Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оферта за строителство на две къщи във Варна.

Публикувано от marinchi 
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
15-02-2012 - 21:10:45
Quote
marinchi
Quote
фло
Практиката показва,че на плосък покрив или тераса ,отгоре топлоизолацията и хидроизолацията се компрометират рано или късно.Обикновенно рано. Затова след дълги размисли моя плосък покрив го направих от ламаринобетон,под него дървения кофраж си остава и под кофража 10-20 см. предвиждам вата. Бетона отгоре ,за да не се руши от въглеродния диоксидот въздуха и водата ще го боядисам с фасадна акрилна боя и това е. Може и някаква настилка за финиш ,по-натам ако стигна до идеята за зелен покрив и използване като тераса.Покривите на моловете се правят от ламаринобетон.

Интересно е това с ламарино-бетона. Но до колкото ми стана ясно последно остава бетона. Ламарината и топло изолацията са под него. И тоя бетон смяташ да защитиш от дъжд и сняг само с фасадна акрилна боя и евентуално финишна настилка? Извинявай ако не съм разбрал, ама ми се струва, че има много голяма възможност последната плоча да си е често влажна.

Няма такава възможност за бетона ,но дори да се появи ламарината е най-добрата хидроизолация и под нея не може да има влага. Пробвал съм го това и мога да ти го покажа на практика ,защото е на Траката !Освен това квадратния метър ми легна на 20 лева всичко,а при измислените и претенциозно наречени "системи"само цената им е толкова,без бетона и финишното покритие.
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
16-02-2012 - 08:08:27
А за хидро -изолация на основите дали ще свърши работа? Ти с какво свързваш отделните ламарини и как избягваш наличието на фуги м/у тях?
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
16-02-2012 - 08:54:23
avatar
Ако се замислите реално,ламарина с дебелина 0,5 мм изложена постоянно на влага колко време ще издържи?????
Системи има и под 5лв за м2,но не искате цени от правилните хора мисля.....
Като заложите метал в основите как,при проблем ще отстраните теч?
Ще ми е приятно да ви дам оферта за отстраняване на подобна глупост.....*drunk*

Чест и почитание
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
16-02-2012 - 09:18:54
:} Ами аз да си питам, де да знам. Като не съм компетентен-питам, а пък тук има достатъчно компетентни хора, които да кажат дали нещото може да стане smiling smiley
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
16-02-2012 - 09:32:37
Quote
marinchi
А за хидро -изолация на основите дали ще свърши работа? Ти с какво свързваш отделните ламарини и как избягваш наличието на фуги м/у тях?


Има една наредба за материалите използвани за хидроизолации и ламарината е вписана в този документ. Трябва да се каже,че много от материалите на пазара за хидроизолации ,наречени претенциозно "системи" пък ги няма в наредбата и продажбата им се основава само на обилна и често куха откъм съдържание реклама. Ламарина във Варна продава фирма Диана в западна промишлена зона. Представлява дълги плосткости с ребра до 7 метра, като полагането и става със застъпване по ребрата.Аз съм ползвал ламарина с по 3 ребра на лист и няма фуги при нареждането и. Поръчах си ги по дължина 6,30 и покрих плоския покрив 12,5 м.широк с 2 листа последователни по дължина с връзка в средата на покрива.Върху ламарината армировъчна мрежа и през 2 м. усилена като греда,после залях с дебелина средно 7 см.в средата 8 см за наклон към краищата и това е. Не съм ползвал ламарина за оставащ кофраж в основите,но няма причина да не става.
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
16-02-2012 - 12:40:55
avatar
За основи бих заложил на кован бентонит,а не на ламарина,но това си е мое мнение.
Фло ,как изолира снадките при ламарината,че се опитвам да си го представя като детайл.Наскоро правих подобно нещо,но на бизнес сграда,и изпитах особени трудности при изолирането точно там.Да не говорим,че изолацията беше много пластова ПВЦ и ,ако трябва да се върна назад ,ще бъда честен и ще кажа,че си беше чиста проба комунизъм откъм цени.....

Чест и почитание
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
16-02-2012 - 13:46:22
Колко ще издържи заровена в земята 0,5 мм поцинкована ламарина...по-скоро зависи от почвата.Може и доста да издържи.Миналата година чистих на вилата разни боклуци...намерих един лист гофрирана ламарина...за 20+ години стоене на едно място долният и край се беше самозаровил на около педя в земята.Състояние-перфектно,използвах го за покрива на бараката.Но допускам,че и едновремешното поцинковане доста се различава от днешното...
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
16-02-2012 - 14:52:26
Ето таблица за издръжливостта на поцинкованите детайли:[zinkovipokritia.com]
Вижда се,че зависи от средата и дебелината на покритието.Мисля че бетона има алкален характер,т.е не окислява ламарината.
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
16-02-2012 - 20:08:23
Масовата ламарина на пазара е с поцинковане 200 грама.Това е по документи,реалната стойност вероятно е надолу.Според таблицата-за нищо не става.
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
16-02-2012 - 20:36:16
Quote
gogol

Фло ,как изолира снадките при ламарината,че се опитвам да си го представя като детайл.Наскоро правих подобно нещо,но на бизнес сграда,и изпитах особени трудности при изолирането точно там.Да не говорим,че изолацията беше много пластова ПВЦ и ,ако трябва да се върна назад ,ще бъда честен и ще кажа,че си беше чиста проба комунизъм откъм цени.....
Листите се застъпват при мен 10 сантиметра да постигна дължина на листа от 12,50 метра ,и преди да се заформи застъпка края на листа го минавам с тънка пътечка полиуретанова паста от саламите.Това по дължина на листите,по ширина се застъпват ребро в ребро.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход