Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Запитване!

Публикувано от ivo107 
Re: Запитване!
22-08-2006 - 14:41:41
Голям късметлия ще си ако успееш до март.Не искам да ти губя куража но се въоражи с търпение.Знаеш ли едни мои приятели строиха на село и когато им казах какви документи ,разрешителни,договори и проекти са ми трябвали, те ме гледаха умно и викаха: "ама то у наше село такива работ не са искали".
Така ,че всичко е индивидуално.
UPI
Re: Запитване!
22-08-2006 - 15:57:06
avatar
Един съвет от мен - когато се пазариш с бригада или майстор за да няма неприятни изненади детайлизирай колкото се може повече нещата. И задавай, дори глупави въпроси, даже и въпроси на които си мислиш че знаеш отговорите, или пък отговорите им се разбират по презумпция. И най добре е да си сключваш договори. Дори и да не им искаш фактури. Важното за теб е да си опишеш дейностите и сроковете. И си отваряй очите на 4, ако можеш. Поне с моите клиенти така правя, за да няма разминаваия. Защото са неприятни и за двете страни. Но 30 лева за зидария за квадрат е много грубо. (ако съм разбрал правилно).
Re: Запитване!
23-08-2006 - 09:49:30
Благодаря на всички!

Ще видим каква ще я свършим :-)

Поздрави
ida
Re: Запитване!
23-08-2006 - 10:49:22
Стефане,
къде се намира тази твоята прословута къща все пак?
Над втория етаж няма ли да има плоча и тогава покрив?
Имаш ли определен срок кога ще ти я завършат? Гледам, че не бързаш. Там ли ще живееш или ще я ползваш за събота и неделя?
Re: Запитване!
23-08-2006 - 12:15:47
ida, моята къща е толкова прословута, колкото на всички останали, нещо не вдявам да се отличава с нещо особено...
Намира се в Княжево И-ва част го водят, това е страната откъм лифта, на половината път до него като тръгнеш по туристическата пътека покрай бар Шишарка, на 20-тиана метра вдясно има улица покрай реката, там наблизо.
След дълго умуване реших да правя плоча над втория етаж и тогава покрив, въпреки че си е чисто набутване според мен, спокойно можеше да е само пояс и метални греди, но покривът е на доста попове, които инженера ми обясни, че трудно ще укрепят на метални греи, затова - плоча.
Срокът - ами при първа възможност.... Сериозно - до есента би следвало да покрия, пък за завършване - дограми, мазилки, врати, вероятно напролет ще отпочнем, пък до където стигнем, имам предвид, че всичко иска средства, та като покрия ще мислим.
Зор нямам, мислих да ходя там през уикенда и лятото, но май като я направим няма да се върна в апартамента. Аз и сега пътувам 8 км до центъра...
ida
Re: Запитване!
23-08-2006 - 13:22:20
Е, "прословута" го казах в добрия смисъл. Гледам, че даваш добри съвети на хората, стремиш се да ги ориентираш, доколкото можеш и т.н.

Но направо ти се чудя на търпението, как не ти е писнало, бе човек, от началото на 2004-та и да не му се вижда края... Вярно, че май нямаш много проблеми и имаш късмет, но все пак наистина се учудвам, всъщност направо ти се възхищавам...

Сигурно гледаш разни чужди предавания за строежи, например по discovery travel, там как ги строят тези къщи без разни плочи, бетони, колони, греди и тем подобрни, само дървени конструкции, метални греди и т.н. и изчисленията на инженерите се връзват, а нашего брата инженера не може без тонове бетони... По повод покрива ти го казвам това, дето не можело еди какво си. Всичко може според мене, просто някои хора не ги могат някои работи, там е въпроса.

Един мой съученик, който стана стр.инженер, отдавна замина за Австрия и там живее, като се връща тука, все казва "тия хора тука освен тухли да редят друго не се научиха". Без коментар.

От къщата си колко ще пътуваш до центъра, ако се установиш там?

И още нещо - като си започвал, не ми се вярва да си нямал средствата необходими до завършване, а да си се нядявал с времето да ги печелиш. Поне така звучи последния ти постиг.
Re: Запитване!
23-08-2006 - 13:50:11
Е, не ми е писнало... Но аз и не си давах особено зор, което впрочем шашкаше наред оялите се чиновници, не бутах пачката щото ме чака срок...Когато стане, аз не бързам. И често ставаше дори неочаквано за мен бързо. Сагата ми с Нек продължи 8 месеца. В офиса им на Симеон съм ходил два пъти - веднъж за молба, веднъж за жалба и тази година, да си платя и получа договора. А беше безнадеждно, искаха много пари, щото нямало мощност, нямало трафопост и т.н. Само по пощата съм си комуникирал и накрая издирих шефа им по телв Чехия. Стана през декември, преди коледа, сутринта. След 2 часа ми се обадиха от Симеон да съм ходел да платя за мощност. Накарах ги да ми пратят сметките си по факса и им преведох парите.
Не знам, може би ако нямаше къде да живея и исках всичко за вчера, както повечето от нас, действително бих си скъсал нервите.
Колкото до средствата - едно планирах, друго излезе, поне дотук, както повечето неща в бг. Въпросът не е дали а как, в този смисъл смятам да покрия и да теглим чертата и да видим какво ще правим оттук нататък, като работи за вършене, варианти, стойност и да търсим финансиране, своеобразно семейно бюджетиране, с две думи.
Не, за съжаление не съм от хората, които печелят за една къща годишно....Нито за две години...Поне засега, де. И затова и не съм се надявал ...
ida
Re: Запитване!
23-08-2006 - 14:34:35
Много е вярно това, че едно планира човек, а друго излиза!
Re: Запитване!
23-08-2006 - 15:00:23
здравей Стефане ,


Като ти чета постинга все едно аз съм ги писал М.....у :g: защо трябва да е толкова трудно.Когато си взех разрешителните всеки ме питаше,а колко бутна .Бях решил стотинка да не дам освен за законите такси.В общината ме връщаха 5 пъти .Да не говорим за енергото макар ,че си имах ток и мощност.
Относно финансите, наистина едно смяташ ,а друго излиза.
Пожелавам ти успех и дано да намериш финанси .
ida
Re: Запитване!
23-08-2006 - 15:50:56
Е, той ако не намери, кой? Нали в банка работи, тя ще му ги отпусне, пък той ще й ги връща, докато е жив :-)). Майтапа настрана, и аз му пожелавам успех, дано има повече такива като него!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход