Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

започнахме строежа

Публикувано от rado 
Re: започнахме строежа
07-06-2007 - 10:26:28
Според теб само богатите ли имат възможности и право да строят къщти? Ако съдя по себеси май не влизам в категорията на богатите, но пък за сметка на това успях да си построя мечтаната къщта. Написах да си построя защото смея да твърдя, че имам минимум 60% участие в изграждането и заради българския строител, който си мисли, че като хване лопата и мистрия е майстор. Има и свестни на които се извинявам за горе написаното, но аз не попаднах на тях. Някой пак ще каже "за малко пари толкова работа и такива майстори", но според мен офертите не им бяха за бедни. Доста грозна дума, май е по добре да я заменя с хора с по скромни средства.
Трябва да се отбелижи, че хората строят различни по големина къщи. Едни строят палати, а други практични къщи с нормални размери. Така, че изявлението ти, че не са бедни тези които строят, макар че ме ласкае не е вярно.
Май се поувлякох с писането.
winking smiley
Re: започнахме строежа
07-06-2007 - 11:33:11
Тогава би било нормално да смяташ , че всички работници, които са работиили по твоята къща трябва да имат такива доходи, които да им позволят да си построят същата къща. Проектантите също, общинския служител също.
Ако не смяташ, че е така, то тогава значи, че се мислиш от богатите.
Re: започнахме строежа
07-06-2007 - 12:46:38
Гореспоменатите от теб в повечето случаи взимат повече от мен. Но според мен не е важно колко пари взимаш, а как ще ги уползотвориш.
Re: започнахме строежа
07-06-2007 - 13:28:10
Ако направиш елементарна математическа сметка ще разбереш за какво ти говоря.
Започни с това, че всеки тряба да може да си построи 300кв.м. къща - включително и общака. Имаш поне 10 човека заети пряко в къщата за една година и то при добра организация, значи твои 10 годишни заплати ще отидат само за труда на другите, при положение, че изкарвате поравно. Материалите отделно, механизацията отделно, проектиране отделно.
Ако вкараме и осигуровките, които би слевало ти да им поемеш - още с труда отиваш на 15 годишни заплати.
Обяснявай после как не е нужно да си богат за да посториш къща.
А митовете, че изкарват повече от теб пък успяваш да им платиш ги оставям за хора скарани с математиката.
Зада не почваш безсмислени спорове - при намаляване на бройката работници се увеличава механизацията, която също не е без пари.
Re: започнахме строежа
07-06-2007 - 14:11:20
Мислиш от страната на строителя, а аз на инвеститора макар, че ти може би изпълняваш и двете функции.
Няма да се впускам в подробности но преди 2 год. започнах с 5 хил. лв. и РЗП 130кв.м., предостатъчни за едно четири члено семейство. Ако си мислиш, че децата ще останат да живеят с теб жестоко се лъжеш. Тогава за какво са ти тия 300кв. До момента разходите ми по къщата са 40 хил. лева, без плочки, подове и врати и отчасти отоплителна инсталация. Кредит 10 000 Евро. Ти сам си направи сметките.
Re: започнахме строежа
07-06-2007 - 14:13:43
Затова си има кредити... А все някъде трябва да се живее, под наем не е изгоден вариант, поне според мен. Всеки случай е по-евтино да построиш отколкото да купиш ново жилище, поне в София. Моята панелка до тук е по-скъпа от къщата,а е дост по-малка. Така че, не съм съгласна, че строенето е за богати, да не кажем даже е обратното ...
Re: започнахме строежа
07-06-2007 - 15:18:03
Re: започнахме строежа
07-06-2007 - 15:48:17
Отказах се да отговарям на 4овек. Просто няма смисъл да си приказваме. Нито ние ще те убедим 4овек, нито ти нас. Всеки си има своята истина и е редно другия да уважи отсрещното мнение. Аз не искам да ти променям възгледите имай се ги, но и ти не поставяй моите под съмнение, защото аз по-добре зная какво съм похарчила, колко труд съм положила, дали се определям като богата или не ,или дали мъжа ми е закъсал професионално и емоционално покрай къщата.
И да обобщя, покриваме си къщата, тя не е палат/100-150 квадрата/, мъжа ми си е добре с работата, много съм доволна, че строим и няма да се развеждаме, а много се обичаме даже smiling smiley Освен това и кредит имам, но си го погасявам без зор. Успех на всички!
Re: започнахме строежа
07-06-2007 - 16:11:18
Rady, успех и на финалната права!!! :]
Re: започнахме строежа
08-06-2007 - 08:43:53
Абсурд е да можеш за 40000лв. да купиш парцел, проектираш и посториш 130 кв.м. къща.
В случая не разсъждавах като строител, а по-скоро глобално за обществото. Обаче явно в съвременното общество е пълно с хора, които не искат да се замислят за своето място - правят се на бедни и недоволниsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход