Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Запитване!

Публикувано от ivo107 
Re: Запитване!
23-08-2006 - 17:13:18
Благодаря за пожеланията, да ви се връща, дето се вика, но това с отпускането щото работя в банка е и така и не е. Ако точно моята банка почне да отпуска кредити, спукана ни е работата... Ще си припомним 1996.
Така че или трябва да сменя банката, или да не тегля кредити. Точно това обмисляме с жена ми в момента - какво може да се продаде и ако да, за какво стига. Добре че не съм работил цял живот в банка, щото ако ще да работиш цар, ако си на заплата, заникъде не си. А с кредити още повече, освен ако не ги влагаш в производство, но тогава е друга песен....
Re: Запитване!
24-08-2006 - 08:37:47
А не така против колегитеsmiling smiley Добри са си инженерите, а такива дето много философстват да си направят труда да сметнат кой вариант колко пари излиза в МОМЕНТА В БЪЛГАРИЯ.
В крайа сметка добрия инженер е не този, който проектира някакви фантастични конструкции, а този чиите проект се изпълнява най-евтино и лесно в определените условия.
Иначе Стефан има вариант да направи дървен покрив без попове - да използва стомано дървените греди , които се произвеждат в Петърч и няма проблем. НО явно е по-скъпо и за неговия случай май не си заслужава.
Re: Запитване!
24-08-2006 - 09:34:57
Един комшия си направи ремонт на къщата ,махна старите греди и сложи метални.След калкулацията ми каза ,че му е излязло два пъти по скъпо.
По проект моя покрив беше железобетонен ,но аз го промених и го направих с дървени греди .Обработих ги с препарат срещу паразити и мисля ,че се получи не по лош и доста по евтин покрив от проектния ми.Друг е въпроса ,че сега трябва да се разправям в общинат защото съм променил конструкцията ,но да съм мислил навреме.
А относно кредитите верваите ми без тях не става, лоши добр това е, освен ако имаш какво да продадеш или да взимаш яко кинти.Има и друг варянт да строиш цял живот.
Re: Запитване!
24-08-2006 - 11:40:14
gogoroska Написал:
-------------------------------------------------------
По проект моя покрив беше железобетонен ,но аз го
> промених и го направих с дървени греди .Обработих
> ги с препарат срещу паразити и мисля ,че се получи
> не по лош и доста по евтин покрив от проектния
> ми.

А нещо по-подробно за обработката и дървото?
Моля.
Re: Запитване!
24-08-2006 - 12:44:20
Здравей Любо,

Препарата го закупих от Бриколаж Младост,тубата е мисля 5 л.,има и по 1л.Разрежда се с вода 1:9(поне такъв спомен имам)Изсипах разтвора в машина за пръскане(кофпомпа),и ги обработих.ВНИМАНИЕ: да се ползва на открито,дразни очите и гърлото при пръскане.Да се ползват марли и очила в закрити помещения.След изсъхване немирише.Това е технологията.Да се надяваме ,че ще действа .
За цената не си спомням много добре ,но някъде беше около 70лв в зависимост от цвета.
Ако имаш други въпроси на твое разположение съм ,ще помагам с каквото мога.
Re: Запитване!
24-08-2006 - 13:12:17
Не те ли притеснъава, че дървото е жив материал, с времето съхне, криви се, пука, което теоретично може да създаде проблеми - пукнатини и т.н.
На мен това ми беше допълнителен аргумент при решението за плоча, просто не мис се мисли да правя отново ремонти в близката петилетка.
У нас преди 5 години направихме сачака на остъклените тераси от иглолистен материал. Намазах го със Садолин. Едва тази година го виждам, че има вече нужда от подновчване - напукал е, ходят мравчици тук-там, чеповете са вече дупки и т.н. Верно, тои е на открито, а гредите са затворени от двете страни, но все пак...
Re: Запитване!
24-08-2006 - 13:38:05
StefanB написа:

Quote

Не те ли притеснъава, че дървото е жив материал, с времето съхне, криви се, пука, което теоретично може да създаде проблеми - пукнатини и т.н.

Ами честно казано не , а и незнам от какво трябва да се притеснявм Реално погледнато и плочите се пукат.Наистина матеряла трябва да е сух ,да се обработи но това нее чак толкова непостижимо и чак толкова скъпо .Ами тежеста на бетона или всеки си казва я по хубаво да си го направя от бетон да е по здраво да не духа и тече. При дървените покриви се постигат същите показатели .
Re: Запитване!
24-08-2006 - 13:45:30
И моят покрив е дървен. Гредите са обработени с отработено автомобилно масло. Мисля, че на разните му мравчици и др. няма да им е много приятно да си правят дупчици там :-). Но все пак времето ще покаже.
Re: Запитване!
24-08-2006 - 13:57:33
Ето ви един линк къща в Полша
Бетона е само в основите .
Re: Запитване!
24-08-2006 - 15:25:12
Да, аз гледах такива и в Ажстрия и Германия, но проблемът е че според нашите норми на проектиране тази къща няма да мине... Инженера ми обясняваше, че в БГ се залагат много високи норми на сеизмична устойчивост, които дори технологиите на Винербергер с тухлите-колони едвам покриват, при това при перфектно изпълнение, разбирай австрииски работник. Тук това го постигат с бетон и желязо, демек правим бункери... Моята стена на сутерена е 35 см.... полудях като я видях, но така е проектирана...
Колкото до бетона - изобщо не бих имал притеснения ако бях сигурен, че това което ми продават в БГ е това, което се води че е. А бетона си го могат, вече 100 години го бъркат. Покривът е тежък - с брамак и ако ми сложат греди, които утре се разсъхнат щото са от горяла гора или стояли 2 години или бог знае какво - нищо не би ме учудило (а старото месо??) и ми създадат проблеми след като съм положил бои, гипс или друго завършжащо, ведно с ватата и керемидите, дали няма да се набутам повече, освен нервите и неудобствата...
Ето това ми беше логиката, може да изпадам вече в параноя, но с нашите майстори човек наистина не знае откъде ще го изненадат.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход