Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Строител за къща в Априлци

Публикувано от savichkata 
Строител за къща в Априлци
29-01-2007 - 15:24:45
Здравейте,

Никът, с който писах преди време в този форум е Капинчо, но нещо се опетлях с паролата и сега съм Савичката.

Планирам тази година (живот и здраве) да започна строежа на къща в Острец, квартал на град Априлци в Троянския балкан.

Очаквам предложение от строителна бригада / фирма.

Къщата е едноетажна, без мазе, ако не се брои това под чардака.

Основни особености са замяната на втората плоча с гредоред и покривът от каменни плочи (тикли), вместо керемиди.

Ето общ изглед.






Re: Строител за къща в Априлци
29-01-2007 - 15:43:44
Браво много хубава къща . clap:
Re: Строител за къща в Априлци
29-01-2007 - 16:47:38
Благодаря!

И идеята, доколкото "преписването" от възрожденските Тревненско-Габровско-Троянски къщи, може да се нарече идея, и рисуването (да е жив и здрав Google Sketch-up) са мои. Сега си търся мераклии майстори да ми я направят.

Дано!!!
Re: Строител за къща в Априлци
29-01-2007 - 19:13:20
Колко квадрата РЗП ви е къщата? Какво искате точно само работа или и проекти и материали доставка? Ще ви излезе около 60000 евроsmiling smiley
Re: Строител за къща в Априлци
30-01-2007 - 09:15:37
РЗП е 76 кв. м. по външните размери на стените, включително чардака. Не включвам ~9 кв.м "мазе" под чардака.

Странно как ги сметна тези 60К евро без да знаеш РЗП-то. confused smiley

По твоята "оферта" ще ми излезе 790 евро/кв.м. Ееее, ти се ос.а. Ами че аз направо да си купя някой палат в Бояна, а?

С теб явно ни се разминават аршините, така че информацията по-долу е само за сериозните предприемачи.

Проекта ще ми го прави архитект (по моята идея) и той ще си намери съответните хора за останалите части от проекта.

Търся строител. По възможност "до ключ", но и само груб строеж пак става. В зависимост от офертата на този строител, материалите ще си ги доставя той или ще му ги доставям аз (всъщност мой представител).

Е, къде сте, сериозни предприемачи?
Re: Строител за къща в Априлци
30-01-2007 - 12:35:25
Да не те разочаровам, ама тази къща не влиза в стандартните типове строителство и ако си решил да ти е евтино , сега му е времето да смениш идеята.
Re: Строител за къща в Априлци
30-01-2007 - 13:05:16
Уважавам мнението ти на специалист (доста полезна информация получих в този форум) и бих те помолил за ориентировъчна цена, за да си сверя аршина.

Никъде не съм писал, че очаквам да е евтино. Всъщност единствената разлика на тази къща от "стандартните" в момента е покривът от плочи и истинския дъбов гредоред вместо горна плоча (второто, дори ми беше препоръчано като по-евтин вариант, макар че аз го правя за автентичност и гредите ще "висят" около 15 см от тавана на стаите).

Напълно съзнавам, че "проектът" ми е малко капризен и знам, че ще си платя за мурафета, ама 790Е на квадрат РЗП ?!?!?!

Ти потвърждаваш ли тази оценка на колегата по форум, който в първото изречение пита колко е РЗП и във второто ми тресва своята оценка анблок?

Това последното си е само заяждане, ама не се сдържах.

Карай по същество.

От конструктивната критика на български архитект, живеещ някъде в Австралия получих и употребих доста добри идеи, макар че в първия си пост и той ме оплю, че искам да спестя от архитект като си правя проект сам.

Нищо не пестя. Ако беше така, щях да си направя бараката тип фургон и щеше да ми излезе поне два пъти по евтино. Ще си плащам като поп по веригата. Това, разбира се не значи, че парите ги бера от орехита на мястото. Всъщност него го купих със 100% заем и пак със 100% заем ще строя. Това за тези, които ще си помислят, че са попаднали на чичко Паричко, който само се чуди на кого да си арниса кинтите.

Очаквам мнение smiling smiley
Re: Строител за къща в Априлци
30-01-2007 - 13:11:48
Офертата му е несериозна, най-малок защото следва след въпростъ колко е РЗП, и само за труд ли или за труд и материалиsmiling smiley
Идея си нямам колко ще ти вземат за дъбови греди, каменен покрив, каменна зидария с кошаци в цокъла, дървени колони с пълнеж от тухли и измазване без да се похабят колоните, които след това трябва да се обработват.
Технологията на изграждане е нестандартна .
А това, че гредоред от дъбови греди е по-евтин от плоча ме озадачава. Искам да накарш човека, който ти го е казал да закове няколко пирона в дъбова греда, след това в чамова.
Re: Строител за къща в Априлци
30-01-2007 - 13:16:58
Идеята ти е много хубава, не се отказвай, но ще ит излезе скъпо, ако искаш да стане добре.
По-скоро реставратори трябва да наемаш , а не строителни майстори.
Имай предвид , че повечето къщи тип възрожденски в последните десетилетия са строени бутафорно - само имитират стари технологии, а ти искаш да направиш нещо истинско. И трудно ще разбереш предварително колко ще излезе.
Re: Строител за къща в Априлци
30-01-2007 - 13:42:33
Верно е,граденето с камъни едно,че не е шега,друго,че е скъпо,аз бих се доверила на стар дюлгерин.Късмет,много красива си я замислил къщата :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход