заготовката
- Вар 60лв/м3
- Дървен материал дъски -210лв/м3 за първо качество не си заслужава да взимате по-долно качество защото ще имате отпадък а накрая разковавате всички страници и парчета и айде на покрива за обшивка
-Греди 220-230лв/м3 купувах малко понеже си имах
-летви за керемиди 20ст/м купих си ги понеже нямах време да си разбича около 750м
-подпокривно фолио от Bramak Universal около 1.90лв/м2-170м2
-керемиди Bramak Спектра Класик-1.04лв/бр-влизат 10бр/м2-1560бр значи бях ги сметнал 1500бр че ще стигнат но бях в грешка с 60 парчета но ако видите покрива ще разберете че почти е невъзможно да се сметне точно покрива ми има само една права страна, (както и къщата като цяло де колко разправии съм имал с бащами от сорта"по-крива къща неможа ли да измислиш" или "толкова обекти са минали през ръцете ми ама такова чудо ня бях виждал" и т.н та първите няколко реда задължително се режат
-Дограма-около 35м2 REHAU +15m2 Alumil за зимната градина 6000лв.
-Сега правиме инсталациите но вече по-бавно защото няма отпуски,а изолации на пролет това са по-грубите неща а иначе и много други дребни нещица накупих си всякакви машинки.
Абе в общи линии е много приятно като си строиш собствената къща айде чао засега че трябва да се работи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход