Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какви радиатори да избера?

Публикувано от bogidar 
Какви радиатори да избера?
16-11-2008 - 11:32:27
Котела ще е комбиниран. Ще топля къща - котелното е във отделно обособено помещение. Какви да са радиаторите - чугунети, стоманени, алуминиеви. Принципните постановки ми са що годе ясни но се нуждая все пак от съвет.
Re: Какви радиатори да избера?
16-11-2008 - 13:10:22
avatar
Купи си панелен тип - стоманени .Всички включително са със 10 годишна гаранция , и ще трябва да се сменят горе долу по едно и също време.Топлят добре- защо да си купуваш и без това скъпи други продукти като ще ги използваш еднакво.Не съм забелязал разлики в КПД-то *beer*

Чест и почитание
Re: Какви радиатори да избера?
16-11-2008 - 14:06:02
avatar
Разликата между стоманените и алуминиевите е в цената.
Re: Какви радиатори да избера?
16-11-2008 - 14:30:26
В Лондон живея в момента и все още не съм виждал алуминиев радиатор eye popping smiley
От преди 3 години им се чудя на акъла... Да кажеш, че са бедни - не са, щом пък тръбите им и за вода и парно са 100% бакър!!!
Още ме е яд, че лятото, като правих ремонта удисах на майсторските приказки, че от алуминия по хубаво нямало...
Глуууупости...
Re: Какви радиатори да избера?
16-11-2008 - 14:43:17
Би ли пояснил защо си против алуминиевите радиатори. Че са по-скъпи е ясно, но има ли и друга причина?
Re: Какви радиатори да избера?
16-11-2008 - 14:50:55
Все си мисля,че на цената на панелен радиатор могат да се навият 200-300 л.м. тръби по пода или в стените ,апликирани в художествено оформени панели!Хайде това второто си е сложно,ама в подовото проблем няма.
Re: Какви радиатори да избера?
18-11-2008 - 00:06:14
Виж и вентилконвекторите - на цена са около алуминиевите радиатори, но заемат много по-малко място, могат да се слагат и на таван, да се вграждат, затоплят практически веднага (май могат и да охлаждат, ама аз не можах).. Лошото е че си е техника и така и не научих родителите ми да ги нагласят...
Re: Какви радиатори да избера?
18-11-2008 - 08:33:02
В Германия 99% радиаторите са панелни-ламаринени с медни тръби , обаче вентил комвекторите са голяма работа- заслужава си цената .Скоро завърших едно парно - Атмос-пиролизен с комвектори - ами то става баня в стаите *ok* модел Клима-2000.
Re: Какви радиатори да избера?
18-11-2008 - 10:06:43
Аз лични не видам разлика между стоманените от панелен тип и алуминиевите...освен дизайна разбира се, но това е друга тема!
filmatoplo...ще обясниш ли повече за вентил-конвекторните радиатори...какво е това животно!
Re: Какви радиатори да избера?
18-11-2008 - 10:08:39
filmatoplo Атмос комби пиролизен гори ли добре с въглища. При мен е заложен такъв 50 киловатов. Чудя се дали си струва парите? Ще се отопляват 380 квадрата. Благодаря ти предварително
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход