Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

започнахме строежа

Публикувано от rado 
Abu
Re: започнахме строежа
30-05-2007 - 16:44:12
4овек,
ефектно, но не много точно!
Отраснах в апартамент 110 м2, отначало освен родители и брат съм имал и баба/дядо. После без дядо, без баба, брат ми се ожени и премести, аз се преместих, че се и поожених, баща ми почина, та накрая остана само майка ми в иначе разкошния апартамент. Два етажа по-нагоре в същото нещо живеят мъж и жена, нечия баба, дъщеря със съпруг и малко дете + бебе, син с приятелката си. Може и да не им е много удобно, но пък по-весели и открити хора не познавам.
Ако даде Господ да си нацвъкате 7-8 4овечета и на 200 м2 ще ви отеснее. А останеш ли сам и 50 м2 ти е предостатъчно. Хората правят къщата, другото е суха сметка.

ПП Аз живея у тъщата и тъста - къщата е към 200 м2 РЗП, но обитаваме само половината, от повече нямаме нужда засега.
Re: започнахме строежа
31-05-2007 - 15:46:24
Ей, ама не мога да разбера защо на конкретно зададен въпрос не се отговаря конкретно! Жената моли за информация ,а и се казва "Недей, да строиш,а си купи апартамент!". Тя не се чуди дали да живее в къща или апартамент, а моли за информация за строителство.
Evita, ситуацията при нас е следната, ти си прави изводите!
Строим двуфамилна къща на 17 км. от центъра на София , на семейство по 100 квадрата+допълнително по 45 квадрата тавански полуетаж/с възможност за бъдещо усвояване дори като жилищна площ/ имаме и по 15 квадрата мазе под верандата. Строим с бригада, цената за труда за цялата къща е 20000 лева, за материали сме дали още около 46000 лева като в момента ни правят покрива. Тоест грубия строеж ще ни се върже към 66-67000 лева, основите ни са ивични като почвата се оказа добра и са на около 1,20 под земята. За сега не сме имали сериозни проблеми и от майсторите сме доволни. Мъжът ми се занимава изцяло с покупката и снабдяването на материали. Най-ниската оферта от фирма за къщата ни беше 86-87000 лева. И друг път съм писала, че нерви изхабих докато се срещах със строителни предприемачи, оттам съм имала оферти и за по120-150000 лева. Така, че много мисли преди почнеш с някой да работиш, за да върви по-леко. Желая ти успех! Само да вметна, че с довършителните работи ще отидем до към 33000 евро на семейство, без да се отпускаме, в София за тези пари ще получа 45 квадрата жилищна площ, /колкото ми е тавана в момента/ на замаска и шпакловка.
Re: започнахме строежа
31-05-2007 - 15:51:43
Rado/Илияна/ , виждам че действате с добри темпове. Моля, дайте повече инфо за изолацията колко е дебела, кой ще ви я прави и как ще ви се върже като цена и какво стана с вътрешното измазване!Поздрави!
Re: започнахме строежа
01-06-2007 - 09:03:36
НА мъжа ти колко му плащаш? Той явно или е безработен или е пред уволение, или си е зарязал бизнеса. Какво е бъдещето му след като завършите къщата? Да не дойде ден в който ще му заявиш - аз храня семейството, аз изплащам заемите - ти си неудачникsmiling smiley
Re: започнахме строежа
01-06-2007 - 13:49:07
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> НА мъжа ти колко му плащаш? Той явно или е
> безработен или е пред уволение, или си е зарязал
> бизнеса. Какво е бъдещето му след като завършите
> къщата? Да не дойде ден в който ще му заявиш - аз
> храня семейството, аз изплащам заемите - ти си
> неудачник

АБРЕ 4OVEK ти безработен ли си бре,че спамиш по-темите?
:crazy:
Re: започнахме строежа
01-06-2007 - 16:04:01
Неееее, 4овек не позна! Добре си се справя мъжът ми. Има си добра работа и си я съвместява напълно със строителството. Просто нещата не са толко сложни, колкото ги представяш! Спирам , за да не спамя темата. Само ще кажа, че не ми трябва непоискано мнение и съвет,както предполагам и на никой от присъстващите. Желая ти успех и малко повече позитивизъм!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-01 16:12 от RadyIlieva.
Re: започнахме строежа
02-06-2007 - 11:30:17
Благодаря на Ради и на всеки,които ми даде съвет.Естествено,че решението ще е мое,но без Вашата инфирмация ще ми е трудно да взема такова.Очаквам още мнения!
Re: започнахме строежа
02-06-2007 - 14:52:10
Значи е пред уволнениеsmiling smiley
Не, че са сложни - няма нищо сложно - просто изисква време. И твоята работа каквато и да е съм сигурен , че всеки може да я върши, обаче за целта ще трябва известни часове да прекарва на твоето работно място срещу определеното възнаграждение.
Та така и мъжа ти - естествено, че може да се справи, въпросът е дали е по-изгодно да рискува да не се развива в своята област и дори да го изгонят или да си плати на някой, който да се занимава със строителството вместо него.
Re: започнахме строежа
02-06-2007 - 15:28:42
Eй не мирясваш, бе 4овек! :]
Не, не е пред уволнение. Просто е на гъвкаво работно време. Грубият строеж ни отне 3 месеца, едва ли ще му се отразят на професионалното развитие!
Бъди здрав!
Re: започнахме строежа
02-06-2007 - 16:22:57
Е още не е късно - сега имате довършителни работиsmiling smiley
Интересно колко е гъвкаво това работно време и колко отговорна е работата му, че да може всеки ден да се пътува по 34 км. допълнително и да не пречи на работата, ама щом казваш - вярвам тиsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход