Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оферта за строителство на две къщи във Варна.

Публикувано от marinchi 
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
13-02-2012 - 11:12:31
marinchi много е относително, но си пригответе едни 400 евро за квадрат в завършен вид.Може сега да не ви се вярва но като стигнете до края ще говорим пак. Ако искате да стане качествено с добри материали. Друг съвет внимавайте много много много с плоския покрив! Направо като стигнете до там извикайте Gogol. Много е точен и ще ви свърши работа .
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
13-02-2012 - 14:21:18
Успех! Аз съм мааалко по напред.
Единственото, което мога да Ви посъветвам да не разчитате на комбинацията март и община Варна или кметство. Просто си следете как се движат нещата и си настоявайте за сроковете и правата. Дори и при добронамереност в споменатите бюрократични институции могат да Ви удължат срока доста. От глупост и некомпетентност.
По закон с доклад трябваше да ми одобрят проекта за 14 дена и да ми дадат веднага разрешително. По думите на лелята зад едно бюро, те не работели по закон, а според общинските наредби :] Даже имах една тема дали да ги съдя... размина им се, но на архитекта му се наложи два пъти да ходи на работа в отпуската си заради мен.
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
13-02-2012 - 15:09:42
avatar
Поздравления за проектите- изглеждат читави.
Най-после и в този форум.Фен съм на плоските използваеми покриви - ако имаш разрез на детайла на покрива,.би ли го постнал тук да го дискутираме?

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
13-02-2012 - 16:02:11
Quote
Купувач
Успех! Аз съм мааалко по напред.
Единственото, което мога да Ви посъветвам да не разчитате на комбинацията март и община Варна или кметство. Просто си следете как се движат нещата и си настоявайте за сроковете и правата. Дори и при добронамереност в споменатите бюрократични институции могат да Ви удължат срока доста. От глупост и некомпетентност.
По закон с доклад трябваше да ми одобрят проекта за 14 дена и да ми дадат веднага разрешително. По думите на лелята зад едно бюро, те не работели по закон, а според общинските наредби :] Даже имах една тема дали да ги съдя... размина им се, но на архитекта му се наложи два пъти да ходи на работа в отпуската си заради мен.

Ха-ха-ха с лелки е пълно в общината. Аз затова и казах "ЖИВОТ И ЗДРАВЕ" през март :] Иначе още в самото начало при закупуването на парцела и в последствие при делбата се сблъскахме с бюрократичния апарат, който е и доста некомпетентен. Докато не направиш някой друг панаир на гишето няма кой да ти даде адекватна информация. Иначе те гледат лошо и не могат да проумеят защо им задаваш въпроси. Сякаш си лягаш и ставаш със ЗУТ. *book*
П.С. Чел съм из форума за вашите мъки smiling smiley Желая ви успех за в бъдеще
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
13-02-2012 - 16:30:12
Quote
markk
Поздравления за проектите- изглеждат читави.
Най-после и в този форум.Фен съм на плоските използваеми покриви - ако имаш разрез на детайла на покрива,.би ли го постнал тук да го дискутираме?

Благодаря Markk, доста време ни отне, докато с помощта на двамата ни архитекти стигнем до това, което виждате на снимките. Разрез на детайла на покрива не мога да постна сега, понеже проектите са в надзора за съответствие и след това влизат в общината. Ще го постна след като ги взема с разрешителните. Сега ще постна третия етаж и разрез на северната фасада.



Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
13-02-2012 - 18:33:03
avatar
По разреза на фасадите не може да се види детайла.
Имах предвид това,че повечето проектанти не обръщат необходимото внимание на водоотвеждането,топло и хидроизолацията( и не само) и в резултат на това са и последващите ядове на ползвателите. Далеч съм от мисълта,че и при вас е така,но едно предварително обсъждане с по-широка аудитория никога не е излишна.
Ако поради някаква причина има пропуски в детайла,голяма е вероятността строителя,ако няма опит с точно тази материя,да повтори пропуска.
Случвало ми се е да правя няколко плоски покрива( включително и озеленен такъв- с дренажи,хумус и т.н.) и всеки път допълнително детайлно сме обсъждали и преправяли архитектурните и конструктивни задания,понеже все нещо не е достатъчно добре обмислено.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
13-02-2012 - 21:26:56
Малеее...колко стълби...Всичките ли ще са от бетон?
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
14-02-2012 - 08:27:21
Ами да Salvador. Всичките са от бетон и желязо. То и затова има повечко бетон. Ти какво имаш на предвид с този въпрос? Предлагаш да са от нещо друго ли smiling smiley
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
14-02-2012 - 09:40:50
Провери цената на металните там при теб каква е.Може да спестиш малко разходи по това перо.
Re: Оферта за строителство на две къщи във Варна.
14-02-2012 - 11:15:00
Любопитно ми е какво точно имаш на предвид. Сподели, пък да видим. Ако можеш да качиш и снимки на това, за което говориш smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход