Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на изработка на локално парно

Публикувано от камелия 
Re: Цена на изработка на локално парно
26-04-2012 - 21:03:40
Коле колектора е с определени размери а за тръбите с медна вложка провери в гугъл или иди до голям магазин за отопление и попитай ще ти отговорят а за препинателни знаци сори времето ми е скъпо а работа имам доста
Re: Цена на изработка на локално парно
26-04-2012 - 23:15:15
avatar
Quote
pavlin09_bg
с тръби от алуминиева вложка 35 лева на то4ка радиатора е 1 то4ка боилер със серпентина 1 то4ка колектор 4 то4ки камина с водна риза 5 то4ки затворена система с мембранен съд обади се за подробности 0878768210

Павлине, работа всички имаме и времето ни е пари, но как да приема че си майстор в професията си, която си усвоил след навършване на пълнолетие, щом за 18 години не си се научил да пишеш правилно?
Попитах те какво е " точка".
И какво излиза от обясненията ти?
Радиаторът, който има вход и изход, е 1 точка.
Бойлерът със серпантина, който също има два извода, също е една точка.
А, камината, която също има два изхода, има 5 точки.
Казваш 35 лв. на точка- за какво, по- точно?
Не правиш проект, за материалите също нищо не казваш.
За какво ще вземеш тия 35 лв. за точка?
Да вържеш бялата тръба за фитинга?
Ами, да си чувал, че при гравитачните инсталации тръбите с AL вложка не стават, защото светлия им отвор е недостатъчен?
Че за тях ППР са по- добрия вариант?
Re: Цена на изработка на локално парно
27-04-2012 - 02:27:50
Това парно на къща или апартамент ще го правиш ?
Re: Цена на изработка на локално парно
27-04-2012 - 08:41:26
Най лесно е да се каже връзване на бялата тръба за фитинга а докато се стигне до това връзване само който го е правил си знае как става а колкото за радиатор бойлер и камина не искам да коментирам то с гледане и питане всеки става специалист
Re: Цена на изработка на локално парно
27-04-2012 - 10:52:23
avatar
Quote
Metal_work
Това парно на къща или апартамент ще го правиш ?

В къща, като по трасето на инсталацията са пробити почти всички стени.
Има печка, 4 радиатора, бойлер и разширителен съд.
Всички си смятат труда " на точка", която се оказва силно разтегливо понятие.
Разбирам, че нещата се конкретизират и доизпилват когато проекта е на масата, но не съм съгласна с липсата на твърди понятия.
Re: Цена на изработка на локално парно
27-04-2012 - 10:58:46
avatar
Quote
pavlin09_bg
Най лесно е да се каже връзване на бялата тръба за фитинга а докато се стигне до това връзване само който го е правил си знае как става а колкото за радиатор бойлер и камина не искам да коментирам то с гледане и питане всеки става специалист

Ами, разясни, нали това се опитвам да те накарам да направиш!
Ти ми тупваш цена 35 лв. " на точка", ама все едно ли ще е дали съм изкопала трасето, дали съм купила материалите?
Специалността ми е друга, затова си търся специалисти, които да го направят, но и без да ми обяснят " по принцип" как си определят точките, какво включват в тия пари на точка, няма как да се започне договаряне.
Re: Цена на изработка на локално парно
27-04-2012 - 15:13:50
Разбирам, че имаш проект явно направен от специалист, но нали за това са форумите, да се лее акъл.

- Помисли все пак да сложиш и една помпа
- Клапан при камината, всичко се случва, та да има от къде да избие водата, не се надявай само на разширителния съд
- Първия 1м, 1.5м или колкото са ти казали специалистите задължително с метални тръби. Това по принцип се знае, но те и много други неща се знаят, но не се правят . . .
- За мен лично се оказа, че от бойлер вързан към парното смисъл няма. На ток загрява много повече и по-бързо, а когато се забрави свързан към системата - изстива, защото парното не вдига чак такава температурата. Разбира се ако ти се занимава можеш да навържеш разни клапани с датчици и прочие фантасмагории, които автоматично да го изолират.
- Сигурно си прочела и за често срещания проблем, че тръбите с алуминиева вложка понякога прокапват.
Общо взето не си създавай главоболия и ти препоръчвам нещата да са направени максимално сигурно и опростено за да ти служи парното на теб, а не ти на него.

И най-важното, а може би и препатено - трябва да висиш на главата на майсторите. Най-малкото можеш да проверяваш с нивелир дали радиаторите имат наклон.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-04-27 15:14 от Metal_work.
Re: Цена на изработка на локално парно
27-04-2012 - 18:18:36
avatar
Quote
Metal_work
Разбирам, че имаш проект явно направен от специалист, но нали за това са форумите, да се лее акъл.

- Помисли все пак да сложиш и една помпа
- Клапан при камината, всичко се случва, та да има от къде да избие водата, не се надявай само на разширителния съд
- Първия 1м, 1.5м или колкото са ти казали специалистите задължително с метални тръби. Това по принцип се знае, но те и много други неща се знаят, но не се правят . . .
- За мен лично се оказа, че от бойлер вързан към парното смисъл няма. На ток загрява много повече и по-бързо, а когато се забрави свързан към системата - изстива, защото парното не вдига чак такава температурата. Разбира се ако ти се занимава можеш да навържеш разни клапани с датчици и прочие фантасмагории, които автоматично да го изолират.
- Сигурно си прочела и за често срещания проблем, че тръбите с алуминиева вложка понякога прокапват.
Общо взето не си създавай главоболия и ти препоръчвам нещата да са направени максимално сигурно и опростено за да ти служи парното на теб, а не ти на него.

И най-важното, а може би и препатено - трябва да висиш на главата на майсторите. Най-малкото можеш да проверяваш с нивелир дали радиаторите имат наклон.

Прав си, че форумите са за даване на акъл и взаимопомощ, но както виждаш, всички, които се обявяват за майстори, упорито не искат да обясняват, а ме препращат при колегите си или ми предлагат директно остойностяване.
Няма да сложа помпа, защото на село токът гасне по- често и не искам да завися от машинарии.
При топлия извод е предвиден термометър и клапан за 2 бара.
Първите 2 метра ще са с метални тръби, останалите с полипропиленови.
Бойлерът ще има " байпас", за да го изолира когато трябва.
Идеята ми е наистина парното да ми служи, затова избрах гравитачна система, пък и разположението на помещенията е такова, че се осигуряват хубави денивелации и без накланяне на радиаторите.
Както разбирам, си минал по този път- успя ли да разбереш какво включва сакралното понятие " точка" и от какво зависи силната й разтегливост- от 35 до 82лв./ това последното, без ДДС/?smoking smiley
Къде и с какво биха се опитали да ме врътнат майсторите, разчитайки на незнанието и неразбирането ми?
Re: Цена на изработка на локално парно
27-04-2012 - 19:07:03
Ами нямаше майстори, всичко е направи си сам. С питане и до Цариград. . .

Явно добре си се информирала предварително, т.е. от към представа как искаш да ти изглежда системата нямаш проблем.

Иначе, ако не искаш да публикуваш конкретно проекта си, може да направиш една опростена схема с брой отоплителни тела, връзки, разстояния, за да може желаещите майсторите да ти дадат максимално точни оферти. Явно има някаква доста сложна точкова система, при която радиатора носи 1 точка, а камината напр. 5 точки. Да не рекламирам други форуми, но в някой за строителство и ремонт гледам, че влизат и майстори, т.е. може да ти изготвят и разбият цена.

Не се занимавам със строително работи, но ми е под ръка един справочник за цените в строителството за 2011 ( бр.3 )
По него:


Полагане на пластмасови тръби за отопление в сгради ф26( вкл. укрепители) - на метър - 4.65 (обща цена ) от които - 1.80 (труд) - 1.26 (материали) - 1.57 (допълнителни разходи )
Монтаж на алум. радиатори до 10 прешлена - на брой - 29.13 (обща цена ) от които - 10.55 (труд) - 9.25 (материали ) - 9.21 допълнителни разходи
Монтаж на алум. радиатори до 20 прешлена - на брой - 33.73 обща цена - 12.67 труд - 9.88 материали - 11.06 допълнителни разходи
Монтаж на радиатор за баня - алум. на стена - на брой - 15.54 общо - 4.32 труд - 7.24 материали - 3.81 допълнителни разходи
Монтаж на кранове по тръбната мрежа - на брой - 1.64 общо - 0.87 труд - 0.76 допълнителни разходи
Обезвъздушителен апарат - на брой - 2.91 общо - 0.87 труд - 1.28 материали - 0.76 допълнителни разходи
Монтаж на радиаторен вентил - на брой - 6.00 общо - 1.01 труд - 4.11 материали - 0.88 допълнителни разходи
Монтаж на радиаторен холендър - на брой - 4.44 общо - 1.01 труд - 2.55 материали - 0.88 допълнителни разходи

Цени без ДДС и без печалба на строителя
Re: Цена на изработка на локално парно
27-04-2012 - 20:35:54
Лельо, Лазар ти обясни! Ходи с проекта в някоя/няколко фирми. Тук, не че не искаме да ти помогнем, просто не можем! Питай по техническата част - така ще ти помогнем, че чак в лют спор ще влезнем...*angel*
Оферирането на точка е някакво недоразумение за мен. Виждаш сама за какво иде реч. Точка е... точка. Ама какво е точка, има ли почва у нас, а пък колко струва...?!
Друго- за тия 4 бр радиатори се излагаш. С колко мислиш че могат да те изклатят за тия 4 радиатора. Ама ти ако ги емнеш по тоя начин ша та чукнат... Предполагам, ако инсталацията беше голяма и сложна какво чудо щеше да се случиeye popping smiley
И да не повториш грешките на колеги от форума (последно Калин72 изпищя). Гледате,гледате, смятате,смятате и накрая нито сте пресметнали, нито сте видяли! Няма себеуважаващ се майстор (в който и да е бранш) дето ще търпи такива 'убави чорбаджии. На такива убавци все им се падат най-гъвкавите и ловки измамници! С прости думи БАЛАНС, природата го е създала...
Аз лично на подобни работодатели не работя. Принцип . Сама виждаш, че даже не те вземаме и на сериозно из форума.
Айде успех!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход