Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Предстоящ ремонт на покрив

Публикувано от cubcubcub 
Предстоящ ремонт на покрив
16-02-2012 - 13:04:58
Искам да ремонтирам покрив. Причината е, че когато е правен (2002 г) не сложих подкередидна (мембрана) мушама и има много врабчета. Улуците се заупшват от гнездата им. Покривът няма течове, но замазката на капаците е вече измита от дъжда и предполагам, че при силен вятър може да ги бутне. Дървена конструкция , кръстосан тип "пирамида". Къщата е на два етажа. Височината на билото 9.50 м , височина от която започва стрехата 6.50 м. Площ с включени 0.8 м стреха 140 кв.м и 27 градуса наклон или обща площ на покрива 160 кв.м. Моля, да ме поъсветвате за:
1. Може ли при ремонт на съществуващ покрив да постави мрежа за вентилиране или предпазна решетка за птици и ще има ефект срещу птиците?
2. Каква подкеремидна мембрана да сложа, след като таванското помещение не го ползвам, т.е.не трябват паро, термо и т.н. качества, а просто миимално да предпазва от прах?
3. Дали да сменя всичките улуци или могат да се ремонтират , защото от 3-4 места където са снаждани започнаха да течат?
4. Каква е "нормалната" цена за ремонт в момента и кой месец е подходящ за извършването?
5. Вероятно ще ползвам услугите на фирма, но каква е гаранцията, че тази фирма няма да наема "бригада". Но ме блазни в офертите на фирмите "събиране на калта и изхвърляне на строителни отпадъци от покрива в контейнер,чували осигурен от изпълнителя". Надявам се, че фирмите имат технология, която поне част от материалите да не минават през вътрешната част на къщата , а да се качват директно на покрива.
7. За колко време с извършва подобен ремонт?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-02-16 13:07 от cubcubcub.
Re: Предстоящ ремонт на покрив
16-02-2012 - 20:18:53
avatar
1, Може, не знам има ли смисъл.
2, Слагай паропропусклива мембрана. Ако търсиш цена, сложи си най-леката.
3, По-добре ги смени с нови, иначе цената на ремонта ще е същата като на новите.
4. Уточни какво точно ще се прави.
5, Само по този ред ",,,,събиране на калта и изхвърляне на строителни отпадъци от покрива в контейнер,чували осигурен от изпълнителя" мога да ти кажа кой ще ти прави покрива. Всичките фирми им завършват на "-строй" или "-stroy". Например, "жоро-строй", "янис-строй" и т.н..
Точка 6 липсва.
7, Виж точка 4.

[www.roofbg.com]
Re: Предстоящ ремонт на покрив
17-02-2012 - 09:00:45
avatar
Мисля си......*book*

Чест и почитание
Re: Предстоящ ремонт на покрив
17-02-2012 - 10:59:02
Quote
tetomaster
4. Уточни какво точно ще се прави.

Разкриване покрив , почистване от кал, демонтаж на старите летви за да може да се някакво фолио върху дъските , подмяна на дъски ако е необходимо(не виждам изгнили, но..), полагане на подкеремидична мушама , фолио - нещо което да предпазва от прах на тавана, коваване на скара, поставяне на мрежа или предпазна решетка - някакво решение птиците да не правят гнезда под керемидите, нареждане на керемиди и капаците събиране на калта и изхвърляне на строителни отпадъци .
Може и смяна на хоризонталните улуци с пластмасови , ако това реши проблема с врабчетата.
Re: Предстоящ ремонт на покрив
17-02-2012 - 13:06:59
avatar
Има спец детайл срещу птици - изглежда като гребен - не е там проблема......
Въпросът е дали ще се прави изцяло ремонт на покрива или не?

Чест и почитание
Re: Предстоящ ремонт на покрив
17-02-2012 - 14:00:06
Quote
gogol
Има спец детайл срещу птици - изглежда като гребен - не е там проблема......
Въпросът е дали ще се прави изцяло ремонт на покрива или не?

Ако под цялостен ремонт се разбира , че върху съществуващата дъсчена обшивка ще се сложи скара и мушама - да. Аз като неспециалист си го представям така:
Сваляне на керемедите, почистване от кал дъсчената обшивка. Мислех директно върху нея да се сложи мушамата, но след като прочетох , че по този начин ще се скъса на 2-3-та година се отказах и мисля върху съществуващите дъски да се накове нова скара (или върху дървена обшивка не може да се кове скара , а само летви , както е в момента.?)
Re: Предстоящ ремонт на покрив
18-02-2012 - 22:27:56
avatar
По-добре свали всичките керемиди, махни летвите, провери гредите в какво състояние са. Покрива със сигурност е крив. Варианта е следния: странично на реброто, с винтове за дърво, сложи две дъски дебели от 3см нагоре.Все едно дублираш реброто.Използвай канап с който ще изправиш повърхноста. Накови плътна дъсчена обшивка с дъски дебели 2,5см (по-евтино и правилно отколкото с OSB-плоскости.). Сложи си паропропусклива мембрана (дифузионо фолио).Накови си двойна скара с летви 3x4см и си нареди керемидите отново. Обшивките на комина направи ги от поцинкована ламарина. Смени си и улуците. Сложи си безшевни поцинковани улуци. Ако имаш средства може да си наковеш стрехата с нова ламперия или дюшаме. В общи линии това е което трябва да се направи.Всичко друго е безсмислено.Горе-долу става дума за 1500-1700 лв (материали).

[www.roofbg.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-19 00:25 от tetomaster.
Re: Предстоящ ремонт на покрив
19-02-2012 - 09:51:34
Изключително трудно ще му е да намери майстор на покриви,използващ винтове за каквото и да е...Минавал съм го тоя път вече...Трудна работа.
Цената на винтовете е 50 към 1 спрямо цената на пироните.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-19 09:54 от salvador.
Re: Предстоящ ремонт на покрив
19-02-2012 - 23:10:01
Здравей!

Аз мога да ти дам оферта за този ремонт на покрив - Пренареждане на керамиди с нови мушама и летви.

Видове работи:
Демонтаж керамиди,
демонтаж стари летви,почистване на кал и извозване
подмяна на дъски до 10кв.за моя смета

полагане на подкерамидна мушама или пародифузионна(дишаща) мембрана ???

направа на дървена скара от летви - хоризонтална и вертикална

нареждане на керамиди

подмазване на капази с вароциментов разтвор

Цена за 1кв.м - 13лв


Препоръчвам подмяната на олуците да е с американски безшевни.Колата идва на място теглитиги по размер и аз ги монтирам за 1 ден. Срещу 20лв/лин.м
За тези ремонти давам гаранция 10години както за покрива (но с мембраната),така и за улуците
Мога да ви пратя и препоръки където съм работил това лято ,пишете ми на мейла:miro_spasov@abv.bg

WWW.REMONTNAPOKRIVI.ORG
ART ROOF LTD.
МИРОСЛАВ СПАСОВ
Re: Предстоящ ремонт на покрив
19-02-2012 - 23:22:55
avatar
Започна се!
Първия дойде, чакаме следващите.
Съвет към първия: "Оправи си ценоразписа". Много дейности - смешна цена, буди подозрения.

[www.roofbg.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход