Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

започнахме строежа

Публикувано от rado 
Re: започнахме строежа
29-08-2007 - 10:35:33
Сандвича го направихме, защото стиропора там е 7см. Не ме притеснява че са различни, не виждам какво би могло да им стане - не ги слагаме в земята, а и разминаваме фугите им.
Боби, много кофти с тия тухли. Гръцките също не са стока, има различни.. виж винербергера сме много доволни, но са си цифра, а и трябва читав майстор..
Re: започнахме строежа
29-08-2007 - 11:32:09
Радо, поздравления, гледах снимките... Добре е че имаш време, за желанието е ясно, но то тук май само ентусиасти сме се събрали, друг няма да си губи времето да обменя опит...
Драговищенските тухли явно са ги развалили, моите са само такива, но не единички, а четворки и съм супер доволен, миналата есен купувах - около 30 палета, ако не бъркам бяха около 68-72 ст с ДДС, докарани иразтоварени на обекта. Последните, които взех са гръцки и са страшен боклук, чупят се с поглед. Единичките които слагаха при мен са македонски, нямам забележки.
Re: започнахме строежа
29-08-2007 - 12:55:26
rado Написал:
-------------------------------------------------------
> Сандвича го направихме, защото стиропора там е
> 7см. Не ме притеснява че са различни, не виждам
> какво би могло да им стане - не ги слагаме в
> земята, а и разминаваме фугите им.
> Боби, много кофти с тия тухли. Гръцките също не са
> стока, има различни.. виж винербергера сме много
> доволни, но са си цифра, а и трябва читав
> майстор..

rado,
извинявай, че съм така подробен, но понеже и аз мисля да направя подобно нещо(конструктора ми е наблъскал здраво бетон :] ), как направи самото захващане към стената:
първо си залепил стиропора и после....
фибрана на "гребен" ли го залепваш към стиропора,
с общ дюбел ли ги хващаш или първо стиропора, а после дюбелираш фибрана,
с мрежите - финишна ли поставяш или по отделно слагаш и на двата слоя
Re: започнахме строежа
29-08-2007 - 13:58:22
С дюбели и лепило на топки и по ръба хващаме стиропора за тухлата, после фибран с лепило на гребен за стиропора. Ако имаш повече фибран на височина по-добре с дюбел и през двете, при нас фибрана е без дюбел, но са до 1.60м максимум. Мрежа сме слагали само върху фибрана, два пласта, защото е на уязвими места - терасата и верандата. Задължително изчакваме един ден след лепенето и тогава дюбелираме и шпакловаме, иначе лепилото не е стегнало и си губи здравината.
Re: започнахме строежа
29-08-2007 - 16:44:12
abe az ne6to ne moga da astoplq kakva e dalaverata ot toq studentski sandvi4 dve filii s prepe4ena po sredata ako vse pak mi razaqsnite kakvo se polu4ava nakraq 6te sum vi blagodaren
Re: започнахме строежа
05-09-2007 - 11:24:40
Хей, Даката,
Правя сметка да сложа 10 см Неопор, но ако трябва да сложа и 10 см XPS на бетонови шайби, които опасват цялата къща( направо е като бомбоубежище :] )....
Мисля, че ще ми излезе по-изгодно да комбинирам Неопор и XPS на бетоновите участъци.
До началото, средата на другата година ще му мисля и ще смятам :crazy: :]
Re: започнахме строежа
05-09-2007 - 13:27:51
Vanka kato si piem s tebe mastika i posle si dopiem s vino kakvo 6te ni se slu4i nali znae6, a kato si piem samo mastika ve4e ima razlika na sutrinta.
Re: започнахме строежа
05-09-2007 - 14:04:42
Iv-Dhl

Za kakvo se nabutva6 tolkova mnogo s 10 cm?
6te dadez ludi pari za 10 cm XPS. A i za 10 cm Neopor.

Az smiatam s 6 cm EPS barhu tuhlite i 6cm XPS varhu betonnite koloni i gredi.
Toplinnite mi zagubi 6te sa saotvetno 0.42 Wm2 i 0.45 i pak sam pod normata ot 0.5.

E kolkoto pove4e tolkoz po dobre - pri tebe 6te sa 0.29 i 0.32, ama za mene e izli6no
osobeno kato ima6 predvid 4e i nai hubavata dograma da slozi6 na prozorcite pak e 1.3

Ama ti si re6ava6........
Re: започнахме строежа
05-09-2007 - 14:32:32
Petar Написал:
-------------------------------------------------------
> Iv-Dhl
>
> Za kakvo se nabutva6 tolkova mnogo s 10 cm?
> 6te dadez ludi pari za 10 cm XPS. A i za 10 cm
> Neopor.
>
> Az smiatam s 6 cm EPS barhu tuhlite i 6cm XPS
> varhu betonnite koloni i gredi.
> Toplinnite mi zagubi 6te sa saotvetno 0.42 Wm2 i
> 0.45 i pak sam pod normata ot 0.5.
>
> E kolkoto pove4e tolkoz po dobre - pri tebe 6te sa
> 0.29 i 0.32, ama za mene e izli6no
> osobeno kato ima6 predvid 4e i nai hubavata
> dograma da slozi6 na prozorcite pak e 1.3
>
> Ama ti si re6ava6........


Petar,
Благодаря ти за съвета, но наистина ако имам парите ще спазя правилото, което болтирах, харесва ми :] .
Дака, с това мисля, че отговарям и на теб, за съжаление тез пари все недостигат :g: и човек все трябва да търси баланса..., особенно като пие само мастика :]
Приятелю, ще ми е приятно да те видя на 6, 7, 8 и в краен случай на 9-ти, но ще се чуем, за да се разберем :loveu:
Re: започнахме строежа
05-09-2007 - 16:01:56
Пичове,
За "Колкото повече...." и докъде, една сметчица:
10м2 външна стена (без прозорци), 20оС разлика вътре/ вън.
Загуби на топлина през стената за 24часа при:
25см гола тухла без изолации - 7,2кWh
25см гола тухла + 6см изолация - 2кWh
25см гола тухла + 10см изолация - 1,3кWh
25см гола тухла + 20см изолация - 0,7кWh

Ако прогнозирирате цената на топлото и зимните температури, летните температури и цената на климатизацията, сигурно ще получите по-конкретна представа "колко повече" smiling smiley

П.С.: Петре, с теб не се ли знаем от ок. 2 год. (форумно)?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход