Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Саморазливни подови настилки

Публикувано от Pileto 
Саморазливни подови настилки
23-01-2007 - 09:35:57
Здравейте отново! Искам още веднъж да благодаря за отзивчивостта на всички участници в този чудесен форум.
Ако не досаждам много, бих искала да обсъдим още един проблем - ситуацията е: площадка на тераса, частично закрита но подложена на дъжд, сняг, студ, слънце - всякакви атмосферни влияния. Площадката е с циментова равна замазка, но все пак на места са се появили мънички пукнатинки, а повърхността е ронлива и трудно се поддържа. Не искам да я товаря с теракот и мозайки, а искам да я направя гладка, стабилна и удобна за миене. Попаднах на тонове каталози на саморазливни настилки, лакове, епоксидни и полиуританови замазки, грундове и какво ли още не, някои от които главозамайващо скъпи. Можете ли да ми предложите някакво решение? Повърхността е равна, трябва само да се запечата и полира с нещо...
Re: Саморазливни подови настилки
23-01-2007 - 15:19:34
ot njakolko godini gledam tesi nastilki i mnogo mi haresvat ,no sa po-skoro interiorni.imat mnogo dobri pokazateli za poddarghane i resistentnost v domashni uslovia i sa mnogo estetichni ,no dokolkoto znaja v Bg pochti nikoi ne gi raboti osven tova se i razlichavat chuvstvitelno i materialite koito se izpolzvat u nas s tezi v italia naprimer.
a,i ne sa mnogo eftini.pochti 98% sam sigurna che ne stavat za navan
Re: Саморазливни подови настилки
23-01-2007 - 16:00:44
Саморазливните подови настилки действително са предимно интериорни /тези на база епоксидни смоли/ и се използват основно в промишлени сгради, в хранително-вкусовта промишленост /съгласно изискванията за безфугови покрития на ЕС/, болнични и обществени заведения. Не мога да се съглася с darkhorse за това, че у нас материалите са с по-лошо качество - да, наистина се предлагат и такива , но има и внос на качествени. Както и за това, че почти никой не ги работи. Има поне 10-тина фирми само в София на високо професионално ниво.
За екстериорно приложение са материалите на полиуретанова основа. Има и саморазливни и такива, които се полагат с четка в два или три слоя/ те са чувствително по-евтини/. Притежават добри механични свойства, устойчиви са УВ-лъчение. Полагат се върху здрава и суха основа, с влажност под 4%. За да се избегне хлъзгането обикновено в последната ръка /втора или трета/ се слага кварцов пясък.
Re: Саморазливни подови настилки
23-01-2007 - 16:17:26
Възможно ли е да ми посочите конкретни марки продукти за тази цел?
Re: Саморазливни подови настилки
23-01-2007 - 17:03:11
Разбира се, стига да не се възприеме като реклама smiling smiley
Полиуретаново покритие "Maripur" предлага се от фирма "Кемко", потърсете координатите им ги чрез google, тъй като в момента не мога да Ви ги предоставя. Покритието е гръцка на концерна Maris polimers, цената му беше от порядъка на 15лв/кг, като за две ръце отива към 0.600кг / в зависимост от основата/.
За епоксидните покрития ще Ви дам телефоните на фирма "АСМАТЕХ" 02/920 05 93; 929 34 81. Те внасят италиянски материали на фирма "Resimix". За цените ми е трудно да Ви ориентирам. Желая Ви успех
Re: Саморазливни подови настилки
23-01-2007 - 17:09:00
У нас могат да се намерят и немски саморазливни и лакобояджийски покрития, но цените им са значително по-високи като не мога да кажа, че са толкова по-добри, че да си заслужава човек да вложи толкова пари за един балкон
Re: Саморазливни подови настилки
23-01-2007 - 19:34:50
izvinete ako sam bila netochna,no skoro bjah v BG i koito i da popitah ne znaeshe nisto ili pochti nisto po vaprosa.v momenta pravja osnoven remont na ghiliste i imah ideja da si slogha samorazlivasta se nastilka,no stroitelite na koito se sprjah ,mi kazaha che materialite ne sa dobri i stava samo nesto kato zamazka pod parket i t.n. zastoto materialite ne sa dobri.
bjah doshla sasto i sa nagledni spezializirani posobia,no ......idejata da si donesa materialite ot izvam BG beshe mnogo skapa i dostatachno relativna.....otkam izpalnenieto posle winking smiley
Re: Саморазливни подови настилки
24-01-2007 - 09:27:09
Вярно е, че повечето хора в бранша не са особено осведомени по въпроса....или по-точно, хората които продават подобни продукти. В повечето магазини на мен ми се е налагало да обяснявам как стоят нещата с предлаганите продукти, отколкото обратното - продавачите да ме осведомят за характеристиките и приложението.
Добри продукти предлагат Сика (www.sika.bg)...но безумно скъпи...поне за моя случай - за производствено помещение мойе би си струва инвестицията, но за тераска!!!!....настилката излиза по-скъпа от цялата мансарда :}
Затова реших да потърся по-евтини варианти...
Re: Саморазливни подови настилки
24-01-2007 - 13:40:50
Pileto,
Пожелавам Ви успех, мисля, че ще останете доволни от решенията, които предлагат във фирма "Кемко" и като цена и като качество на продуктите.
На "Sika България" продуктите определено не съответстват като качество на високата цена, която имат /специално подовите покрития/ и за информация те също се произвеждат в Гърция/ в което няма нищо лошо разбира се/.
Darkhorse,
За съжаление имам наблюдения, че в у нас всеки средностатистически мъж разбира от жени, коли, футбол и строителство естествено. По въпроса с майсторите няма да коментирам излишно, има хора които си вършат съвестно работата.
Майсторите на които сте се спрели са имали в предвид / най-верочтно/ самонивелираща се замазка на циментова основа, която се използва и за тази цел / като изравнителен слой под паркет/ По-горе съм цитирала две фирми, които са изпълнявали дост сериозно обекти и кадрите им са минали на обучение в чужбина /въпреки, че доколко е валидно това понятие не е много ясно, нали сме част от ЕС/ .
Re: Саморазливни подови настилки
25-01-2007 - 00:59:55
imate pravo,mai izobsto ne me razbraha,vapreki naglednite materiali i dalgite objasnenia ,prevodi i t.n.
vsastnost varhu tjahnata samorazlivasta se" zamazka",kojato bi trjabvalo da e absoliutno perfektna/samata duma izliuchva sama po sebe si vsichko takova smiling smiley svarzano s bg-maistori/ i otgore se razliva i raznasja s spakla t.n. samonivelirasta se smolista nastilka /resina/,aranghirana i colorirana po vash tertip.....zenite sa dosta debeli - m/u 35 i 50 EU/m2 bes dds,a moghe i poveche spinning smiley sticking its tongue out
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход