Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Коефициент на топлопроводимост

Публикувано от Pileto 
Коефициент на топлопроводимост
22-01-2007 - 16:18:12
Здравейте, моля осведомените да ми обяснят нещо: топлоизолационните плоскости на Аустротерм и на Селитрон са на една и съща основа-екструдирана полистиролна пяна. Как е възможно тагава, плоскост на Аустротерм с дебелина 3-6 см. да има по-високи стойности на коефициент на топлопроводимост(0.035) т.е. да е с по-лоши изолационни качества от плоскост на Селитрон - 0.6см.!! с ламбда (0.026) ??
Възможно ли е това и означава ли, че е по-добре да използвам Селитрон за топлоизолация, вместо Аустротерм?
Предварително и любезно благодаря!! smiling smiley
Re: Коефициент на топлопроводимост
22-01-2007 - 16:36:45
Коефициента ламбда ти е термопроводимостта при дебелина един метър на съответния материал. Съответно при 6 см. Аустротерм XPS и ламбда 0.035 получаваме темпроводимост 0.035 / 0.06 = 0.58 Вт/кв.м.К, без да се броят останалите компоненти от стената. А при 0.6 см на онези мошеници Селитрон/Депрон (то и ламбдата със сигурност не е 0.026 колкото твърдят, ама да го сметнем така) - получаваме: 0.026 / 0.006 = 4.3 Вт/кв.м.К. За каква "топлоизолация" става дума тука изобщо??? Това че на пипане "изглежда топла" не значи нищо, това са трикове в стил прахосмукачки Рейнбоу и телемаркетинг простотии.
Re: Коефициент на топлопроводимост
22-01-2007 - 16:56:11
Сърдечно благодаря за пояснението!! Направо се бях кандидатирала за Селитрон, изкушавайки се от лесния начин на поставяне - понеже е тънък - без дюбелиране, армиращи мрежи и шпакловки.

А имате ли впечатления и практически опит от изолация с корк?
Търся икономичен вариант за поставяне - т.е. без много къртене, пробиване и пепел, защото става дума за мансарда - едно помещение при което няма как и къде да местя мебелите, за да осигуря терен за ремонт...
Re: Коефициент на топлопроводимост
22-01-2007 - 16:56:24
Здравей Pileto,
Топлопроводимостта е свойството на материала да провежда през себе си топлинен поток, когато съществува температурна разлика между двете му срещуположни повърхности. Boby е обяснил много добре примера. Действително няма какво само да се заблуждават хората с предлаганите на пазара "топлоизолации" с дебелини от по 6мм.
Re: Коефициент на топлопроводимост
22-01-2007 - 17:06:40
Здравейте,
Коркът е много хубаво нещо, аз имам техническо помещение чиято стена е външната на покрива, което съм изолирал с корк отвътре - отвън трябваше да разбутвам покрива, стръмно е, абе сложна работа, довеолен съм, но излиза скъпо - аз сложих плоскостри по 2 см технически корк, беше през 2000 год не помня какви пари дадох, защото беше в рамките на общите довършителни работи, но помня че щеше да ми се върже същото ако бях сложил 5 см Фибран. Аргумента тогава за корка бе, че го залепих с лепило Момент, докато Фибрана трябваше да се маже отгоре. А и го бях купувал с друга идея и после намерих друго решение и ми стоеше като материал, та го налепих.
Другият вариант - защо не помислите за изолация с вата и профил с гипскартон, пак е цапаница, но няма много мазане...
Ако имате бюджет обаче, коркът върши работа, а и много красиво стои.
Успех!
Re: Коефициент на топлопроводимост
22-01-2007 - 17:08:21
...тогава да не задавам глупави въпроси sad smiley ....
При технически корк с дебелина 1 см. и ламбда 0.045 - 0.045/0.01 = 4.5????...май е по-зле и от Селитрон??!!!????
Re: Коефициент на топлопроводимост
22-01-2007 - 17:16:49
Да, коркът е много красив и само се лепи. Скъпичък е:12 лв/кв.м за корк с дебелина 1см., но като се добави лепилото, това е всичко. Фибранът е много по-евтин като материал сам по себе си, но като се добавят лепила, дюбели, армиращи мрежи, шпакловки, съответно платена професионална помощ - пак не излиза много евтино като цяло.....а пък тати не ме е направил мъж....и никак не ми върви на шпакловка :} :}
Гипсокартон+вата - също - преди това трябва да изградя цяла Айфелова кула от метални профили..... а и изолацията е за мансарда - скатен покрив от бетонова плоча + керемиди. Страшничко ми е като си помисля при евентуален теч на какво ще станат гипсокартона и ватата......не че другите материали са застраховани......
Затова съм благодарна за всички мнения, съвети и варианти!!
Re: Коефициент на топлопроводимост
22-01-2007 - 17:25:42
Wse pak. ко не сте под наем, де, но вземете предвид, че топлоизолацията е единственото нещо, което впоследствие се изплаща от всички други строителни материали, образно казано.
Така че, помислете кое за вас е по-важно - красотата и удобството сега или комфорта и ницките разходи в бидеще-дали не си струват 2 седмици примиряване с говедата на тавана и по-дебелото изваждане за качествен материал и добра изолация - каквато и да е тя.
И не забравяйте да сложите пароизолация ако слагате гипскартон, в противен случай не вероятно, а задължително ще получите конденз...
Re: Коефициент на топлопроводимост
22-01-2007 - 17:31:52
Наистина са много ценни за мен съветите ви! Благодаря!
Каква да бъде тогава по ваше мнение качествената изолация? (примирявам се с говедата :} )
А за пароизолацията - пародишащо фолио ли имате в предвид?
Re: Коефициент на топлопроводимост
22-01-2007 - 18:36:35
Като топлоизолация не може да сравнявате корка с минералната вата+гипскартона /например/. везните са в полза на вторият вариант. Стара ли е кооперацията, в която е помещението? /питам от гледна точка на евентуален теч/. В общи линии последиците от него и при ватата и при корка няма да са приятно изживяване. По мое мнение, ако направите изолация с вата и гипскартон, няма да имате нужда от пароизолация. Тя би имала смисъл, ако ватата се поставя върху плочата на покрива , а не под нея
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход