Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Груб строеж ......за начинаещи

Публикувано от deltatur 
Re: Груб строеж ......за начинаещи
02-02-2018 - 16:09:54
Обръщам се към бъдещите наши клиенти, които сами решават да възложат проектирането на сградите си на проектантски екипи от архитекти , конструктори и инженери. Хора, проверявайте до каква степен екипите ви защитават финансовия интерес , тъй като напоследък проектите които устойностявам са все по .........разгулни... меко казано от към страна на арматура и начин на проектиране на конструкцията. Разпитвайте и работете само с проверени и доказали себе си екипи.*bow*
Re: Груб строеж ......за начинаещи
11-02-2018 - 14:09:55
Каквото и където да строите арматурата не трябва да надвишава 45кг/м2 от РЗП
Re: Груб строеж ......за начинаещи
24-02-2018 - 16:12:49
Здравейте Колеги, захванали се с трудната задача да си построят къща, здравейте и уважаеми строители.
Първо ще дам малко информация за къщата, след това ще задам въпросите си, ако е удобно.
Та спряхме се на следното нещо:
- двуетажна къща с четирискатен покрив
- първи етаж повдигнат на 60 см от прилежащия терен, квадратурата му е 117.80 м2, като 22 м2 от тях е покрита веранда, няма мазе
-втори етаж 112.20 м2, като в тях се включват две тераси по 10.80 м2 и 2.05 м2
-следва плоча на втория етаж с квадратура 95.30 м2 и от нея тръгва директно без зидария покрива, стълбищтната клетка стига до тавана, заради което ме накараха да включа и него в РЗП, без да е предвиден за живеене, а само за склад
- РЗП по проект с включен таван е 325.30 м2
-покрива е четирискатен, леко разчупен с квадратура 180 м2, с наклон от 50 градуса
- по проект имам бетона 137 м3
- желязо 11953 кг
- зидария четворки - 65 м3
- зидария единички - 5.8 м3
- парцела и в Софийското село Казичане

Първият ми въпрос, тъй като чакам една скица и още не съм входирал проекта за одобрение, как ви се виждат
количествата бетон и желязо?
Вторият ми въпрос е бихте ли ми дали ориентировъчно цена на труд и материали за изпълнение на грубия строеж по посочените параметри?

Благодаря за отговорите и извинявайте, ако съм задал въпросите си неточно!

Поздрави!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2018-02-24 16:15 от Kikoman.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
24-02-2018 - 17:51:12
1. Нямат право таванското помещение да ти го вкарват в РЗП -то. Могат да влизат само помещения с височина над 1.40. Здраво са те прецакали веднъж плащаш проект с над 100 м/2 излишни и второ много ти се вдига и таксата за строително разрешение.
2 Бетона и зидариите са нормални а арматурата ти е повече с 4 тона а това е оскъпяване с 6000 лв.
3 Цената ти на грубия строеж ще е около 75000 лв.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
25-02-2018 - 20:28:37
Здравейте. И все пак ще се наложи да строя. В момента съм на етап проектиране. Оглеждам се вече за строителна бригада груб строеж за покрайнините на София. Теренът е с лек наклон. Ще има сутерен, 3 етажа, плосък покрив. РЗП-то ще е около 520 кв.м. Първоначално се ориентирах за 360 - 400, но хич не ми се иска да губя мазето. Към края на май възможно е да получа разрешение за строеж, ако не върнат или забавят проекта в общината. Може да започна и есента. Зависи. Предварително благодаря.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
26-02-2018 - 09:30:39
Quote
deltatur
1. Нямат право таванското помещение да ти го вкарват в РЗП -то. Могат да влизат само помещения с височина над 1.40. Здраво са те прецакали веднъж плащаш проект с над 100 м/2 излишни и второ много ти се вдига и таксата за строително разрешение.
2 Бетона и зидариите са нормални а арматурата ти е повече с 4 тона а това е оскъпяване с 6000 лв.
3 Цената ти на грубия строеж ще е около 75000 лв.

Благодаря за отговора!

Относно РЗП, увеличението дойде от общината. Забележките когато ми върнаха проекта бяха относно въпросната скица и това, че в РЗП не са включени верандата и подпокривното пространство, като за него ми беше написано, че трябва да се включи тъй като стълбищната клетка стига директно до подпокривното пространство/ иначе височината при билото е 268см/, ако била падащо стълбище нямало да ме накарат, та реално ще платя около 850лв повече заради това. Иначе архитекта ме е таксувал само за жилищното РЗП около 190 м2.

Относно цената и аз бакалски стигнах до около 80 хил, да попитам тъй като на първо четен имам разговори, труд около 25000лв за всичко при грубия строеж приемлив ли е, става въпрос за бригада?
Re: Груб строеж ......за начинаещи
26-02-2018 - 15:51:33
Не се увличайте по прекалено ниски цени, това несъмнено ще рефлектира на качеството. 25000 е съмнително ниска цена, нормалното е 32-35000лв за труд. А за другото се сърди на архитекта ти че те е натоварил с тези пари.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
26-02-2018 - 16:01:32
liubopitna направо ми е мъчно за теб с тази квадратура ако попаднеш на някой некадърен конструктор. Искаш ли да знаеш с колко ще те набута......?
Re: Груб строеж ......за начинаещи
27-02-2018 - 12:17:42
Quote
deltatur
Не се увличайте по прекалено ниски цени, това несъмнено ще рефлектира на качеството. 25000 е съмнително ниска цена, нормалното е 32-35000лв за труд. А за другото се сърди на архитекта ти че те е натоварил с тези пари.

Браво колега-ниската цена винаги води до лошо качество.
Но по-лошото е, че единици хора го осъзнават.

Не случайно я има поговорката "Разочарованието от лошото качество остава дълго след като е преминала радостта от ниската цена"

Това за "набутването" е редовна практика на конструкторите да се презастраховат, защото ако падне една сграда, първият, когото търсят, е конструктора, след това изпълнителя.
Re: Груб строеж ......за начинаещи
27-02-2018 - 16:47:47
Колега само че аз съм виждал и другото. Един 3 метров еркер на сграда с 32кг/м2 арматура си стои с години а на друга с 57кг/м2 арматура още при замазките взе да отдава, така че не е важно колко много ти е желязото а дали е сложено на правилното място.*drunk*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход