Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започваме грубия строеж

Публикувано от axec 
Re: Започваме грубия строеж
07-09-2006 - 15:43:49
ще добавим още едно мазе от 25м2, т.е. стават 40м2, останалото да го насипват.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-09-15 12:03 от axec.
Re: Започваме грубия строеж
07-09-2006 - 16:05:36
Ти парите да не ги събираш от дърветата? Ако дадеш и едни лев за обратното засипване строителят ще е в правото си да ти съдере кожата. Аз бих ти взел към 70лв. на кубик обратен насип от принципни съображения - по-добре е парите да са в мен, защото ако са в теб ще бъдат глупаво инвестирани.
Ако щеш ползвай мазето, ако не искаш не го, но е простотия да даваш пари за обратен насип - по-добре направи дарение за сираци, болни...
Re: Започваме грубия строеж
07-09-2006 - 16:10:35
обратния насип сме се разбрали, че влиза в цената.
а правенето на мазета отдолу не е съвсем без пари, защото трябва да се армира плочата на кота 0, да се кофрира изливането й , и т.н. В момента тя е дадена тънка и с армирана мрежа само, т.е. разчита се, че стъпва на чакъла.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2006-09-15 12:03 от axec.
Re: Започваме грубия строеж
07-09-2006 - 16:11:47
Здравеите,
аз все още чакам разрешението за строеж (Август почиваха в Панчарево).
В момента събирам оферти от фирми и от маистори за строителството на един етаж 270кв.м. само една плоча върху ивичести основи, тухли и черентаван.
За сега съм се спрял на 2ма майстори които ми оферираха за труд:
-до плоча - 40лв.кв.м. с хидро и топло изолация + отходната канализация.
-до покрив - 20лв.кв.м.
-покрив с хидро и всичко необходимо с керемидите и олуците - 30лв.кв.м.
Имам фирма за надзор (които не е необходим за строителство 5та категория) но те ще заверяват всичко необходимо до акт 16. с/у сумата от 500лв.
Имам снабдител и човек които ще осигурява материалите.
В краина сметка за 270кв.м. за труд ще ми излезе 25000лв. материалите ще плащтам отделно.
Маисторите казват, че за 2 месеца ще са готови. Препоръча ми ги сигурен човек на който са построили вече 2 къщи.
Как ви се струва цената 25000лв за труд -груб строеж? Мен ме устройва, след като вече имам няколко оферти от фирми и там труда е от 55000лв - 80000лв. + материа%E
Re: Започваме грубия строеж
07-09-2006 - 16:11:48
Здравеите,
аз все още чакам разрешението за строеж (Август почиваха в Панчарево).
В момента събирам оферти от фирми и от маистори за строителството на един етаж 270кв.м. само една плоча върху ивичести основи, тухли и черентаван.
За сега съм се спрял на 2ма майстори които ми оферираха за труд:
-до плоча - 40лв.кв.м. с хидро и топло изолация + отходната канализация.
-до по%
Re: Започваме грубия строеж
07-09-2006 - 16:14:31
Здравеите,
аз все още чакам разрешението за строеж (Август почиваха в Панчарево).
В момента събирам оферти от фирми и от маистори за строителството на един етаж 270кв.м. само една плоча върху ивичести основи, тухли и черентаван.
За сега съм се спрял на 2ма майстори които ми оферираха за труд:
-до плоча - 40лв.кв.м. с хидро и топло изолация + отходната канализация.
-до покрив - 20лв.кв.м.
-покрив с хидро и всичко необходимо с керемидите и олуците - 30лв.кв.м.
Имам фирма за надзор (които не е необходим за строителство 5та категория) но те ще заверяват всичко необходимо до акт 16. с/у сумата от 500лв.
Имам снабдител и човек които ще осигурява материалите.
В краина сметка за 270кв.м. за труд ще ми излезе 25000лв. материалите ще плащтам отделно.
Маисторите казват, че за 2 месеца ще са готови. Препоръча ми ги сигурен човек на който са построили вече 2 къщи.
Как ви се струва цената 25000лв за труд -груб строеж? Мен ме устройва, след като вече имам няколко оферти от фирми и там труда е от 55000лв - 80000лв. + материалите.
За плащането съм се разбрал с тях на два етапа
- след завършване на нулевия цикъл - плащам 10000лв.
-след завърщването на покрива - плащам 15000лв.
Без авансови плащания.
Re: Започваме грубия строеж
07-09-2006 - 16:20:11
да с е таковам в таковата.....ИЗВИНЕТЕ (няколко пъти пуснах едно и също)
Re: Започваме грубия строеж
07-09-2006 - 17:25:19
на мен ми звучи добре, само уточни как смятат квадратурата
т.е. каква е общата сума
Re: Започваме грубия строеж
07-09-2006 - 18:19:42
Квадратурата я смятах заедно с тях.
за нулевия цикъл до плоча смятаха квадратурата на плочата .
250x40=10000лв.
за зидарията на външни и вътрешни стени също.
250x20=5000лв.
за покрива разгънати скатовете
335x30=10000лв.
или TOTAL 25000лв за грубия строеж.
Това сме се разбрали с тях а и не мисля че ще има изненади защото ще им плащам след като завършят а не предварително.

"За плащането съм се разбрал с тях на два етапа
- след завършване на нулевия цикъл - плащам 10000лв.
-след завърщването на покрива - плащам 15000лв.
Без авансови плащания."

Re: Започваме грубия строеж
07-09-2006 - 18:54:21
"Идеята беше да се копаят ивици, строителя сам пожела да копае цялото място - по-лесно му било и щял да спести от кофраж и надници... "
Сега да те открехна малкоsmiling smiley Съгласно нормите за земетръс фундирането на сградта задължително трябва да е на едно ниво. Т.е. щом имаш мазе 12кв.м., то всички фундаменти трябва да са на нивото на тези дето са под мазето. Архитектът си е нарисувал едни чертежи с "не се копае", но реално не можеш да копаеш ивици на 3 м., без откос, като направиш откосите и се оказва, че по добре да изкопаеш всичко. От тук натам има два варианта - самите ивици се копаят ръчно (те са с дълбочина 40-60см.) или се понижава целия изкоп и след това тези 40-60 см. се засипват. Не може да се каже кой случай е за предпочитане - в някой слечай е единия в друг случай другия.
Та строителят ти е казал за тези изкопи и обратни насипи - от по 40-60 см., че ще влязат в цената, а не за другитге 200 - 300 куб. метра, които трябва да се уплътняват с трамбовки на пластове от по 20 см. за да се уплътнят като хората.
Тичай бързо при строителя да видиш какво точно влиза в цената, какво не влиза, че ксато ти представят сметката за "невключените в количествената смета от проектантите 200 куб. м. скална маса за обратен насип с трамбоване" ще опищиш нета, че са те излъгалиsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход