Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започваме грубия строеж

Публикувано от axec 
Re: Започваме грубия строеж
07-09-2006 - 19:59:37
thefog,

Цената за труда е прилична, но тя е само около 25-30% от общата цена.

Офертите на фирмите за ВСИЧКО би следвало да са около 80 000 лева.

Предполагам, че строителството по избрания от Вас начин чувствително ще надхвърли 80 000 лева, няма да е качествено и няма да се вмести в срока от 2 месеца.
Re: Започваме грубия строеж
08-09-2006 - 16:07:16
За 2 месеца не сме се и надявали.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-09-15 12:04 от axec.
Re: Започваме грубия строеж
08-09-2006 - 17:31:24
То по принцип се дава срок 5-7 дни от авнса до започване - някак е трудно да се жрганизират нещата от днес за утре. Аз лично бих изпратил двама човека да човъркат нещо та да не се притеснява инвеститора, нищо , че работа няма да свършатsmiling smiley
Re: Започваме грубия строеж
08-09-2006 - 17:53:21
Ахес, не си късай нервите, строителите като ти кажат почваме утре, много по-вероъатно е да почнат по-късно, отколото на деня, не че няма точни хора, но са рядко у нас. При това времето е хубаво, има за довършване, взел ти е парите, че чекаш, няма къде да избягаш...
Сериозно - има неща по организацията - трябва да си прготви бригадите, да си организира трактора, камионите, щото и те не стоят без работа а не са негови да ги извади от гаража...
За мазето - моят случай беше същия както ти го описва 4овек - на чертежа пише не се копае и строителя ме пита - копаем ли до долу и после да зариваме или на ивици и на ръка, като сметнахме, накарах ги да копаят изцяло, пръстта складирах там. Сега мога да кажа че според офертата до кота 0 с частичен сутерен чеше да излезе точно 37 процента по-евтино, отколкото излезе сега - специално заради теб го сметнах. Значи оскъпи ми с 37-40 процента, а имам 2 пъти повече площ - сутерен и плоча на нулата. Тук говорим за бетон, желязо и дренаж, изолацията ще качи още сметката, но тя не е много - сега е около 5 процента от стойността на строежа до 0-та, ако не бях направил изцяло сутерен щях да дам наполовината.

Ако можех обаче да се върна, нямаше да правя мазе въобще.... Не е истина колко пари заравяш....за да е като хората
Re: Започваме грубия строеж
08-09-2006 - 18:38:46
мазе се реших да правя, защото при мен са много дълбоки основите и излиза за малко пари отгоре и мазе



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-09-15 12:05 от axec.
Re: Започваме грубия строеж
08-09-2006 - 18:49:36
А защо ти е високо кота нула, като почвата е кофти? Щом почвата е кофти и трябва да се слиза дълбоко,значи е трябвало да понижиш кота нула. Или да направиш полуподземен етаж(с прозорчета) в който да вкараш гаражи (рампата ще е сравнително евтина, защото няма да слизаш на -2,50, а на -1,50, сервизни помещения и т.н. има и друг вариант - в някой случаи е възможно да не правиш всичките стени под кота нула плътни, а само тези пожд шайбите. Т.е. тогава не правиш мазе ама и спествяш доста бетон и армировка.
Ако някой твой приятел реши да прави къща, хосъветвай го да си наеме някой , който да координира проектирането и да го съветва. Защото излиза много скъпо като не можеш да обясниш на проектантите какво точно искаш, а те не могат да ти обяснят какво точно се получава.
Re: Започваме грубия строеж
11-09-2006 - 10:25:30
кота 0 нарочно я вдигнахме, защото има много скатни води, пътя е насипан и за да не остане мястото дупка, както е сега и да се събира там водата, ще се надигне целиа терен като се засипе.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-09-15 12:16 от axec.
Re: Започваме грубия строеж
12-09-2006 - 00:22:01
axec,
Може би проявявам нездраво любопитство, но все пак кога платихте аванс на строителя?
Без да се опитвам да ви успокоявам или да адвокатствам на строителя ще споделя малко от собствения си опит.
Много голям процент от строителите не притежават никаква механизация, а наемат необходимата им такава. Вероятно строителят има проблеми с осигуряване на багер, самосвал, депо...
Т.е. това, че на обекта ви не се копае, не е сериозно основание за притеснение.
Предполагам, че строителното ви петно е разчистено, защото писахте че са набити колчета. Остава да се очертаят контурите на изкопа (работа за двайсетина минути) и багерът може да започне.
Няколко дни, дори две-три седмици закъснение в началото са често явление и се наваксват, стига изпълнителят да е читав.
Re: Започваме грубия строеж
12-09-2006 - 10:13:06
ахес
притеснителното е че не си държи на думата и най-вече не обяснава защо е така. Ясно е, че в БГ малко хора са точни, но все пак би дрябвало да те уведомява какво не е станало за да се отложи и кога ще стане.
Както и аз така и колегата по-горе спомена, че обикновено малките фирми работят с други малки фирми (подизпълнители) и обикновено всеки си работи с някои които познава и си дават един на друг добри цени. Ако този някой е бил зает, естествено твоят човек го чака. При мен също стана така и ми писна и си доведох аз лично багер и самосвали и си изкопах трапа. На строителя не му стана хич приятно, защото му щипвам от горницата, която би взел с неговия човек, като излиза, че през няколкото дни докато се копа изкопа техническият и един оче работник мереха и организираха на площадката (къде да се слага пръстта, какъв да е откоса и т.н.) без пари от моя страна, в смисъл аз си платих директно на багера и камионите, а строителя си му е платил надница на техническия и един работник... И няма как да е, защото после този технически си организира работата нататък и ако е прекопано, сбъркано нивото, неотводнено и т.н. той бере ядове.
Та това е според мен проблема - разбери се стоя така ли ще я карате и го прецени, ако още един два пъти се прави на тапа, вместо да ти обясно човешки за какво става дума и за колко време отлагане - търси друг, то зависи и какви работи ти включва аванса де, щото послеа ако дойде друг естествено ще кълне това, което първия е направил - знаеш как е.
Абе, много е вайно да случиш на строител, ние в БГ сме склонни да гледаме винаги цената а това каква е фирмата, колко е коректна е според мен най-важното, защото ако се забави още, почне да копае в края на месеца, налеете основите до средата на октомври, после стените на мазето до края на октомври (оптимистичен вариант според мен) и докато кофрират и налеят нулата че отидеш към средата на ноември. Ако имаш късмет да не ти се срине изкопа в дъждовете добре, но ако се случи и трябва да риеш наново, дали евтиното няма да излезе бая скъпо, а за нервите нищо не може да ти ги плати... Така че, ослушай се и за резервен вариант като бригада или фирма, за всеки случай...
Re: Започваме грубия строеж
12-09-2006 - 10:44:45
jij047 все пак ме успокои.
Дано случим на време и не се налага рием наново.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-09-15 12:21 от axec.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход