Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: Коефициент на топлопроводимост
23-02-2011 - 14:19:21
Здрасти Даскале,
Добре дошъл. Не ми се искаше да уточнявам първия ти поста, но не е докрай коректен, доколкото го разбрах.
В дискутираната материя, имаме ДВА КОЕФИЦИЕНТА, което не противоречи на твоето изложение.
И двата се явяват "константи" за нещо и позволяват да се сметнат реални величини:
- Коефициент на топлопроводност (Ламда, W/m.K) - характеризира материалитe, тяхната специфична топлопроводност.
- Коефициент на топлопреминаване (U, W/m2.K)) - характеризира конкретно "парче" материал/стена, с неговите конкретни физически размери.
С константата/тите Ламда се пресмята 1м2 от материала/стената, т. е U.
С константата/тите U се пресмята цялата стена/ограждащите конструкции.

Може би са объркващо близки по наименование и размерност, но така са въведени в Нормативите. От мен ако зависеше, вторият бих го кръстил "на топлозагуби" или първия "специфична топлопроводност" - нещо от сорта.
Re: Коефициент на топлопроводимост
23-02-2011 - 15:49:15
И кво сега? Кой стиропор икономисва повече - аустротерма или депрона? Какви епични битки се разгоряха! тоя депрон си е чист
стиропор.
Re: Коефициент на топлопроводимост
23-02-2011 - 16:33:25
И двете не струват за куче,мен ако питаш.Това е все едно да се пита с кое обувките ще се изцапат по-малко-с конското или с кравешкото...
Re: Коефициент на топлопроводимост
24-02-2011 - 15:12:16
Ако се вярва на написаното от производителите 6см депрон са по добра изолация от 6см стиропор. Относно първия ми пост исках да кажа , че ламбда е коефициент на определен матерял а U стойност на топлозагуби на вече приложен реално материал с определена дебелина или както е при дограмата-топлозагубите на съвкупността от профил и стъклопакет.
Re: Коефициент на топлопроводимост
24-02-2011 - 17:05:44
ААааа...при дограмите е друго.Там физиката отдавна е отстъплила пред търговските трикове.Профилът при тях заема не повече от 10-15,до 20% от общата площ на дограмата.Повечето попадат в по-малките проценти.Останалото е стъклопакет.Но тоя бизнес у нас е построен така,че хората инвестират в скъпи профили и слагат най-евтиния стъклопакет.От което разултатът е една пълна нула.
Re: Коефициент на топлопроводимост
24-02-2011 - 17:10:32
Абе, с две думи - да го духат маркетинговите лъжци, пардон - специалисти. Ето затова в България ти се налага да разбираш от всичко и не можеш да се специализираш тясно - тук сме такива хиени, че ...

П.П. Салвадор, затова при втория ремонт, дадох незначително повече пари, но за троен стъклопакет. Препоръчвам smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-24 17:12 от king_for_a_day.
Re: Коефициент на топлопроводимост
24-02-2011 - 17:25:03
Те нашите нищо не произвеждат.Добре,че започнаха стъклопакети да правят...че преди и тях поръчавха от Турция.Всичкият що-годе читав профил е само внос.
Re: Коефициент на топлопроводимост
24-02-2011 - 20:15:05
Quote
king_for_a_day
Абе, с две думи - да го духат маркетинговите лъжци, пардон - специалисти. Ето затова в България ти се налага да разбираш от всичко и не можеш да се специализираш тясно - тук сме такива хиени, че ...

П.П. Салвадор, затова при втория ремонт, дадох незначително повече пари, но за троен стъклопакет. Препоръчвам smiling smiley

Много правилно. Добрия СП е основното.
Аз не допуснах грешка и също сложих троен преди 3 години.
Само ако можех да се върна сега щях да поръчам 40мм а не 32, ама и така съм доволен.

Ей Любо, гледам още не ти се е изпарил хъса да ги обучаваш на АБ-то,бравос.
Аз вече се поуморих (а и времето все е кът) *beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-24 20:20 от Petar.
Re: Коефициент на топлопроводимост
25-02-2011 - 13:33:06
Petar, *beer*,
Дължа много на този форум, ако не с конкретни знания, то с верните насоки, които получихме тук.
Опитвам се да "върна жеста", макар хората да се смениха.

Quote
daskala1983
Ако се вярва на написаното от производителите 6см депрон са по добра изолация от 6см стиропор. .
Даскале, недей тъй.
При почти еднакви Ламбди на двете, НЯМА КАК да им се вярва. Просто - лъжа и далаверка.
Някаква минимална работа върши Депронът, по-скоро декоративна, на несъразмерна цена..
Re: Коефициент на топлопроводимост
25-02-2011 - 16:41:29
*yes* прав си Любо ,но обърни внимание , че 6см стиропор е стандартна дебелина , а 6см депрон са 10листа от стандартна дебелина 6мм един след друг и би трябвало да изолират по-добре.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход