Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Керемиди

Публикувано от Joto 
Re: Керемиди
28-07-2008 - 15:48:51
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> Привет!
> Нанеси битумен грунд силно разреден 1:1 и
> буквално наливай върху покрива....Не го жали -
> това ще ти спести доста нерви за в бъдеще....
> Повтори процедурата докато е още влажен
> грунда....
> Трета ръка си мини според препоръките на
> производителя....и си готов за лепене на
> газопламъчна хидроизолация....
> Не пести пари за нея - направи си я поне
> двупластова със загърляне на всяко парче поне 6-7
> см...
> Ако желаеш да научиш още нещо оставам на линия....
>
> Чест и почитание
> Gogol



e чак да налива няма нужда но трябва да покрие навсякъде плътно... ако тръгне да налива няма му стигнат и 5 кофи грунд... ( според зависи от квадратурата де... ) инак 7см според мен също са достатъчни и задължително зануляване на загърлянето smiling smiley само внимаваи да не се лъзнеш че докато е мокър грунда много се хлъзга.. и да няма паднали от покрива.. smiling smiley преди да засъхне е като керосин хлъзгав smiling smiley





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-28 15:51 от kalinski.
Re: Керемиди
28-07-2008 - 19:04:48
avatar
Привет!
Кафе е прав- защо сте преминали на вариант битум?Аз лично работя с полиуретани и съм много доволен....
Става и да се положи под керемиди ,без пароизолационна мембрана - това я осигурява самата хидроизолация!Особено при обитаем покрив и аз съм срещу битума особено ако е влажна основата....
Иначе няма кой знае какъв проблем ако плочата е съвсем суха!Битума ще ви даде постоянна непроницаемост и гаранция че влага няма да се появи между ватата и конструкцията и....Освен ако нямате пукнатини естествено!
Опишете какво искате точно да направите?! :]

Чест и почитание
Re: Керемиди
28-07-2008 - 22:47:30
Кафе и Гогол,
Я си прегледайте постовете (съдържание и стил) - тук все пак е форум и един потенциално затруднен питащ какво ще разбере?
Аз лично ги приемам на 90% верни и почти на толкова "объркващи".
И вижте какво ще го посъветвате в ситуация - отопляемо помещение, бетон, хидро/пароизолация!?, вата и нататък до керемидите.
Виж, "заливането" на бетона и на мен не ми е ясно какво върши. Ясно е, че сте спецове по хидроизолациите (което ценя), но според мен, в случая, местото й е някъде между ватата и керемидите.
Поздрави, smiling smiley
Re: Керемиди
28-07-2008 - 22:59:12
avatar
Привет!
Ясно ми е че сте объркан,но типовете хидроизолации са много и е важно какъв тип ще се предпочете...
Не сте прав за мястото на хидроизолация - това зависи от много неща...
Затова искам и максимум инфо...-после ще решаваме най важното...

Чест и почитание
Re: Керемиди
20-08-2008 - 11:08:54
Здравейте!
Имаме стара кирпичена къща на село, строена около 1912 г. Искаме да преустроим плевнята до нея, също кирпич и градоред, в място за живеене. Предстои и да сменяме керемидите на навеса, който е над портата. И двете постройки са покрити с турски керемиди от поне 80 г. С какви керемиди ще ме посъветвате да ги сменя? Искаме да запазим досегашния изглед, защото цялото като ансамбъл - покрив над портата, плевня, сайвант и къща за живеене с голям двор и асма изглежда много хармонично. До сега чувам добри неща за гръцките керемиди, които имат подобна форма, а и не са толкова тежки като старите турски керемиди, които като гледам са и на три ката и гредите под тях направо са се огънали. Много ще съм ви благодарна, ако получа някакъв съвет.
Re: Керемиди
20-08-2008 - 11:39:02

Здравейте starata_kasta ,

за мен по-добро решение от турските керемиди няма. После те не са на три реда , а само тези на стрехата се редят за затежняване.
Покривал съм къща със стралджански тип Европа , но не съм много доволен от автентичността. Губи се романтиката. Старите турски керемиди са по-добри от новите такива , правени преди няколко години.
Съвет - намерете някоя стара къща и купете турски керемиди , като изберете запазените и подновете покрива с тях.
Желая ви успех!
Пък пуснете някоя снимка да се покефим и ние smiling smiley
Re: Керемиди
21-08-2008 - 12:00:35
Здравей argonavt!
Много ти благодаря за съвета, защото и аз се колебаех. Остава да убедя и другите, защото керемидите наистина са много стари, с новите ремонтът ще е по-лесен, но пък ще е много по-скъпо и наистина се губи романтиката. Ще ти изпратя няколко снимки, които не дават ясна представа за обекта, но пък се надявам да се изкефиш. Аз обичам тази къща, защото с нея е свързано цялото ми детство, въпреки че всеки път има яко бачкане.
Re: Керемиди
21-08-2008 - 16:13:29
Дайте някакъв адрес за керемиди където мога да разгледам какво се предлага.
Като говорите за "Турски" те произвеждат ли се някъде? Камелия ме светна, че сега им казват "Марсилски" но и за тях нищо не намерих confused smiley
Re: Керемиди
21-08-2008 - 20:11:00
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Дайте някакъв адрес за керемиди където мога да
> разгледам какво се предлага.
> Като говорите за "Турски" те произвеждат ли се
> някъде? Камелия ме светна, че сега им казват
> "Марсилски" но и за тях нищо не намерих


Най-добре е око да види и ръка да пипне. Керемидите ги поставяш последни , така че не бързай . smiling smiley
Re: Керемиди
21-08-2008 - 20:14:16
starata_kasta ,

виж лични
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход