Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оферта за строителство на две къщи във Варна.

Публикувано от marinchi 
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
11-02-2012 - 17:39:29
avatar
Желателно е да се предвиди 6-10% оскъпяване на материалите - с толкова ще се вдигнат от март....
....и умната с офертите колеги.....

Чест и почитание
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
11-02-2012 - 19:54:39
avatar
Quote
gogol
Желателно е да се предвиди 6-10% оскъпяване на материалите - с толкова ще се вдигнат от март....
....и умната с офертите колеги.....


Да...само като си представя колко оферти ще ме търсят да преправям.


Като кажат: -" Направете ми оферта сега, а ще строя 2045 г. евентуално ако съм на кеф". И аз им отговарям, че тогава цените може да са други, те си натояват за СЕГА. smiling smiley И после да се актуализират цените. А те по-ниски няма на къде , само може нагоре...

Прави ти се оферта и почваш да строиш. А не си я пазиш под възглавницата, за да я научиш наизуст и свикнеш психически с нея.

От доста време само като прочета запитване или видя човека и разбирам дали е сериозен или е някой Никой. Повечето са такива дето се опитват да нахитряват леко, но всьщност само олекват. И понякога се чудя как големи хора , решили да правят нещо сериозно се излагат като някакви путуранчовци. ИЛИ ...ИЛИ.
Много често фраза по която имам посещения в сайта ми е: " мога ли да построя къща от 150/170/200 кв.м. за 50 000 лв." . От тая фраза ми е писнало. Но мечтите са безплатни. Все едно да търся в Гугъл : "мога ли да си купя нова кола 3- 4 000 кубика за 10 000 лв."
Защо никой не попита за къща под 100 кв.м. Тогава нямаша де се смея толкова много.smiling smiley

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Строеж на къщи, Бетон, Арматурa, Изкопи , Плочи, Изолация, Хидроизолации, Кофраж, Колони, Основи, Подпорни стени, Теракот, Ремонт на бани, Фаянс, Изграждане на басейни, Покриви, Къщи и жилищни сгради, Ремонт покриви, ВиК, Груб строеж, Гипсокартон, Зидарии, Мазилки, Вътрешни ремонти , Поставяне на капандури, Реконструкции, Ламинат, Интериорни врати, Топлоизолационни системи, Сухо строителство, Ел. инстлации, Топлоизолация, Дограма, Латекс и др.
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
11-02-2012 - 22:36:52
Даже малко повече завишете моментните цени. Всичко по прогноза се вдига след март......................
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
12-02-2012 - 08:46:13
Офертите са ясни,в раздел обяви ги има от 30 до 70Е/м2,някои 90.
Освен предвиденото завишение на цените на материалите,за същите ще се ползва и отстъпка.
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
12-02-2012 - 16:44:14
Quote
TZARS
Като любител, да попитам: на фундаментна плоча ли е проекта?
Аз до този извод стигам от количествената сметка.

Според мен този тип сгради, като РЗП и тип (плосък покрив) ще се наложат като новия модел на жилища.
Проектчето е готино, дано и кинтите са в наличност, да си видите къщите готови.
А ако са и на топ място - супер, защото локацията е най-важна.

Да на фундаментни плочи са и двете къщи. Относно плоския покрив нямах изградено мнение, но в последствие, когато проектирахме му станах привърженик. Стига да е изпълнен качествено smiling smiley А кинтите ги нямаме всичките, но и бачкаме здраво за да ги съберем smiling smiley Затова и се интересуваме предварително колко приблизително ще ни струва строежа. Не да почнем и точно преди покрива да трябва да го зазимяваме.
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
12-02-2012 - 17:27:34
В началото, на темата писах, че разрешителните ни за строеж ще са готови март месец - живот и здраве. Което автоматично значи, че нямаме намерение да строим след 30 години (ако сме на кеф). Така, че в най-лошия случай трябва до три години след издаване на разрешителното да сме почнали. Туй е от ЗУТ smiling smiley Всеки запознат с общинските цените на разрешителното за строеж на кв. м му е ясно колко хиляди сме дали за тези приблизително 600 кв. Да не споменавам и цената за проектиране на кв.м, която ама въобще не е малка.
Решили сме да се информираме с приблизителна точност колко ще ни струват етапите на строителство, за да знаем с финансите, с които разполагаме до къде ще стигнем. Пък, когато преценим, че сме готови, тогава ще започнем да строим. Така, че който реши да даде оферта или мнение да заповяда. Живеем в свободна страна с достатъчно голям избор.

П.С. Благодаря на всички, които се отнасят сериозно към темата.
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
12-02-2012 - 19:45:12
avatar
Quote
marinchi
Пък, когато преценим, че сме готови, тогава ще започнем да строим.

Според мен, имате ли 50-тина % от парите за грубия строеж - АТАКА.
Днес нафтата е 2.70лв, другата пролет може да е 3.20лв.
Горивото, тока и газта оказват влияние на цената на бетона и желязото.
Какво ви пречи да спрете на половин груб строеж, грозничко е, но ....... криза.
Те парите да не валят от небето.
Най-гадното е че много бетон и желязо се погребват в земята.
Хвърлях кинти, и не се виждат къде са отишли.
Нагоре е лесно - хем по-тънко, хем всяко левче се "вижда".



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-02-12 19:46 от TZARS.
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
12-02-2012 - 20:44:25
avatar
marinchi, нямах вас предвид срока за започване. Както виждате говоря общо, а не конкретно за този пост. Плюс това видях, че споменавате нещо март месец. Но ако се съобразите с общо казаните неща може да ви е само от полза.

В много случаи се случва ето това: Правят си проект хората - 200-300-400 кв.м. , така развихрят си въображенито заедно с архитекта, сложат стая, добавят етажче, кажат им, че се плаща само 50 лв. в общината за височина до 13 метра примерно и те искат високо подпокривно пространство за живеене.
И след това виждат, че парите не стигат и за половината. И айде пак проектче, ама този път свито, семпло или дори и готово проектче от конвейр сайт.
Та мисълта ми е , че първо / според мен / човек трябва да се ориентира в цените на къщите/ десетки хора са споделили цени и етапи от строежа по форумите и нета/, а след това да тръгне да проектира и т.н.

Хвърли човек 5000 - 10 000 лв. за проекти и после да си ги слага в рамка на станата, за да минат за изкуство. smiling smiley

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Строеж на къщи, Бетон, Арматурa, Изкопи , Плочи, Изолация, Хидроизолации, Кофраж, Колони, Основи, Подпорни стени, Теракот, Ремонт на бани, Фаянс, Изграждане на басейни, Покриви, Къщи и жилищни сгради, Ремонт покриви, ВиК, Груб строеж, Гипсокартон, Зидарии, Мазилки, Вътрешни ремонти , Поставяне на капандури, Реконструкции, Ламинат, Интериорни врати, Топлоизолационни системи, Сухо строителство, Ел. инстлации, Топлоизолация, Дограма, Латекс и др.
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
13-02-2012 - 08:56:55
Quote
TZARS
Quote
marinchi
Пък, когато преценим, че сме готови, тогава ще започнем да строим.

Според мен, имате ли 50-тина % от парите за грубия строеж - АТАКА.
Днес нафтата е 2.70лв, другата пролет може да е 3.20лв.
Горивото, тока и газта оказват влияние на цената на бетона и желязото.
Какво ви пречи да спрете на половин груб строеж, грозничко е, но ....... криза.
Те парите да не валят от небето.
Най-гадното е че много бетон и желязо се погребват в земята.
Хвърлях кинти, и не се виждат къде са отишли.
Нагоре е лесно - хем по-тънко, хем всяко левче се "вижда".

Има някаква логика в съжденията ти, но лично моето мнение е, че като се почне поне трябва да се изкара до покрив. Пък после може и другото. Иначе съм съгласен, че в земята ще излеем и хвърлим един куп бетон и желязо, които няма да се видят а ще отидат хиляди левове smiling smiley
До колкото за нафтата се надявам да не си прав, че то мамата си е ...
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
13-02-2012 - 09:09:53
Quote
personall
marinchi, нямах вас предвид срока за започване. Както виждате говоря общо, а не конкретно за този пост. Плюс това видях, че споменавате нещо март месец. Но ако се съобразите с общо казаните неща може да ви е само от полза.

В много случаи се случва ето това: Правят си проект хората - 200-300-400 кв.м. , така развихрят си въображенито заедно с архитекта, сложат стая, добавят етажче, кажат им, че се плаща само 50 лв. в общината за височина до 13 метра примерно и те искат високо подпокривно пространство за живеене.
И след това виждат, че парите не стигат и за половината. И айде пак проектче, ама този път свито, семпло или дори и готово проектче от конвейр сайт.
Та мисълта ми е , че първо / според мен / човек трябва да се ориентира в цените на къщите/ десетки хора са споделили цени и етапи от строежа по форумите и нета/, а след това да тръгне да проектира и т.н.

Хвърли човек 5000 - 10 000 лв. за проекти и после да си ги слага в рамка на станата, за да минат за изкуство. smiling smiley

Няма спор в това, което казвате. Явно е, че отдавна строите и сте компетентен в областта. Но в Интернет има прекалено много и противоречиви оферти, с приблизителна разлика от по 100-200 лв за кв. м. То е ясно, че всеки проект е строго индивидуален, много зависи и от материалите, които ще се използват и т.н. Ама все пак нали сме сложили количествените сметки, и квадратурите на нашите къщи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход