Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оферта за строителство на две къщи във Варна.

Публикувано от marinchi 
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
14-02-2012 - 13:38:41
Опа! Още нещо, с което мога да бъда полезен. smiling smiley
Искаш ли нивото на стаите да е равно с това на терасите/покрива? Или поне да не е много по-ниско. smiling smiley
Аз исках и проектанта/архитекта не го бяха предвидили. Наложи се маааалка корекция в плановете по време на строежа. И сега терасата/покрив на кухнята (към 20 м2) е с 10 см по ниска от плочата, за да поеме 5 см топлоизолация, хидроизолация, наклон и настилка. За това вероятно трябва да благодаря на строителя, но нека да се види крайния резултат.
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
14-02-2012 - 16:38:32
Само 5 см изолация при положение че се явява таван на стая? Освен това хидроизолация добре, ама дано има и покривче отгоре.
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
14-02-2012 - 19:08:32
avatar
Ех как го пишете само....
....само 5 см изолация ...?!А колко ще е нужна според вас?50 см,100см,колко?
Бъдете коректни и ако имате претенции,кажете поне защо?
А и всички запознати ,знаят какво ще струва даден детайл ако се усложни на махх - ще правим нещо което никой не може да си позволи....
Е,ама 2007- година няма да дойде никога отново,пари няма - кой ще си купува ултра скъп имот....?
Не бъркайте евтиното с некачествено моля....

Чест и почитание
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
15-02-2012 - 08:33:40
Quote
Купувач
Опа! Още нещо, с което мога да бъда полезен. smiling smiley
Искаш ли нивото на стаите да е равно с това на терасите/покрива? Или поне да не е много по-ниско. smiling smiley
Аз исках и проектанта/архитекта не го бяха предвидили. Наложи се маааалка корекция в плановете по време на строежа. И сега терасата/покрив на кухнята (към 20 м2) е с 10 см по ниска от плочата, за да поеме 5 см топлоизолация, хидроизолация, наклон и настилка. За това вероятно трябва да благодаря на строителя, но нека да се види крайния резултат.

Благодаря за съвета Купувач smiling smiley Честно казано това не сме го умували. Така, че се съмнявам да е заложено в проекта... Ама знам ли може и да са го предвидили. Хубавото, е че сме се разбрали по време на строежа ако има нещо да го променяме. Архитекта каза, че се прави екзекутив и т.н.
Благодаря за съвета, ще се радвам ако споделиш и други smiling smiley
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
15-02-2012 - 08:34:35
Quote
gogol
Ех как го пишете само....
....само 5 см изолация ...?!А колко ще е нужна според вас?50 см,100см,колко?
Бъдете коректни и ако имате претенции,кажете поне защо?
А и всички запознати ,знаят какво ще струва даден детайл ако се усложни на махх - ще правим нещо което никой не може да си позволи....
Е,ама 2007- година няма да дойде никога отново,пари няма - кой ще си купува ултра скъп имот....?
Не бъркайте евтиното с некачествено моля....

Знам ли, ако за външна изолация на фасадите се препоръчва предимно 10 см XPS, логично е на плосък покрив да не се слага по-малко от 10 см. Поне така аз ги виждам нещата, без да съм компетентен в областта. Ясно е, че само хора сложили 5 и 10 см XPS могат да кажат, дали може да се остане на 5 см или задължително трябва да са 10 smiling smiley
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
15-02-2012 - 09:49:32
avatar
Моето инфо по въпроса за пакет на плосък покрив е за дебелина 40см.
Как вътрешно ще се разбие по елементи - архитекта решава.
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
15-02-2012 - 18:01:56
avatar
А при най ниска цена на ХПС 130 лв. без ДДС,каква ще е цената и кой ще се навие на детайла?
Бас държа,че ако не сте изолирали основите така както ще изолирате фасадата - резултата ще е нулев.....А аз досега не съм срещал българин закопаващ куп пари в земята,без да се е опитал да спести от всичко на МАХХ.....
Толоизолация/или това дето се прави масово у нас/ е да се оправи фасадата от кадърните строители - не очаквайте да избиете пари от сметките си за ток....

Чест и почитание
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
15-02-2012 - 18:09:28
Според сегашните норми на проектиране коефициента на топлопреминаване трябва да е 0.35 за стени и 0.25 Wm2K за покриви. Как ще постигнеш 0.25 с 5 см фибран?? Ако се сложат 15 см вместо 5, горе долу ще покриеш нормата, макар че аз бих сложил 20 см поне. От 5 на 15 см ти се оскъпява с най-много 10 лв на квадратен метър от самия материал? Това каква икономия е - спестиш 10 лв и после даваш много пари за отопление? А какъв разход е това на цената на читава хидроизолация на плосък покрив - тераса че да не ти протече в хола? Аз не случайно питах има ли покривче над терасата.
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
15-02-2012 - 19:29:16
Практиката показва,че на плосък покрив или тераса ,отгоре топлоизолацията и хидроизолацията се компрометират рано или късно.Обикновенно рано. Затова след дълги размисли моя плосък покрив го направих от ламаринобетон,под него дървения кофраж си остава и под кофража 10-20 см. предвиждам вата. Бетона отгоре ,за да не се руши от въглеродния диоксидот въздуха и водата ще го боядисам с фасадна акрилна боя и това е. Може и някаква настилка за финиш ,по-натам ако стигна до идеята за зелен покрив и използване като тераса.Покривите на моловете се правят от ламаринобетон.
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
15-02-2012 - 20:08:13
Quote
фло
Практиката показва,че на плосък покрив или тераса ,отгоре топлоизолацията и хидроизолацията се компрометират рано или късно.Обикновенно рано. Затова след дълги размисли моя плосък покрив го направих от ламаринобетон,под него дървения кофраж си остава и под кофража 10-20 см. предвиждам вата. Бетона отгоре ,за да не се руши от въглеродния диоксидот въздуха и водата ще го боядисам с фасадна акрилна боя и това е. Може и някаква настилка за финиш ,по-натам ако стигна до идеята за зелен покрив и използване като тераса.Покривите на моловете се правят от ламаринобетон.

Интересно е това с ламарино-бетона. Но до колкото ми стана ясно последно остава бетона. Ламарината и топло изолацията са под него. И тоя бетон смяташ да защитиш от дъжд и сняг само с фасадна акрилна боя и евентуално финишна настилка? Извинявай ако не съм разбрал, ама ми се струва, че има много голяма възможност последната плоча да си е често влажна.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход